Ender literacko i filmowo!

Data: 2010-09-22 12:13:20 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Ender literacko i filmowo!

Światł obiegła elektryzująca wiadomość - produkcja długo oczekiwanej ekranizacji kultowej GRY ENDERA autorstwa Orsona Scotta Carda rusza z miejsca!
  
Reżyserem obrazu będzie Gavin Hood ("X-Men Origins: Wolverine"), który obecnie wprowadza do scenariusza ostatnie poprawki.
  
GRA ENDERA to jedna z najgłośniejszych powieści w historii literatury fantastycznej, absolutny klasyk science fiction, który przyniósł Orsonowi Scottowi Cardowi nagrody Hugo i Nebula, a także zjednał serca nieprzebranych rzeszy miłośników!
  
 
GRA ENDERA
 

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka...


"Gra Endera" zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction - Hugo i Nebulę.

  

 Orson Scott Card (ur. 1951) Jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zarówno „Gra Endera”, jak i drugi tom cyklu, „Mówca Umarłych”, zdobyły obie najważniejsze nagrody SF – Hugo i Nebulę. Także kolejne tomy („Ksenocyd” i „Dzieci Umysłu”) cieszą się ogromną popularnością. Oprócz cyklu o Enderze Card napisał wiele powieści i opowiadań. Do jego najsłynniejszych utworów należą: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce”, „Wołanie Ziemi” oraz „Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba”. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna.

  

Przygody Endera będą zdobywać nowych czytelników, kiedy dziewięćdziesiąt dziewięć procent książek pójdzie w zapomnienie.

Gene Wolfe


Jedna z tych książek, które pojawiają się raz na kilka lat, kiedy autorowi udaje się tak dobrać składniki, że powstaje prawdziwy eliksir magiczny.

Lech Jęczmyk

 

Tymczasem na rynku ukazała się książka "Ender na wygnaniu"! Kolejna część znakomitego cyklu o Enderze to długo wyczekiwana odpowiedź na pytanie dręczące czytelników: co działo się z głównym bohaterem cyklu między „Grą Endera” a „Mówcą Umarłych”?

 

Trzynastoletni Ender Wiggin powinien wracać do domu jako bohater po zwycięstwie odniesionym nad Robalami. Ponieważ jednak jednocześnie uznano go za niebezpiecznego i postanowiono trzymać z daleka od Ziemi, decyduje się na przyjęcie stanowiska gubernatora pierwszej ludzkiej kolonii na planecie, która kiedyś należała do wroga. Jego ukochana siostra Valentine dołącza do niego, ale nie jest w stanie zburzyć muru, który wokół siebie wzniósł. Dręczony wyrzutami sumienia z powodu Ksenobójstwa Ender szuka przyczyny, dla której obcy pozwolili mu się unicestwić…

 

KLIKNIJ, by przeczytać recenzję "Gry Endera" w naszym serwisie!

 

Recenzja "Endera na wygnaniu" - wkrótce!

 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje