Zemsta upadłej księżniczki

Tom 3 cyklu Zemsta Castillo

Historia Laury Castillo, siostry Ivo z Zemsty Kruka i Zemsty Castillo.

Krucha, skrzywdzona, delikatna - tak jeszcze do niedawna mówiono o Laurze. Teraz, po ponad dekadzie, przyszedł jej czas, by dokonać zemsty za zło, które ją spotkało. Nikt jednak nie ma pojęcia, że śmierć Emira Sedata otworzy Puszkę Pandory.

To nie jest jedyny problem młodej kobiety; w szranki do jej ręki staje dwóch mężczyzn - Dante Valenti oraz Angelo Bionte. Ivo, kierując się chęcią uszczęśliwienia siostry, pozwala jej zdecydować, który mężczyzna zdobędzie jej serce, choć tak naprawdę ono już wybrało. Ale Angelo nie zamierza się poddać i zaczyna swoją grę opartą na manipulacji i jasno określonym celu, by zdobyć Laurę. Czy ktoś będzie w stanie go powstrzymać?

Informacje dodatkowe o Zemsta upadłej księżniczki:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-03-29
ISBN: 9788383204925

Kup książkę Zemsta upadłej księżniczki

Zemsta upadłej księżniczki - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-05-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, a tak naprawdę to za mną wszystkie książki Agnieszki. Romans mafijny "Zemsta upadłej księżniczki" jest trzecim tomem cyklu #zemstacastillo i książki te najlepiej czytać w odpowiedniej kolejności. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się po prostu ekspresowo. Już od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata bohaterów i nie odłożyłam książki póki nie poznałam zakończenia ich historii. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterów naprawdę świetnie wykreowani. Historia przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji. W tej powieści najbardziej moją sympatię zaskarbili sobie Laura - lubię takie silne damskie postaci w książkach, które dodatkowo potrafią pokazać swoją delikatniejszą, a jednocześnie mroczniejszą stronę - oraz Dante - jego dwie zupełnie skrajne postawy ogromnie mi się podobały! Jest jeszcze Angelo, który wielokrotnie działał mi na nerwy swoim zachowaniem! Jednak jedno jest pewne - z tymi bohaterami z pewnością nie będziecie się nudzić! Będą tajemnice, niebezpieczne momenty oraz świetne plot twisty. Każda kolejna przeczytana strona sprawiała, że moje serce zaczynało bić zdecydowanie szybciej! Poraz kolejny świetnie spędziłam czas z książką Agnieszki i już nie mogę się doczekać kolejnych historii spod jej pióra! Polecam!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Hej, Kochani. U Was też dziś tak cieplutko ? Oby już tak zostało, uwielbiam wiosnę.

Ostatnio mam mniej czasu na czytanie niż bym chciała. W sumie zawsze mogłoby go być więcej, ale teraz mam szczególnie dużo na głowie. Ale mimo to staram się nadrabiać i w końcu znalazłam czas na kolejną z książek Agnieszki, kolejny tom serii “Zemsta Castillo” , którym ponownie autorka mnie zachwyciła.

Wcześniejsze dwa tomy to przede wszystkim historia Evy i Ivo ale nie dało się przejść obojętnie obok opowieści o koszmarze jakiego doświadczyła siostra dona Katanii, Laura. Miała tylko 10 lat gdy została wraz z matką porwana przez Turków. Na jej oczach zamordowano jej mamę, po czym odebrano dzieciństwo, dziewictwo, spokojne sny… Taka młoda, a już tak złamana. I choć nie ma wieku, w którym można być gotowym na gwałt, to gdy doświadcza tego dziecko, taki fakt przeraża znacznie mocniej. Latami twarz Emira Sedata nękała ją w koszmarach. Teraz nadszedł czas na zemstę. Czy będzie na nią gotowa ? Jakie będą jej konsekwencje ?

Już na wstępie zaznaczę, że bardzo spodobało mi się to w jaki sposób autorka podeszła do kwestii traumy po gwałcie. Często drażni mnie w romansach z takim wątkiem, jak jest to bagatelizowane. Laura na pierwszy rzut oka jest twarda i pewna siebie, lecz chowa rany głęboko. Lęk przed odrzuceniem, brakiem akceptacji tego, że została zbrukana… Nie każdy mężczyzna będzie potrafił zrozumieć jej lęk przed dotykiem. Tylko alkohol i używki pozwalały jej na “normalne” zbliżenia. A jak da radę bez wspomagaczy ?

Często w takich przypadkach w książkach pojawia się ten jedyny, przy którym jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkie takie problemy i niepewność, znikają. I mimo, że tu Laura ma nawet dwóch niezwykle wyrozumiałych i cierpliwych adoratorów, Agnieszka podeszła do tematu realistycznie, rzeczowo i profesjonalnie. Pokazała jak trudno takiej skrzywdzonej kobiecie zaakceptować czyjś dotyk, własne ciało, jak ciężko czerpać przyjemność z seksu, który dawniej tak wiele krzywd wyrządził.

“Zemsta upadłej księżniczki” to romans mafijny skupiający się przede wszystkim na Laurze Castillo. Bo to ona upadła, ona jest księżniczką mafii i ona dokona zemsty. Nasza bohaterka pokazuje tu jak powstaje z kolan, zaskakuje swoją siłą nawet siebie, pokazuje, że krew Castillo płynie w jej żyłach i jest zdolna nie tylko do wielkich rzeczy ale i … okrutnych.

“Wydarzenia z dzieciństwa zahartowały mnie na ból i cierpienie, a co za tym idzie, łatka kruchej czy delikatnej mafijnej księżniczki już dawno do mnie nie pasuje.”

To także książka z wyraźnym trójkątem miłosnym.

Laura od dziecka praktycznie zna Angelo, członka mafii, przyjaciela i prawą rękę swojego brata. Jednak nie łączyło ich nic prócz przyjaźni do tej jednej, namiętnej nocy.

Także jedna, wyjątkowa dla niej noc, połączyła lata wcześniej ją i Dantego, brata Evy. Jednak on zniknął nad ranem i został wspomnieniem, które na nowo pojawiło się w jej życiu. Między tą dwójką zrodziło się uczucie, na którym cieniem kładzie się obecność Angelo.

Żaden z mężczyzn nie chce się poddać, chcą walczyć o uczucia Laury. Który z nich wygra ?

Jeżeli boicie się, że ta książka będzie taką przepychanką, pełną wątpliwości i dylematów na temat, którego wybrać, dla którego bije jej serce, to nie ma się czym martwić. Autorka co prawda bawi się uczuciami bohaterów i emocjami czytelnia w tej kwestii. Bo gdy już wydaje się, że wybór jest oczywisty, podważa argumenty, wrzuca między bohaterów sporą dawkę niepewności, zazdrości, wystawia ich zaufanie na próbę i tak lawirujemy pomiędzy nimi. Ale emocji nie tylko dotyczących tej trójki, mamy ogrom.

Dzieje się w tym tomie bardzo wiele. Sytuacja w rodzinach mafijnych Castillo i Valenti jest wyjątkowo niestabilna. Nie dość, że Sedat zagraża obu rodzinom, to po przejęciu władzy przez Dantego, nie brakuje w oddziale osób mu przeciwnych, potencjalnych zdrajców. Co z tego wyniknie ?

Bałam się nie raz jak ta historia się skończy. Agnieszka przyprawiała o palpitacje, szokowała, trzymała w niepewności. Pokazała naszych bohaterów z innej strony, szczególnie mroczną i brutalną stronę Laury ale nie tylko ona tu zaskoczy. Ale kto poza nią, już przekonajcie się sami.

Ostatnio mniej u mnie romansów mafijnych ale są autorki, które świetnie się w tym gatunku sprawdzają, po które będę wiernie sięgać za każdym razem, przy każdej nowej książce i Agnieszka zdecydowanie należy do tego grona. Pokazała już, że nie tylko mafia idzie jej rewelacyjnie, niedługo udowodni to ponownie. Co by nie napisała, warto przeczytać i tak jest też w tym przypadku.

To świetna książka, trzymająca w napięciu, wzbudzająca liczne emocje, zawierająca sceny zarówno te gorące jak i poruszające. Ale są też momenty mrożące krew w żyłach. Chwile gdzie krew się leje i co wrażliwsi mogą być wstrząśnięci. Ja kocham takie mocne sceny i wszystko w tej książce niezmiernie mi się podobało. A jak widzę to nie koniec serii i bardzo mnie to cieszy. Czekam na więcej, jak zwykle - niecierpliwie. A Wy ?

Serdecznie polecam zarówno ten tom jak i poprzednie, a także całą twórczość autorki. Dziękuję za egzemplarz do recenzji autorce i Wydawnictwu Niezwykłe.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-03-29, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia Laury Castillo,siostry Ivo z Zemsty Kruka i Zemsty Castillo.

„…w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone…”

💥Po dwóch poprzednich tomach,które dostarczyły mi niesamowitych wrażeń wiedziałam,że ta książka stanie się moim uzależnieniem.Otóż gdy zaczęłam ja czytać to skończyłam dopiero gdy przeczytałam ostatnia stronę-było to o drugiej w nocy!

Autorka wciągnęła mnie ogromnie w miłosny trójkąt Laury-Dante i Angelo,że nie sposób było odłożyć książkę.Ta historia ponownie podbila moje serce
Dynamiczność wydarzeń jest fenomenalne-nigdy nie wiesz co nastąpi za chwile.Gdy byłam pewna wyboru bohaterów,nagle sytuacja zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni😳😳
Spowodowało to szybsze bicie serca i czytanie w jeszcze większym napięciu,by odkryć jakie zdarzenia będą za chwile.
Temat przeżytej traumy sprzed lat Laury i odnalezienie sposobu na pokonanie jej było lekarstwem,by zacząć żyć przyszłością.
Pokazuje to siłę kobiety,która zaznała ogromnej krzywdy a jednak potrafiła stawić czoła oprawcy i zemścić się.

Dzięki stałej obecności Ivo i Evy-ich działaniom,planowaniu i decyzjom emocje buzują.Szukanie wroga w swoich szeregach było niemal niemożliwe.

W tej powieści znajdujemy nie tylko demony przeszłości Laury i Dantego ale także sposób rządzenia jako głowa mafijnego świata.Opisywane tortur wrogów i zdrajców były przerażajace.

Podczas czytania czułam emocje targające bohaterami dzięki którym bardziej się z nimi utożsamiałam.A dzięki zawrotnej akcji nie da się ani na moment odetchnąć.

Jest to powieść,ktora sprawi,że podczas czytania zapomina się o otaczającym świecie.Porusza,wzrusza i zaskakuje.
Z czystym sumieniem polecam książkę i cała serię

"W miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone."

Laura Castillo przez ciemne interesy swojego ojca została skrzywdzona przez co stała się krucha, delikatna. Jednak za pomocą swoje brata Ivo obecnego dona, wstała na nogi. O jej względy starają się dwóch mężczyzn Angelo przyjaciel Iva oraz Dante Valenti brat Evy i don w Palermo. Laura wybiera Valentino i przyjmuje jego oświadczyny. Jednak ich sielanka nie trwa długo podczas pobytu u ukochanego dochodzi do zamachu przez co Laura doznaje amnezji a jej ukochany ginie. Czy Laura odzyska pamięć? Czy Angelo wykorzysta sytuację i będzie chciał zbliżyć się do osoby którą zna od dzieciństwa? Kto tym razem zagroził rodzinie Valenti?

Zemsta upadłej księżniczki to książka które ma swoje plusy i minusy.
To historia siostry Ivo, ale dużym plusem jest fakt iż historia Laury przeplata się z wydarzeniami jej brata. Obserwowanie dalszych perypetii Ivo i Kruka było bardzo dobrym pomysłem.
Z drugiej jednak strony historia jest podzielona na głosy Laury, Valentino, Angelo i Ivo i jak dla mnie zbyt dużo "głosów" zbyt duża ilość głównych bohaterów. Wg mnie jeśli historia Ivo i Kruka była tłem dalszym a nie jak jest w książce chwilami głównym wątkiem to nie wyszedł by taki chaos wydarzeń, historii, głosów.
Plusem jest to że nadal jest to "mafia pełną gębą". Tortury, utwierdzanie pozycji dona, sprzymierzeńcy i wrogowie nawet we własnych szeregach. Ten świat jest szczegółowo rozpisany, pokazany, czujemy strach, zagrożenie, gniew i wiele emocji które towarzyszą bohaterom w świecie tak niebezpiecznym.
Jednak z drugiej strony mam wrażenie iż autorka przedobrzyła w kwestii medycznej. O ile pomysły na torturowanie są dość hmm... kreatywna, tak mam wrażenie iż zamiast ciekawić, czy dodawać grozy w pewnym momencie stały się epizodem komediowym. Za dużo za dość oryginalne pomysły, za często.

Zemsta upadłej księżniczki to bardzo dobra książka z małymi minusami.

Recenzja

Zemsta upadłej księżniczki

Agnieszka Brückner

Wydawnictwo niezwykłe

Tom 3

Przede wszystkim poprzednie dwa tomy przekonały mnie do tych bohaterów, a Laura mnie intrygowała cały czas. I z wielką radością obserwowałam ją w akcji. Możemy ją poznać jako osobę buntującą się przeciw bratu i która ma problem z używkami. Ale na przestrzeni czasu rodzeństwo wraca do silnej więzi, a dodatkowo Eva staje się dla niej ważna co pomaga jej uporządkować w jakimś stopniu życie.

Droga do pełnej akceptacji siebie jest usłana torturami i nawrotem okropnych wspomnień.

Tortury, które miałam wrażenie, że jest ich jeszcze więcej niż w poprzednim tomie. Zemsta oczywiście również jest. I to jaka....

A jeszcze można znaleźć motyw : amnezji, 2 osoby walczą o jej uczucia, silnych przeżyć traumatycznych, bólu, lęku oraz śmierci.

W tym tomie przechodzimy na zemstę Laury, która jest siostrą Iva.

Agnieszka Brückner piszę zaskakując na każdym kroku, w ciekawy, wręcz przyjazny sposób. Intryguje i zachęcający do tylko zerknięcia na kolejną stronę z ciekawością czy ten jeden bohater się ogarnął. I jestem zadowolona, że D. zmienił podejście do niektórych spraw. Widać to przede wszystkim w tym, że przestał na niektóre rzeczy patrzeć tak jak mafioso. I oczywiście znalazły się osoby, które mnie irytowały, ale nie zniechęciło to mnie do zatrzymania słuchania /czytania. Gdyż robiłam to na przemian.

Życzę miłego dnia!

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-04-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

"...im gorszy potwór, tym piękniejszą maskę musi przywdziać, by ukryć swoje oblicze".

Z przyjemnością i ciekawością kolejny raz przeniosłam się do świata wykreowanego przez Autorkę. Po intrygującej historii o Evie i Ivo przyszła pora na Laurę, Dantego i Angela. W tej opowieści nic nie jest takie, jak początkowo może się nam wydawać. Pani Agnieszka ani na chwilę nie odpuszcza. Laura ma dwadzieścia jeden lat, jest siostrą bossa La Cosa Nostry, wydaje się być kruchą, delikatną, chronioną lalką, która spełnia oczekiwania innych. Pozory, to tylko pozory, Laura doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jakim świecie przyszło jej żyć. W dzieciństwie doznała strasznej krzywdy, do dziś nie uporała się z traumą, której doświadczyła. Nie może zapomnieć, pragnie zemsty... Dante jest bossem i głową rodziny Valetntich, jest niebezpieczny i bezwzględny. Jego czarne, mroczne serce od jakiegoś czasu zaczyna bić szybciej na widok Laury. Angelo, przyjaciel Iva od zawsze zakochany w Laurze. Mężczyzna ma swoje plany wobec kobiety i nie zamierza się poddać.

Laura w pierwszych częściach wydawała się rozkapryszoną małolatą. Teraz widzę zupełnie inaczej, złe wydarzenia z przeszłości miały duży wpływ na to kim się stała. Jest silna, nieugięta, potrafi się bronić, umie zadbać o siebie i swoich bliskich. Do Dantego od razu poczułam sympatię. Mężczyzna miał być wierną, bezwzględną kopią swego ojca, jednak on tego nie chce, chce podążać swoją ścieżką po swojemu. Jego podejście do Laury bardzo mi się podobało. I Angelo, który nie odpuszcza, umiejętnie manipuluje i lawiruje, by być jak najbliżej Laury. Nie przebiera w czynach, by dopiąć swego, nie polubiłam go. Tych dwoje mocno mnie irytowało swoim zachowaniem, chwilami miałam ochotę nimi potrząsnąć.

Ona jedna i ich dwóch, władczych, pewnych siebie, uparcie dążących do celu. Oboje nie odpuszczają, po swojemu próbują zdobyć Laurę tylko dla siebie. Walka z własnymi słabościami, dążenie do szczęścia, pokomplikowane relacje rodzinne, przyjaźń, różne oblicza miłości - szczególnie mnie ujęła ta brata do siostry i zemsta, która staje się siła napędowa do działania. Poświecenie, pożądanie, wyrządzone krzywdy, bolesna przeszłość. Do końca nie wiadomo komu, tak naprawdę można zaufać. Mafijny, brutalny świat, w którym dominuje żądza władzy, pieniądze, zmierzanie do wyznaczonego celu, nie patrząc na poniesione koszty, w tym ludzkie życie. Wyrachowanie, tortury, śmierć, zemsta, zdrada.

Wciągająca od pierwszych stron intrygująca, intensywna, chwilami mroczna historia, bardzo udana kontynuacja. Czytanie od początku do końca było przyjemnością i sporą niespodzianką. Serdecznie polecam całą serię.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-03-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
JEDNA KOBIETA I DWÓCH MĘŻCZYZN, KTÓRZY ZABIEGAJĄ O JEJ WZGLĘDY!

Laura Castillo w dzieciństwie przeżyła traumę, która do dziś spędza jej sen z powiek. Mimo, iż przez wielu uważana jest za delikatną, niepozorną i wrażliwą, w jej żyłach płynie krew Castillo, która do czegoś zobowiązuje. Dziś kobieta będzie mierzyć się ze starym wrogiem, odpowiedzialnym za jej krzywdę oraz dwoma amantami, którzy będą starali się o jej serce. W miłości i na wojnie wszystkie ruchy są dozwolone. Czas zacząć zabawę..

"Wybierasz mnie czy jego? - Ciebie - odpowiada, jeszcze zanim skończę pytanie. - Kocham tylko ciebie i nie wyobrażam sobie życia u boku kogokolwiek innego - wyznaje. - Jeśli po tym wszystkim ty mnie nie chcesz, zrozumiem, ale możesz być pewny, że nikt cię nie zastąpi. Nigdy - dodaje z mocą."

Romantyczna, hipnotyzująca i nieprzewidywalna - taka w skrócie jest historia zawarta w książce "Zemsta upadłej księżniczki". Jest to romans mafijny z krwii i kości w którym zemsta łączy się z brutalnością, a strach i obawy tylko motywują. Agnieszka Brückner po raz trzeci funduje nam totalny rollercoaster i rewelacyjną dynamikę akcji. Fabuła tej historii nie zwalnia ani na moment. Ciągle wyskakują nam nowe problemy, nowe zmartwienia czy też nowe wyzwania, jednak jedno jest niezmienne. Nadal mierzymy się z tym samym wrogiem, który zmienił życie Ivo i Laury wiele lat temu. Wrogiem, który nadchodzi i nie planuje się zatrzymać.

Agnieszka Brückner ponownie postawiła na mocne i charyzmatyczne postacie. Laurę poznaliśmy już we wcześniejszych częściach, jednak dopiero teraz kobieta pokazuje nam swoją prawdziwą twarz. Twarz rodowitej Castillówny. Kobieta jest odważniejsza, pewniejsza siebie i nieustraszona. Jej przemiana zaskoczy niejednego czytelnika. Ta silna babeczka udowadnia, że w tym męskim świecie jest również miejsce dla przeciwnej płci. Płci, która również ma coś do powiedzenia.    Nasze koguciki czyli Dante oraz Angelo to mężczyźni, którzy wprowadzą niezły zamęt. Ich walka o serce Laury będzie z jednej strony bardzo zacięta, z drugiej jednak czytelnikowi dostarczą ogrom pozytywnej energii, gdyż docinki tych dwóch panów to miód na moje serducho. Jednak całą miłość swoją w tym temacie przelewam na Ivo, brata Laury, który będzie musiał ich ustawić do pionu. Choć sam nie szczędzi sobie docinek kierowanych w ich kierunku, najpierw sam pokaże im gdzie ich miejsce. Nie chcę za bardzo spoilerować, ale musicie uwierzyć mi na słowo będzie zabawa.
Pozostając jeszcze na moment w temacie naszych panów, mogę Wam zdradzić, że nie zawszę będą postępować fair - zwłaszcza jeden z nich. Autorka komplikuje, mąci i wystawia cierpliwość czytelników na próbę. Ależ ja kocham takie emocje! Nie ukrywam, czytałam tą historię z ogromnym zainteresowaniem. Ciągłe zwroty akcji i tzw. plot twisty mieszały moje domysły dotyczące dalszej fabuły. Jednak przez cały czas, już od pierwszej strony autorka miała całą moją uwagę. Agnieszka hipnotyzuje czytelnika na samym wstępie i wciąga go w brutalny świat, w którym bezpieczeństwo rodziny jest najważniejsze. Przygotowała dla nas wiele emocji, które wzbudzają przeróżne uczucia, od szczęścia, po strach czy gniew.
"Zemsta upadłej księżniczki" nie jest kolejnym słodkim romansikiem mafijnym, który zaklina rzeczywistość. Autorka pisze śmiało i konkretnie. Tak jak wspomniałam wcześniej, dla mnie jest to romans mafijny z krwii i kości. Ma w sobie wszystko to co tak bardzo cenię sobie w tego typu książkach - ciekawych bohaterach, zaskakującą fabułę, intrygujące wątki oraz humor i namiętność, której po prostu tutaj nie mogło zabraknąć.
Zakończenie, jak zawsze w punkt i z klasą. Podsyca nasz apetyt na więcej.. Moim zdaniem autorka z każdą kolejną pozycją tej serii podnosi sobie poprzeczkę coraz wyżej i za każdym razem jeszcze ją przeskakuje. Już nie mogę doczekać się kolejnej części! Polecam, gdyż obok tej pozycji każdy fan romansów mafijny nie może przejść obojętnie. ?

Podwójny blef
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - Podwójny blef

Siedemnastoletnia Chloe Blue, aby odciąć się od traumatycznych wydarzeń, przeprowadza się do ojca mieszkającego w Morro Bay, gdzie ma skończyć liceum....

13 miesięcy
Agnieszka Brückner0
Okładka ksiązki - 13 miesięcy

Po bolesnej zdradzie ze strony ukochanego dwudziestoośmioletnia Elizabeth Evans skupia się na pracy, dzięki czemu staje się najlepszą agentką nieruchomości...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;