Tygodnik wortalu Granice.pl, nr 6(9)/2008

Data: 2008-03-03 01:00:16 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Tygodnik wortalu Granice.pl, nr 6(9)/2008

Witajcie,

Ledwie dwa tygodnie minęły, a w wortalu Granice.pl od nowości aż się roi. Przede wszystkim zapraszamy do działu "Publicystyka", w którym Witold Filipowicz pisze o "Strusiu rasy polskiej" oraz o niezupełnej przejrzystości w ramach zacnej akcji "Przejrzysta Polska". Z kolei w swoim tekście "To nie jest kraj dla Andrzeja Wajdy" staram się podsumować tegoroczną edycję nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, popularnie zwanych Oscarami, komentując zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz pisząc o najlepszych filmach minionego roku.

A skoro przy filmach jesteśmy, z całą pewnością warto zajrzeć do działów "Nowości DVD" oraz "Zapowiedzi DVD". Zaroiło się w nich od opisów najnowszych filmów wydanych na najpopularniejszym na świecie nośniku danych. Również dział "Recenzje DVD" bogaty jest w nowości, a wśród nich nieco trącący myszką horror "Karnawał dusz", interesujący thriller polityczny "Zabić prezydenta" oraz komedia "Big nothing" z gwiazdorem serialu "Przyjaciele", Davidem Schwimmerem, komedia, której sam tytuł wiele mówi o jakości "dzieła".

Bogaty jest również dział zawierający recenzje filmów wyświetlanych na naszych ekranach. Paulina Wyrębowska pisze bardzo pochlebnie o polskiej komedii "Lejdis", znaleźć w tym dziale można również teksty krytyczne poświęcone tryumfatorowi tegorocznych Oscarów, filmowi braci Coen "To nie jest kraj dla starych ludzi" oraz musicalowi "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street". Polecamy też tekst o anime "Ostatni strażnik magii".

Nieco zmian nastąpiło na liście 10 najpopularniejszych recenzji książkowych miesiąca. Króluje niepodzielnie "Musierowicz dla zakochanych", walentynkowa propozycja jednej z najpopularniejszych polskich pisarek powieści obyczajowych dla młodzieży. Zaraz za nią "Trzynasty dzień tygodnia" oraz "Złodziejka książek" - książka dla dzieci podejmująca trudny temat śmierci i Holocaustu. Zaraz za nią 'Jestem legendą", książka na której oparty został popularny film wyświetlany na polskich ekranach, a dalej "Przypadek Adolfa H." czyli podwójna biografia, fikcyjna i prawdziwa, największego zbrodniarza wszechczasów. Wielu zaskoczy fakt, że jej autorem jest pisarz, który stworzył ogromnie popularną książkę dla młodego czytelnika "Oscar i Pani Róża". Z kolei na ostatniej pozycji znaleźć można króciutki i bardzo pochlebny tekst na temat "Pielgrzyma" Paulo Coelho. Zachęcamy do przejrzenia najczęściej czytanych blogów. Tu dominuje speedi, zaraz za nim catarina78, a dalej Vanillivi, Smutny-Aniol i coldplaying. Zachęcamy również do zaglądania bezpośrednio do działu "Blogi", w którym wiele internetowych dzienników aktualizowanych jest na bieżąco oraz do "Blogów redakcyjnych".


Wśrod newsów na stronie głównej opublikowano kilka informacji o aktualnych konkursach poetyckich, zaś w kalendarzu wydarzeń - wiele propozycji dla mieszkańców naszego kraju na weekend i nie tylko.

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do częstego odwiedzania naszego wortalu
Sławomir Krempa
sekretarz redakcji

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje