Stars Among Us

🌟Recenzja🌟

Współpraca reklamowa z @harpercollinspolska

Premiera 11.10.2023 r.

„Stars Among Us” – Agnieszka Karecka

Gdy cały świat wali się w jednej sekundzie, to niemoc jest najgorszym koszmarem. Trzeba wszystko zmienić i nie wiadomo czy te zmiany wyjdą na lepsze.

Hayley miała jasny i klarowny plan na swoje życie. Uczyła się i opiekowała się swoją schorowaną babcią. Na jej młodych barkach został położony wielki ciężar. Kiedy jej babcia trafia do szpitala jest zmuszona zamieszkać z ciotką, którą rzadko widywała. Całe jej zmieniło się i musi obrać teraz inny plan. Od zawsze pragnęła być lekarzem, ale im dłużej przebywa wśród muzyki i nowych ludzi , tym bardziej jej się to podoba. Zwykła nastolatka nagle znalazła się w wyjątkowej szkole i poznała wyjątkowe osoby. Stała się jeszcze bardziej szczera, przebojowa i dojrzalsza.

Hayley poznała wiele nowych ludzi, którzy byli dla niej labo bardzo mili, albo utrudniali jej życie. Jednak ona dobrze sobie z tym radziła. Miała momenty zwątpienia, ale zawsze wychodziła wysoko uniesioną głowa. Na dodatek w jej życiu pojawią się chłopcy, którzy nie zraz i nie dwa zawrócą w głowie. Niewinne pocałunki sprawią, że nogi się uginają. A zwykła troska, przeniesienie kanapki, czy też wsparcie kiedy ma się zwątpienie, może sprawić, że człowiek nabierze wewnętrznej siły. Takie małe gesty potrafią przeistoczyć zwykłą przyjaźń w coś szczególnego. Nie będę zdradzać z kim nasza bohaterka będzie się trzymać bliżej, bo nie będzie niespodzianki. Mogę powiedzieć, że to delikatny romans, z dawką muzyki, tańca i różnych sytuacji.

Bardzo delikatna młodzieżówka o trudnych decyzjach, trudzie dorastania, szukaniu swoje drogi, nawiązywaniu nowych przyjaźni, wybaczaniu, dawaniu drugich szans, nawet gdy ktoś nie był dla nas miły. Autorka pokazała jak powinna wyglądać przyjaźń i miłość. To nie drogie rzeczy, kwiaty czy inne materialne rzeczy są ważne, to bliskość drugiego człowieka, zwykłe rozmowy, troska i opiekuńczość. Autorka zadbała o wiele emocji, jakie towarzyszą nastolatkom w czasie dorastania. Nie zabraknie różnych innych odczuć. Pierwsze zauroczenie. Pierwsze plany. Walka o marzenia. Utrata szans. Utrudnianie życia innym.
Bardzo podobała mi się historia Hayley. Była delikatna i odświerzająca. Nie poruszała jakiś niebezpiecznych tematów. Czytałam z wielkim zapałem i chęcią. Miło było cofnąć się do czasów szkoły, kiedy to wszystko było ciut łatwiejsze.
Kochani jeśli macie ochotę na dawkę młodzieńczego zapału, pierwszych razy i walki o marzenia, to koniecznie sięgnijcie po te pozycje. Muzyka i taniec zaszczepi się w waszym umyśle, a uczucia zawładną sercem.
9/10😍

Kup książkę Stars Among Us

Never say never
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Never say never

Życie szesnastoletniej Lisy Andrews wywraca się do góry nogami, gdy jej matka umiera, a ona sama ma trafić pod opiekę ojca (menadżera gwiazd), który porzucił...

Serce w mundurze
Agnieszka Karecka 0
Okładka ksiązki - Serce w mundurze

Młoda aktorka, Klara, ma szansę zagrać rolę życia w wysokobudżetowej produkcji. Aby przygotować się do tego zadania, wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska