Netflix zekranizuje "Sto lat samotności"

Data: 2019-03-12 06:58:47 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Netflix zekranizuje

Jedno z najsłynniejszych dzieł autorstwa Gabriela Garcíi Márqueza niebawem zekranizowane zostanie przez popularny serwis VOD – Netflix.

Netflix podejmie się ekranizacji książki „Sto lat samotności, stworzonej przez Márqueza powieści nazywanej często arcydziełem literatury iberoamerykańskiej. Jest to jedna z najchętniej czytanych na świecie powieści stworzonej w języku hiszpańskim.

„Sto lat samotności” to powieść przedstawiająca historię sześciu pokoleń rodziny Buenidów mieszkających w Macondo.

Ta epicka opowieść to historia kazirodczej rodziny, pełnej sukcesów, porażek, samotności i smutku. To historia, w której nic nie jest niemożliwe, w której wierzy się w niewyobrażalne i nienazwane.

Sto lat samotności to jedna z powieści, które nie doczekały się ekranizacji za życia autora. Gabriel Márquez zmarł w 2014 roku w Meksyku. Do samego końca nie był zdecydowany na ekranizację jednego ze swych najlepszych utworów, głównie ze względu na trudną do przekazania w filmie narrację.

Na ekranach pojawiła się za to między innymi Miłość w czasach zarazy, którą widzowie mieli szansę obejrzeć w formie serialu telewizyjnego.

Decyzję o ekranizacji przez Netflix książki Márqueza podjął jego syn – a obecnie spadkobierca dorobku znanego pisarza. Rodrigo Garcia uzasadnia swoją decyzję postępem technologii i możliwości produkcyjnych, które nie istniały za życia jego ojca. Jest też pewny, że ekranizacja Stu lat samotności okaże się udanym przedsięwzięciem.

Co o tym sądzicie?

Fot. Wolf Gang  / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sto lat samotności
Gabriel Garcia Marquez15
Okładka książki - Sto lat samotności

Miała to być pierwsza powieść Gabriela Garcii Marqueza. Dzięki swym dziadkom znał historię Macondo i dzieje rodziny Buendia, prześladowanej fatum kazirodztwa...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje