Oto kolejny numer e-magazynu o książkach „Czytam”. Numer jesienny, poświęcony jesiennym książkom, lekturom, których ominąć nie wolno. A w nim: - znakomity wywiad ze świetną młodą pisarką Agnieszką Szygendą, autorką powieści „Kupię rękę”,
- sylwetka tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla, Mario Vargasa Llosy,
- znakomite felietony i recenzje.
To jednak nie koniec. Jan Koźbiel, znakomity redaktor i wydawca, pisze o tym, dlaczego okładki nie mogą być catchy. Daniel Koziarski, autor „Przypadków Tomasza Płachty” – ostatniej z cyklu opowieści o perypetiach pewnego socjopaty, prezentuje, jak nasi bohaterowie walczą z okupantem – na komiksowych planszach. Magdalena Zimniak, autorka świetnej powieści „Willa”, opowiada o opozycji miłości wobec wolności oraz o tym, jak tworzyć naprawdę dobrą literaturę. Joanna Janowicz zapomina o Ogrodnikach Margaret Atwood, ale pamięta o „Ogrodach” – Jarosława Iwaszkiewicza. Gabriel Augustyn bierze na tapetę Pynchona, a Sławomir Krempa – Jakuba Żulczyka.
Zgodnie z tradycją, wędrujemy po świecie, oglądając Światoobrazy. Inaugurujemy zupełnie nowy cykl tekstów – Literatura na ekranie, na pierwszy ogień biorąc postać Sherlocka Holmesa w nowym serialu BBC i portret Doriana Graya w nowym filmie kinowym. Autorzy wortalu Histmag.org z kolei opowiadają dla nas o„Baudolinowaniu” oraz o polskim władcy na Syberii.
Nie zapominamy, a jakże, o Targach Książki w Krakowie, o tegorocznym laureacie nagrody Nike oraz onajlepszych książkach na jesień. Przy okazji Halloween wypada więc stwierdzić, że nowy numer „Czytam” to prawdziwy horror. Strach się bać…
E-magazyn „Czytam” dostępny jest w serwisie eGazety.pl (link: http://www.egazety.pl/w-and-w-polak-waclaw/e-wydanie-czytam.html ). Z wydaniem zapoznać się więc można na iPhone oraz na iPadzie. Program eGazety pozwala na przeglądanie numeru za pośrednictwem komputerów z systemem Windows lub Mac OS X (Macintosh). Z kolei pliki pobrane z księgarni internetowej e-bookowo.pl (link: http://www.e-bookowo.pl/ebooks/26/315/czytam/czytam_7-2010._magazyn_czytelniczy/) nie są zabezpieczane za pomocą DRM, można je więc otworzyć na każdym właściwie e-czytniku czy urządzeniu. Podobnie jest w przypadku księgarni Gandalf.com.pl Wszystko to sprawia, że e-magazyn „Czytam” w krótkim czasie stał się najszerzej dostępnym pismem poświęconym książkom i literaturze w polskim Internecie!
Strona internetowa pisma: www.czytam.wwpol.pl
Demo wydania: www.granice.pl/czytam6