Nikolaj

Tom 3 cyklu Psychole

Książki autorki znane są z tematów, które wywołują zdziwienie, strach, niedowierzanie, niekiedy obrzydzenie, ale także duże uzależnienie. Zastanówcie się dobrze, zanim zaczniecie czytać. Ostrzeżenia na pierwszej stronie proszę traktować poważnie.

„Koniec przyszedł niezwykle szybko. Nie zakradał się, nie czaił za rogiem. W ciemnych oczach ukazało się niedowierzanie, ostatnia emocja zamknięta w rozszerzających się źrenicach”.

Uznany za zmarłego, Nikolaj mierzy się z częściową utratą pamięci i wspomnień. Stary przyjaciel chce go znów obok swojego boku, aby rządzić przestępczym światem. A gdzieś tam w Polsce pewna kobieta żyje wspomnieniami o przystojnym mężczyźnie, który na dobre rozgościł się w jej sercu.

Przypadkowe spotkanie jest tylko wstępem do długiej drogi, która czeka naszą bohaterkę. Czy okaże się na tyle silna, aby zawalczyć o ukochanego? Czy chęć chronienia najcenniejszego skarbu okaże się silniejsza?

Wszyscy czekali na kontynuację „Nie ten czas” w tym także i ja. Ciekawa byłam, co autorka zaserwuje nam w kolejnej części o Nikolaju. Po lekturze śmiało mogę powiedzieć, że sprostała zadaniu i otrzymałam historię mocną, pokręconą na swój sposób oraz kontrowersyjną dla ludzi o mocnych nerwach.

W tym tomie gwarantowane jest zaskoczenie i nieprzewidywalność. Nie sposób zgadnąć dalszych wydarzeń, i to jest w tym najlepsze. Tutaj wszystko może się wydarzyć. Możemy tylko zagryzać zęby z nerwów i czytać dalej.

Aga potrafi sprawić, że nawet najgorszego bohatera jesteśmy w stanie zaakceptować takim, jaki jest. Z ogromnym przejęciem śledziłam losy Nikolaja i Kamili. Nie mogłam się oderwać, choć na chwilę.

„Pomyślała, że ktoś taki jak on nie powinien mieć uroczych dołeczków w policzkach, tak wyraźnie widocznych, gdy się uśmiechał. Urocze dołeczki były raczej atrybutem słodziaków, a nie psychopatycznych szaleńców o krwawych zapędach”.

Ludzka psychika skrywa wiele mrocznych sekretów, które wypełzają w nieoczekiwanych momentach życia. Od nas tylko zależy czy damy im zwyciężyć, czy podejmiemy walkę z nimi.

Informacje dodatkowe o Nikolaj :

Kup książkę Nikolaj

Nataniel
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Nataniel

Co byś zrobiła, gdybyś to od ciebie zależało życie najgorszego wroga?Po traumatycznych wydarzeniach, które miały miejsce pewnego zimowego wieczoru, Anastazja...

BESTSELLER
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - BESTSELLER

Żaneta wiedzie ustabilizowane życie. Skończyła studia i usamodzielniła się, wydając dwa poradniki dla kobiet, o niezwykle kontrowersyjnych tytułach. Lecz...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska