W cieniu góry

Co wybieracie: kryminał, którego akcja toczy się nad morzem, w mieście, w górach, a może na wsi?

Według mnie to właśnie górskie krajobrazy i panująca w nich atmosfera nadaje mroczym historiom jeszcze więcej dreszczyku. A jeszcze jakby połączyć to z małą, hermetyczną wsią? 🤔

Taka właśnie aura panuje w najnowszej książce Agnieszki Jeż.
Beskid Niski skrywa w sobie wiele tajemnic. Cisza, spokój, natura, potok u stóp góry i …. trup… na dodatek morderca zostawia na ciele ofiary swoisty „podpis”. Co więcej, na jednej śmierci się nie kończy… czy owe zbrodnie są ze sobą powiązane w jakikolwiek sposób?

Brnąc coraz głębiej w tę historię można poczuć na plecach powiew wiatru. Choć akcja nie pędzi tutaj w zastraszającym tempie to skrywane sekrety mieszkańców Krempnej powodują, że atmosfera z każdą chwilą się zagęszcza. Marcin Stryjkowski, miejscowy dziennikarz próbuje rozwikłać sprawę na własną ręką, chociaż „po drodze” napotyka na wiele przeszkód, a współpraca z policją nie do końca wygląda tak, jakby tego mógł się spodziewać. Kto jest mordercą? … Jak się później okazuje również historia tego miejsca ma znaczenie.

Niepewność, wiele poszlak, bardzo ciekawie wykreowani bohaterowie i nieprzenikniona natura - to wszystko znajdziecie na każdej stronie tej książki. Co więcej… do samego końca czuć napięcie, bo finał może okazać się bardzo zaskakujący 😏

Nabrałam aż ochoty na krótki wypad w góry, chociaż takich „kryminalnych atrakcji” wolałabym uniknąć. 🙂

To książka, którą czyta się od razu, od deski do deski. Idealna na gorące popołudnie, bo każdy następny rozdział niesie za sobą swoiste „ochłodzenie”. Sami sprawdźcie! 🙂

Informacje dodatkowe o W cieniu góry:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-07-06
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Zobacz opinie o książce W cieniu góry

Kup książkę W cieniu góry

Fakt, to było to miejsce. Wtedy osłonecznione, teraz w cieniu góry.

Facet za ladą przyjął zamówienie i bardzo się starał nie okazywać zdumienia. Średnio mu szło. Zieliński natomiast sprawiał wrażenie, jakby tego nie zauważył albo zauważył, ale miał na to wywalone.

Saga rodziny Polakowskich (Tom 2). Długie południe
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Saga rodziny Polakowskich (Tom 2). Długie południe

Drugi tom znakomitej historycznej Sagi rodziny Polakowskich Jedna wojna i jedno sowieckie piekło. Dwie siostry i dwa sposoby na szczęście w powojennej...

Nagły świt
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Nagły świt

Dramatyczna historia o cierpieniu i nienawiści, ale też o wielkiej miłości i niezłomnej nadziei. Ta przejmująca powieść pokazuje, że kiedy polscy zesłańcy...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska