Pojawiły się najnowsze informacje dotyczące planowanej ekranizacji Akademii Pana Kleksa, którego reżyserem jest Maciej Kawulski, współtwórca filmów Jak pokochałam gangstera i 365 dni. Jak się okazuje, film powstanie w aż dwóch częściach, a pierwszy z filmów zobaczymy w 2023 roku.
- W 2023 roku zadebiutuje najnowsza ekranizacja powieści Jana Brzechwy.
- Filmy będą stanowił element wirtualnego świata „Kleks Academy”.
- Więcej na temat nowej ekranizacji przeczytać można w naszym ostatnim materiale.
W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat najnowszej adaptacji Akademii pana Kleksa, która zrealizowana ma zostać w reżyserii Macieja Kawulskiego. Jak się okazuje, ekranizacja popularnej lektury stanowić będzie jeden z elementów szerokiego uniwersum, w skład którego wchodzić będzie także wirtualny świat metaverse oraz tokeny NFT.
Akademia Pana Kleksa – dwie części potwierdzone!
Najważniejsza informacja dla fanów czekających na nową ekranizację Akademii Pana Kleksa jest taka, że stworzone zostaną aż dwa filmu związane z książką Jana Brzechwy. Przypomnijmy, że już w nieoficjalnych doniesieniach mówiono, że nowy film ma stanowić współczesną alternatywę znanej historii. Teraz potwierdzono, że nowy projekt realizowany w ramach ekranizacji – Kleks Academy – stworzony będzie „na motywach powieści Brzechwy”.
Choć nieznane są szczegóły tego, co pojawi się w konkretnych częściach filmowej sagi, wiadomo, że pierwsza część nowej Akademii Pana Kleksa zadebiutuje w 2023 roku. Jej kontynuacja pojawi się w kinach dwa lata później – w 2025 roku.
Produkcja filmów jeszcze się nie rozpoczęła – jak czytamy na oficjalnej stronie Kleks Academy – produkcja filmu rozpocząć ma się latem 2022 roku.
Świat metaverse związany z Akademią Pana Kleksa
Jak się okazuje, filmy to nie wszystko, co związane będzie z nowym uniwersum opartym na popularnej historii Jana Brzechwy. W planach jest stworzenie także metaverse, czyli zupełnie wirtualnego świata.
– Dzięki najnowszym technologiom, tym razem doznania będą znacznie głębsze i bardziej wciągające. Absolwentem szkoły będzie mógł być tak naprawdę każdy, a ścieżka będzie prowadzić od procesu produkcji filmu, poprzez kreatywną zabawę z aplikacją AR, do unikalnych doświadczeń w sferze metaverse
– czytamy na rp.pl wypowiedź Karola Beliny-Brzozowskiego zaangażowanego w projekt „Kleks Academy”.
Aby dołączyć do wirtualnego świata Kleks Academy, członkowie nowej Akademii Pana Kleksa będą musieli wcześniej posiadać specjalny token NFT – wirtualną kostkę do gry opartą na technologii multi-D NFT.
Zdaniem twórców projektu Kleks Academy, planowane działania będą przełomowe dla współczesnej kinematografii, bowiem zaangażują widzów w konkretne działania związane z filmowym uniwersum.
Długa historia Akademii Pana Kleksa
Warto wiedzieć, że Akademia Pana Kleksa w tym roku obchodzi już 76 lat. Pierwszy raz powieść dla dzieci wydana została w 1946 roku i opowiadała o losach Adasia Niezgódki, który trafia do niezwykłej szkoły prowadzonej przez ekscentrycznego Pana Kleksa.
Książka od lat pozostaje w kanonie lektur szkolnych, a z dziełem Brzechwy zapoznają się kolejne pokolenia uczniów. „Akademia Pana Kleksa” była także ekranizowana w przeszłości — w 1983 roku powstał film w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego.
Książkę Akademia Pana Kleksa kupić można w popularnych księgarniach poniżej: