Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych

Pochłonęłam tę książkę w błyskawicznym tempie, ale też wielokrotnie zatrzymywałam się, aby przemyśleć kilka spraw. Cieszę się, że tematyka “self-help” jest już tak mocno rozpowszechniona i możemy znaleźć wsparcie i pomóc sobie za pomocą tak pięknie i z sercem wydanych książek.

Zajrzymy tutaj we własne wnętrze i zidentyfikujemy nasze potrzeby, przypomnimy sobie, jak ważna jest uważność i troska o siebie. W ten sposób zbudujemy lepszą relację ze sobą, osobą, która jest najważniejsza, aby szczęśliwie iść przez życie. Jeśli zadbany dobrze u siebie, to lepiej poradzimy sobie z pomaganiem innym. Powinniśmy zatem zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, nasze reakcje na życiowe sytuacje mają ogromny wpływ na jakość życia. Nie musimy udawać, że wszystko jest w porządku, gdy tak nie jest, płaczmy, gdy mamy na to ochotę, przytulajmy się, śmiejmy, odpoczywajmy wtedy, gdy ciało i dusza się tego domagają, nie jest nam do tego potrzebna zgoda i oczekiwania innych ludzi.

Podoba mi się pomysł na rozdziały, przykładowo przeczytamy o łzach, oddechu, emocjach czy dziedzictwie, wszystko napisane jest jasno i klarownie, daje do myślenia i brzmi jak rozmowa z kimś bliskim. Autorka wyciąga do nas rękę i stara się nam lepiej zrozumieć siebie. Znajdziecie tutaj też miejsce na notatki oraz listę potrzeb i emocji - przyjemnych i nieprzyjemnych.

Jestem zachwycona i na pewno kupię egzemplarz dla przyjaciółki, a ten zachowuję dla siebie. Uwielbiam tego typu książki, moja biblioteczka obfituje w coraz więcej tytułów o samopomocy i rozwoju osobistym, co ogromnie mi pomaga.

Informacje dodatkowe o Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-11-22
Kategoria: Poradniki
Dodał/a opinię: Justyna_M

Tagi: Psychologia popularna

Zobacz opinie o książce Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych

Kup książkę Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych

Agnieszka Kozak0
Okładka ksiązki - Rzuć okiem na litery: A, O, U, Ó, E, I, Y. Ćwiczenia doskonalące percepcję wzrokową na materiale literowym,

Materiał przedstawiony w niniejszej publikacji przeznaczony jest do pracy z dziećmi z trudnościami w nauce liter. Dedykowany jest między innymi młodszym...

W poszukiwaniu siebie. Bajki terapeutyczne dla dorosłych
Agnieszka Kozak0
Okładka ksiązki - W poszukiwaniu siebie. Bajki terapeutyczne dla dorosłych

Za pomocą prostej i komunikatywnej formy bajki psycholog Agnieszka Kozak zaprasza do odkrywania i nazywania swoich emocji oraz przyjrzenia się temu, czego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska