Żywe trupy

Ocena: 3.67 (3 głosów)
Prawdziwa historia zombie Prawda o żywych trupach jest dziwniejsza od fikcji Złowieszcze żywe trupy atakują z ekranów kin, telewizorów i komputerów. Uwielbiamy się ich bać. Myśl o tym, że nadejdą chwiejnym krokiem, zwiastując kres cywilizacji, pochłonęła miliony na całym świecie. Adam Węgłowski – człowiek, który zjadł zęby na zombie – udowadnia, że nie jest to wcale nowy fenomen. Ludzkość drżała ze strachu przed żywymi trupami już dwa tysiące lat temu. I miała ku temu doskonałe powody. Autor wyrusza śladami zombie w podróż przez epoki i kontynenty. Przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i dziewicze puszcze średniowiecznej Polski. Zagląda do laboratoriów wybitnych biologów i analizuje czarnoksięskie księgi. Jego wnioski są zatrważające. Od mrożących krew w żyłach rytuałów Haitańczyków, po polowania organizowane przez istniejących naprawdę polskich wiedźminów – walka z żywymi trupami trwa od najdawniejszych czasów. A współczesna nauka tylko potwierdza, że jest się czego bać.

Informacje dodatkowe o Żywe trupy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-3470-3
Liczba stron: 272

więcej

Kup książkę Żywe trupy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Żywe trupy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zombie, żywe trupy, nieumarli... Książki jak "World War Z", "Przegląd końca świata" lub "Apokalipsa Z". Filmy typu "Jestem legendą", "Noc żywych trupów, "28 dni później" czy serial "The Walking Dead". Tematyka jak widać dostępna, chętnie czytana czy też oglądana. Nie powiem bym była jej fanką, ale mając okazję ją zgłębić - i to dokumentem popartym wieloma źródłami nie potrafiłam sobie odmówić. "Żywe trupy. ..." to książka podzielona na pięć części. Ale to co mnie zachwyciło to płynność jej czytania, bo przechodząc z rozdziału do rozdziału każdy zahaczał i nawiązywał do poprzedniego. Język czasami zabawny wprowadza nas w świat gdzie w ogóle po raz pierwszy użyto nazwy zombi i kto to zrobił. Jak się okazuje na sam początek przenosimy się do Francji za panowania Ludwika XIV! Najwięcej jednak wspólnego z zombie ma Haiti. Jednak nie tylko tak dalekie kraje maja swoje potwory, my Polacy również mamy swoje strzygonie o których autor nie omieszka wspomnieć. I choć tak na prawdę liczyłam na coś innego niż to co zaoferowała mi ta książka to muszę przyznać, że wrażenia po jej przeczytaniu mam na prawdę pozytywne. Zachęcam do zapoznania się z pozycją nie tylko miłośników lubiących czuć dreszczyk, ale i ciekawskich czy żywe trupy istnieją lub istniały na prawdę. Ciekawa książka, która na dodatek oparta jest na prawdziwych informacjach warta poświęcenia uwagi, której nie trzeba wiele, bo czyta się niesamowicie szybko!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Ignis
Ignis
Przeczytane:2018-01-11, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2018,

Ostatnio pojawia się sporo tego typu książek i artykułów -  science-fiction, czy fantastyczny temat w popularnonaukowej odsłonie. Myślę, że to bardzo dobry pomysł, bo każda z nich przemyca sporą dawkę wiedzy naukowej pod przykrywką luźnego tematu.Tu konkretnie przeczytamy m.in. o konfliktach zbrojnych na terenie Haiti, mentalności współczesnych nam ludzi wciąż wierzących w zombie, czy dość makabrycznych (ale pozostających faktem) eksperymentach sprzed lat.

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest wyposażona w ilustracje i dużą ilość zdjęć (niektóre, jak kolejne zdjęcia uczestników zombie walk'ów są zbędne, ale właściwie nie przeszkadzają).

W skrócie - jest tu dokładnie to, czego szukałam. Oceny 6 zostawiam sobie na książki, które zostawiają we mnie uczucie niedosytu na długie lata, więc 5, to chyba sprawiedliwa ocena. :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2016-12-13, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Inne książki autora
Labirynt Verne’a, czyli drugie życie kapitana Nemo
Adam Węgłowski0
Okładka ksiązki - Labirynt Verne’a, czyli drugie życie kapitana Nemo

Czy słynny kapitan Nemo naprawdę był Polakiem? Powstańcem styczniowym walczącym z Rosją? Co kryje tajemniczy labirynt Juliusza Verne’a, pełen dat...

Tropiciel skarbów. Fakty i mity w filmach o Indianie Jonesie
Adam Węgłowski0
Okładka ksiązki - Tropiciel skarbów. Fakty i mity w filmach o Indianie Jonesie

Ile prawdy kryje się za postacią uwielbianego przez ludzi na całym świecie Indiany Jonesa? Arka Przymierza, Święty Graal, podziemne sanktuaria, kryształowe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy