Pisarka

„Co innego pisać i czytać mroczne książki, a co innego stanąć z lękiem twarzą w twarz”.

Znacie już Laurę Rutę – kobietę sukcesu, piękną, bogatą i utalentowaną bestsellerową autorkę thrillerów, mistrzynię suspensu, celebrytkę, która prowadzi spektakularne życie w świetle fleszy? Prywatnie szczęśliwą żoną niezłego przystojniaka..

Przyjrzyjmy się zatem przez dziurkę od klucza życiu naszej pisarki, która jak każdy z nas ma życie publiczne, prywatne i te sekretne..

Dziś Laura Ruta świętuje premierę swojej najnowszej powieści w towarzystwie męża, agenta i oczywiście mnóstwa swoich fanów. Dzień po spotkaniu autorskim do jej domu kurier dostarcza tajemniczą przesyłkę. Jej zawartość przypomina Laurze groźbę, którą ktoś wysłał jej przed laty i która do dziś spędza kobiecie sen z powiek.

Kilka dni później Laura znika bez śladu. Ruszają poszukiwania. Policja przesłuchuje świadków, męża, agenta, przyjaciółkę. Rozpętuje się medialna burza spekulacji i domysłów.

Co się stało z Laurą?

Czy coś zagraża jej życiu?

A może to tylko taki zaplanowany, marketingowy performance?

Kiedy rzeczywistość wymyka się spod kontroli, a fikcja miesza się z realem, łatwo paść ofiarą własnej wyobraźni. Tym bardziej, że nigdy nie wiadomo, czy któraś z „twarzy w tłumie” nie ma przekrwionych oczu, przyspieszonego tętna i oddechu, wypieków na twarzy, zaciśniętych pięści.. Czy z pozoru „jeden z wielu” nie kipi złością, nienawiścią, chorą zazdrością, chęcią zemsty.. obsesją. Każdy ma przecież prawo do emocji, które pozwalają nam stawiać granice, wyrażać potrzeby. Tylko co się stanie, gdy te emocje delikatnie wymkną się spod kontroli..?

Gdzie jest klucz do rozwiązania tej mrocznej zagadki? Trzeba się dobrze przyjrzeć, by zauważyć coś, co pomoże zrozumieć historię pisarki, która stała się główną bohaterką, tym razem nie swojej opowieści..

„Pisarka” to kolejny świetny thriller psychologiczny mistrzyni domestic noir. Od pierwszych stron nęcący motywem, przyciągający esencją, dynamizujący wyobraźnię.

Polecam.

Kup książkę Pisarka

Idealna
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Idealna

Dla fanów "Dziewczyny z pociągu". Anita prawie nie wychodzi z domu. Podgląda ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. To jej okno na świat, które...

Gdzie jest Emma?
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Gdzie jest Emma?

Emma Denis - celebrytka, finalistka dziejącego się na rajskich plażach telewizyjnego show -ostatni raz widziana była we Włodawie objętej stanem wyjątkowym...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska