Poznaliśmy finałową siódemkę tegorocznej Nagrody Literackiej „Nike” 

Data: 2023-09-01 08:23:08 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

1 września na łamach „Gazety Wyborczej” ujawnione zostały nazwiska twórczyń i twórców, którzy w tym roku zakwalifikowani zostali do finału Nagrody Literackiej „Nike”. Laureata lub laureatkę poznamy tej jesieni. 

Logo Nagrody Literackiej Nike

Przed nami kolejna edycja Nagrody Literackiej Nike. W piątek, 1 września 2023 r. ujawniona została finałowa siódemka, która ma szansę na zdobycie jednej z najważniejszych nagród literackich w Polsce. Kto znalazł się w finale Nagrody? 

Nagroda Literacka Nike 2023 – finaliści – krótka lista 

Przypomnijmy, że w czerwcu ujawniona została długa lista nominowanych do Nike 2023. Wówczas na liście znalazło się 20 nazwisk, wśród których wymieniono m.in. Konstantego Geberta, Olgę Górską czy Wita Szostaka. Teraz poznaliśmy finałową siódemkę.

Tego roku do finału Nagrody Literackiej Nike przechodzą: 

Nagroda Literacka Nike 2023 – kiedy poznamy laureata lub laureatkę Nagrody? 

Finał tegorocznej edycji Nagrody Nike odbędzie się dokładnie za miesiąc – 1 października 2023 roku. Wówczas uroczysta gala zorganizowana zostanie w przestrzeniach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Podobnie jak w poprzednich latach, finał Nagrody Nike będzie transmitowany – w telewizji oraz internecie. 

Laureatka lub laureat Nike – poza pamiątkową statuetką według projektu Gustawa Zemły – honorowany jest także nagrodą finansową w postaci 100 tysięcy złotych. Tegoroczną przewodniczącą kapituły Nagrody Literackiej Nike jest Inga Iwasiów. Poza nią członkami jury zostali Marek Beylin, Przemysław Czapliński, Justyna Jaworska, Tadeusz Nyczek, Maria Anna Potocka, Krzysztof Siwczyk, Maria Topczewska oraz Maria Zmarz-Koczanowicz.

 

Tagi: literatura, nagroda nike,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie
Anna Bikont1
Okładka książki - Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie

Od maja 1947 do sierpnia 1948 roku Lejb Majzels, pracownik Centralnego Komitetu Żydów w Polsce, wyjeżdża w teren dwadzieścia osiem razy w poszukiwaniu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy