Gra o miłość

Tom 2 cyklu Gra o serce

“Gra o miłość” to kontynuacja losów Shya i Sky. Jeśli chodzi o poprzednią część, “Gra o serce”, to pisałam o niej, że nie jest to książka bardzo dynamiczna, a raczej nastawiona na refleksje i współprzeżywanie z postaciami. Ma w sobie coś, co nie pozwala jej odłożyć nawet na chwilę, ta historia zagrania czytelnika do swojego świata i nie daje o sobie zapomnieć”. Czy powielę tę opinię również w przypadku drugiego tomu? I tak i nie.

Tak, ponieważ autorka potrafi pięknie pisać o emocjach a “Gra o miłość” wyróżnia się tym, że jest to młodzieżówka, w której niekoniecznie fizyczność, a właśnie emocje grają pierwsze skrzypce. I za to jej duży atut, bo w przypadku tej serii odbiorcą może być czytelnik młodszy niż 16+.

Nie i tu problem jest bardziej złożony, ponieważ w przeciwieństwie do mojego entuzjastycznego stosunku względem głównego bohatera, Shya z pierwszego tomu, w drugim zaczęły mi się pojawiać red flagi. Przy okazji recenzowania poprzedniej części, twierdziłam, że “jego postać jest wspaniale pozytywna, pełna energii, lekko nadpobudliwa, niecierpliwa, w tym chłopaku emocje buzują i sprawiają, że on sam wręcz, (metaforycznie) - fruwa nad ziemią. Wielokrotnie jego przemyślenia czy wywody wywoływały uśmiech na mojej twarzy”, tak biorąc pod uwagę drugą część, ten pozytywny wizerunek zmienił się w moich oczach o 180 stopni. Shy stał się kontrolujący, zaborczy, zazdrosny, osaczający. A nazywając sprawę wprost — wszedł w buty sta*kera. Nie wiem, czy taki był zamysł na tę postać, ale chwilami przerażało mnie to, co myślał lub mówił. Pod przykrywką opatulenia swojej ukochanej płaszczykiem bezpieczeństwa, miłości, opieki i wsparcia stawał się kimś, kogo można było zacząć się obawiać.

Na szczęście dla Sky i całej powieści, chłopak zaczął sobie zdawać sprawę z tego, że jego zachowanie nie jest okej. Szczerze mówiąc nawet dla mnie, jako czytelniczki, to jak postępował Shy, zaczęło być niewygodne. Jeśli to było celowe — to chylę czoła przed autorką, że tak sprawnie zagrała na moich emocjach i szczerze mówiąc, mam ogromną nadzieję, że właśnie tak było.

Jeżeli chodzi o samą Sky, to dowiadujemy się o niej znacznie więcej. Jej wszechobecny smutek zaczyna ustępować miejsca większej wierze w siebie i odwadze w relacjach z innymi. Większą sympatią zaczęłam darzyć Sky, której introwertyzm nie przerażał mnie tak, jak ekstrawertyzm Shya. Również w przypadku dziewczyny nie mogę zrozumieć niektórych jej zachować, ale zrzucę to na zagubienie i strach, które stale jej towarzyszą i tra*my, które wiszą nad nią jak gradowe chmury.

Moją największą sympatię wzbudziła mama Shya. Cudowna postać! Kochana, mądra, prawdziwie opiekuńcza, której rady są wartościowe, a nie tworzą zapchajdziur fabularnych, będących niczym nieznaczącą paplaniną. Uwielbiam tę kobietę.

W tej części zdecydowanie więcej się dzieje, a sama akcja nabiera dynamiki. Autorka odeszła od częstego powtarzania podobnych opisów przeżyć bohaterów, co wiem, że niektórym przeszkadzało w odbiorze pierwszej części, a skupiła się na rozwoju postaci i zadbała, abyśmy mogli więcej dowiedzieć się zwłaszcza o Sky, która dotychczas była jedynie cieniem dynamicznego Shya.

Czy skuszę się na przeczytanie trzeciego tomu? Pewnie, że tak! Bardzo lubię tę serię i jestem ciekawa, co wydarzy się dalej, bo zakończenie tego tomu było niezwykle intrygujące i zwiastuje coś na wzór wątku kryminalnego

Informacje dodatkowe o Gra o miłość:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2024-08-07
Dodał/a opinię: zaczytania

Tagi: romans

Zobacz opinie o książce Gra o miłość

Kup książkę Gra o miłość

Gra o serce
Katarzyna Białkowska0
Okładka ksiązki - Gra o serce

Kiedy miłość uderza jak piorun… ale tylko w jedno serce. Zdeterminowany chłopak i dziewczyna, która nie chce o nim słyszeć. Czy Shy znajdzie drogę...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung