Chrząszcz brzmi w trzcinie

Data: 2014-10-16 21:12:25 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Chrząszcz brzmi w trzcinie

Ten legendarny już wierszyk do dziś spędza sen z powiek niejednemu dorosłemu, toteż edukację logopedyczną warto zacząć już w przedszkolu, licząc na to, że cudowna elastyczność dziecięcego języka, w połączeniu z niekiełznaną wręcz wyobraźnią pozwolą najmłodszym opanować meandry poprawnej wymowy… By jednak ułatwić proces i im, i nam, warto sięgnąć po publikacje logopedyczne Oficyny Wydawniczej „Impuls”, słynącej z wysokiej jakości proponowanych tytułów. Tym, co zasługuje na szczególna uwagę, jest składający się z dziesięciu niezależnych części Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania wymowy głosek… każdego szeregu: zębowych, dziąsłowych, palatalnych etc. Proponowany materiał ujęty jest w formie ćwiczeń, wzmacniających i utrwalających poprawną wymowę zarówno głosek wyizolowanych, jak i użytych w zbitkach: w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, stanowiąc tym samym doskonałą bazę ćwiczeniową nie tylko dla nauczycieli i pedagogów, lecz także dla rodziców, pragnących wspomóc swoje dzieci w codziennej nauce. Warto przy tym zaznaczyć, że zamówienie wszystkich dziesięciu przyniesie w bonusie 15 % rabatu, co w nawale szkolnych zakupów ma znaczenie.

 

jezyczkaNajmłodsze pociechy zachwycone będą drugim z logopedycznych bestsellerów „Impulsu”: Przygody Języczka-Podróżniczka, nie będące niczym innym jak zbiorem ćwiczeń dla dzieci, które ukończyły zaledwie pierwszy rok życia; tytułowy bohater zabiera małych czytelników w zwariowaną wyprawę w odległe miejsca (do cyrku, do ZOO, na łąkę), z których każde kryje w sobie logopedyczną niespodziankę, z kolejnym rozdziałem – coraz trudniejszą, gdyż przeznaczoną dla coraz starszych dzieci (ostatnie ćwiczenia skonstruowane są z myślą o pierwszoklasistach). Znakomitym uzupełnieniem Języczka będą Zabawy logopedyczne na cztery pory roku, czyli scenariusze zajęć dla przedszkolaków oraz dzieci uczęszczających do poradni psychologiczno-pedagogicznych. Myliłby się jednak ten, kto w Zabawach widziałby jedynie kolejny zbiór zadań dla najmłodszych – książeczka pomyślana jest w taki sposób, by rozwijać naturalną u dziecka ciekawość świata, wzbogacać zasób słów oraz wpajać zasady konstruowania wypowiedzi; Autorki doskonale wiedzą,  że rozwój mowy nie jest procesem wyizolowanym, toteż pod postacią Zabaw dostajemy książeczkę uniwersalną, a więc szczególnie pożądaną.

 

bajkiNie zawsze nauka poprawnej wymowy przybierać musi kształt ćwiczeń; bywa, że przyjmuje postać zabawową, tak jak w przypadku „kolorowanek logopedycznych”, czyli Bajek dla dyslektyków Kamili Waleszkiewicz, wspaniale współgrających z dziecięcą fantazją i – poprzez ciąg skojarzeń – ułatwiających najmłodszym zapamiętanie kształtu i znaczenia liter. Podobnie rzecz się ma z mini-bajeczkami Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak: Mówię wyraźnie, które z powodzeniem mogą być czytane „do poduszki”. Autorka ta jest zresztą stałym czytelnikom „Impulsu” doskonale znana: Językowe łamigłówki i Psoty literek to propozycje logopedyczne przeznaczone dla dzieci nieco starszych, toteż, oprócz doskonalenia samej wymowy, proponują także łatwe i szybkie przyswojenie m.in. zasad ortografii.

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty Oficyny Wydawniczej Impuls 

 

www.impulsoficyna.com.pl - pamiętaj, do każdego zamówienia 1 książka gratis!

 

informacja nadesłana

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
Oszpicyn
Krzysztof A. Zajas ;
Oszpicyn
Pokaż wszystkie recenzje