Ten legendarny już wierszyk do dziś spędza sen z powiek niejednemu dorosłemu, toteż edukację logopedyczną warto zacząć już w przedszkolu, licząc na to, że cudowna elastyczność dziecięcego języka, w połączeniu z niekiełznaną wręcz wyobraźnią pozwolą najmłodszym opanować meandry poprawnej wymowy… By jednak ułatwić proces i im, i nam, warto sięgnąć po publikacje logopedyczne Oficyny Wydawniczej „Impuls”, słynącej z wysokiej jakości proponowanych tytułów. Tym, co zasługuje na szczególna uwagę, jest składający się z dziesięciu niezależnych części Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania wymowy głosek… każdego szeregu: zębowych, dziąsłowych, palatalnych etc. Proponowany materiał ujęty jest w formie ćwiczeń, wzmacniających i utrwalających poprawną wymowę zarówno głosek wyizolowanych, jak i użytych w zbitkach: w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, stanowiąc tym samym doskonałą bazę ćwiczeniową nie tylko dla nauczycieli i pedagogów, lecz także dla rodziców, pragnących wspomóc swoje dzieci w codziennej nauce. Warto przy tym zaznaczyć, że zamówienie wszystkich dziesięciu przyniesie w bonusie 15 % rabatu, co w nawale szkolnych zakupów ma znaczenie.
Najmłodsze pociechy zachwycone będą drugim z logopedycznych bestsellerów „Impulsu”: Przygody Języczka-Podróżniczka, nie będące niczym innym jak zbiorem ćwiczeń dla dzieci, które ukończyły zaledwie pierwszy rok życia; tytułowy bohater zabiera małych czytelników w zwariowaną wyprawę w odległe miejsca (do cyrku, do ZOO, na łąkę), z których każde kryje w sobie logopedyczną niespodziankę, z kolejnym rozdziałem – coraz trudniejszą, gdyż przeznaczoną dla coraz starszych dzieci (ostatnie ćwiczenia skonstruowane są z myślą o pierwszoklasistach). Znakomitym uzupełnieniem Języczka będą Zabawy logopedyczne na cztery pory roku, czyli scenariusze zajęć dla przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do poradni psychologiczno-pedagogicznych. Myliłby się jednak ten, kto w Zabawach widziałby jedynie kolejny zbiór zadań dla najmłodszych – książeczka pomyślana jest w taki sposób, by rozwijać naturalną u dziecka ciekawość świata, wzbogacać zasób słów oraz wpajać zasady konstruowania wypowiedzi; Autorki doskonale wiedzą, że rozwój mowy nie jest procesem wyizolowanym, toteż pod postacią Zabaw dostajemy książeczkę uniwersalną, a więc szczególnie pożądaną.
Nie zawsze nauka poprawnej wymowy przybierać musi kształt ćwiczeń; bywa, że przyjmuje postać zabawową, tak jak w przypadku „kolorowanek logopedycznych”, czyli Bajek dla dyslektyków Kamili Waleszkiewicz, wspaniale współgrających z dziecięcą fantazją i – poprzez ciąg skojarzeń – ułatwiających najmłodszym zapamiętanie kształtu i znaczenia liter. Podobnie rzecz się ma z mini-bajeczkami Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak: Mówię wyraźnie, które z powodzeniem mogą być czytane „do poduszki”. Autorka ta jest zresztą stałym czytelnikom „Impulsu” doskonale znana: Językowe łamigłówki i Psoty literek to propozycje logopedyczne przeznaczone dla dzieci nieco starszych, toteż, oprócz doskonalenia samej wymowy, proponują także łatwe i szybkie przyswojenie m.in. zasad ortografii.
Zapraszamy do skorzystania z oferty Oficyny Wydawniczej Impuls
www.impulsoficyna.com.pl - pamiętaj, do każdego zamówienia 1 książka gratis!
informacja nadesłana