Desire or Defense

[Reklama] Jaguar

Wydarzenia z przeszłości i bagaż doświadczeń. Czasami jest zbyt ciężko się udźwignąć po tym wszystkim dorosłemu. A co ma dopiero powiedzieć dziecko?
   Biorąc książkę do ręki miałam wrażenie, że to będzie lekka i humoryczna historia miłosna z mnóstwem spięć i przekomarzań. Och, jakże się pomyliłam. Ta historia jest dużo bardziej zagmatwana. I dużo bardziej przejmująca. Poważna i zmuszająca do refleksji.
    Mitch "Maszyna" Anderson to facet, któremu zdecydowanie zbyt często puszczają nerwy. Ale jego sytuacja jest bardziej skomplikowana, niż wygląda. Nieprzystępny, oschły, zimny niczym lód, po którym jeździ.
   Andie i Noah Downsby to rodzeństwo z dużą różnicą wieku. Ona pracuje jako lielegniarka na IOM-ie i od pewnego czasu stała się pełnoprawną opiekunką swego młodszego brata, którego fascynuje hokej. Noah jest skryty i zamknięty w sobie, a Andie zrobi wszystko aby jej brat ponownie stał się otwarty i szczęśliwy.
   Świetna historia. Wzruszająca i przejmująca. Romantyczna, ciepła, słodko-gorzka. Autorka umiejętnie prowadzi czytelnika przez emocje serwując totalny rollercoaster. Poruszane kwestię są bardzo realne i przyziemne. Kreacja bohaterów zdecydowanie trafiła w mój gust. Z ogromną przyjemnością śledziłam przebieg wydarzeń i z całych sił trzymałam kciuki za bohaterów. Za to, by w końcu rozeszły się te burzowe chmury widzące nad ich głowami, by słońce mogło się nareszcie pokazać w pełnej krasie. Oni na to zasługiwali.
    Zdecydowanie jest to książka warta uwagi. Na zmianę będziecie się uśmiechać i pysznie bawić, by za chwilę wszystko skryła powaga i niepokój.

Polecam

Informacje dodatkowe o Desire or Defense: