reklama

Zwariowana pogoda burze, meteorologia i klimat

Przygotujcie się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na was w NAUKOMIKSACH!

Prognoza pogody zapowiada ekstremalne zjawiska! Gwałtowne powodzie, lawiny błotne, przerażające tornada, niszczycielskie pożary lasów! Czy Matka Natura próbuje nam coś powiedzieć?

Gdy do miasta zbliża się kolejna Śnieżna Apokalipsa, pewien porywczy prezenter pogody postanawia wreszcie wyjaśnić, jak naprawdę przebiegają rozmaite, często niebezpieczne, zjawiska meteorologiczne. Czym różni się pogoda od klimatu? W jaki sposób satelity meteorologiczne pomagają nam w przewidywaniu przyszłości? Czy można uciec przed tornadem? Czy ruch obrotowy Ziemi wpływa na wiatry wiejące w atmosferze? I czy meteorologia ma coś wspólnego z meteorami? Niezmordowany Norman Weatherby odpowie na wszystkie, nawet najdziwniejsze pytania!

MK Reed jest autorką powieści graficz­nych ,,Americus", ,,The Cute Girl Network" i ,,Palefire" oraz naukomiksu ,,Dinozaury - skamieliny i pióra". Stworzyła też in­ternetowy komiks ,,About a Bull" na temat irlandzkiej mitologii. Mieszka z bardzo wysokim mężem w Portland w stanie Oregon.

Johathan Hill jest cenionym rysownikiem, autorem ilustracji do powieści graficznej ,,Americus". Jego prace ukazały się w wielu publikacjach wydawnictw Fantagraphics, Dark Horse i Roar. Poza tym uczy sztuki rysowania komiksów na wydziale ilustracji w Pacific Northwest College of Art. Mieszka w Portland w stanie Oregon z żoną i kotem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Zwariowana pogoda burze, meteorologia i klimat:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2024-07-03
Tytuł oryginału: Wild Weather: Storms, Meteorology and Climate

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Publikacje z wiedzy o świecie dla dzieci i młodzieży Komiks i powieść graficzna - wspomnienia i literatura faktu Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży Publikacje o przyrodzie zwierzętach i świecie natury dla dzieci i młodzieży Publikacje o skałach pogodzie i świecie nieożywionym dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Zwariowana pogoda burze, meteorologia i klimat

Zwariowana pogoda burze, meteorologia i klimat - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-08-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Zwariowana pogoda" to kolejna książeczka z serii Naukokomiks. Przeznaczona jest ona dla dzieci, które ciekawe są świata i zjawisk w nich zachodzących. Ale nie tylko dla dzieci. Myślę, że rodzice również z niego dowiedzą się wielu ciekawostek.

Pogoda bywa piękna, ale również przerażająca. Przekonali się o tym bohaterowie ,,Zwariowanej pogody". Nad ich miastem nadciąga kolejna śnieżna apokalipsa. Miejscowość dosłownie zostanie zasypana śniegiem.

Pewien prezenter pogody wyjaśni nam:

?        Co to jest meteorologia,

?        Co to jest globalne ocieplenie,

?        Co wydarzy się gdzie ciepły i chłodny front zderzą się ze sobą,

?        Co to są tajfuny, huragany i tornada,

?        Czym różni się pogoda od klimatu,

?        Czy ruch obrotowy Ziemi wpływa na wiatry wiejące w atmosferze.

Prezenter w bardzo dokładny i zarazem w łatwy sposób wyjaśnia te wszystkie zjawiska zachodzące w atmosferze. Nie zabraknie tutaj również specyficznego humoru, który bardzo lubimy.

Książka napisana jest w postaci komiksu, dzięki czemu dzieciom łatwiej przyswoić tak wiele informacji. I chociaż porusza tak trudne zagadnienia, to napisana jest w taki sposób by młodego czytelnika zainteresować, a nie zanudzić.

Książka jest świetnym narzędziem dla ciekawskich świata dzieci. Poszerza ona wiedzie o otaczającym świecie i o zjawiskach, które zachodzą w atmosferze. Rozwija również słownictwo dzieci. Jest ona na pewno ciekawym sposobem na zdobywanie wiedzy. Bawi i uczy jednocześnie co bardzo lubię. Polecam!

Dinozaury - skamieliny i pióra
MK Reed 0
Okładka ksiązki - Dinozaury -  skamieliny i pióra

Dokop się do faktów na temat dinozaurów! * Ameryka Północna, 68 000 000 lat temu: tyranozaur poluje na ofiarę. * Anglia, 200 lat...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung