reklama

Każdy troskliwy rodzic chce, by jego dziecko cieszyło się zdrowiem. Dowiedz się jak dbać o nie w zgodzie z naturą!

Najstarszy system medyczny świata - licząca ponad 5 tysięcy lat ajurweda - nie tylko dysponuje wiedzą jak zachować zdrowie w każdym aspekcie naszego życia, ale też krok po kroku uczy jak zapobiegać, aby później nie leczyć. Korzystając z jej wskazówek, możemy dbać nie tylko o nasze zdrowie i szczęście, ale również zatroszczyć się o odporność i zdrowie naszych dzieci.

Według ajurwedyjskich zasad żyją nie tylko Maciek i Karolina, ale również ich synek - Jaś. I podobnie jak rodzice, cieszy się zdrowiem w zgodzie z naturą.

Karolina i Maciej Szaciłło

Eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia oraz warsztaty zdrowego gotowania i medytacji.

Autorzy popularnych poradników dietetycznych, m.in. Depresja. Jedzenie, które leczy, Zdrowa tarczyca, dwóch części Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem, Jedzenie, które leczy, Detoksy, Jem (to co) kocham i chudnę.

Informacje dodatkowe o Zdrowe dziecko w zgodzie z naturą. 70 przepisów na zdrowe dania, które polubią maluchy:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Kuchnia

Tagi: Gotowanie z dziećmi i dla dzieci bóg

Kup książkę Zdrowe dziecko w zgodzie z naturą. 70 przepisów na zdrowe dania, które polubią maluchy

Zdrowe dziecko w zgodzie z naturą. 70 przepisów na zdrowe dania, które polubią maluchy - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-08-27, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Właściwie może nie powinnam mieć niczego do zarzucenia tej książce, ale... mam pewne wątpliwości co do stylu jej napisania. Na dobrą sprawę jest to pozycja która może wpędzić w depresję. Nie jest to bardzo odczuwalne, ale jednak z jej stron wyziera pewna wyższość. "Nasze dzieci od dziecka nie jedzą mięsa". "Dostają pełnoziarnistą mąkę orkiszową". "Od urodzenia, rozumiecie". "Same warzywa". "In your face". No więc moje dziecko nie je samych warzyw od niemowlęctwa, mamy parę McDonaldsów na sumieniu, a większość zaprezentowanych przepisów wydaje mi się niezmiernie trudna do realizacji. Ale każdemu co kto lubi i na co ma czas (bo właśnie to czas jest przede wszystkim problemem). Nie wiem, czy polecam, ale raczej warto się zapoznać.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-08-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Już na samym początku zaznaczę wam, że to bardzo smaczna książka. Znalazłam w niej tyle wyśmienitych przepisów, aż niektóre sama musiałam wypróbować, aby się przekonać, czy tylko obrazek rodzi mój apetyt, czy samo danie. Poza tym dowiecie się wiele cennych rzeczy takich jak: w jaki sposób gotować i spożywać rośliny strączkowe, jakich tłuszczy nie powinno się stosować w nadmiarze, jak przyrządzić smaczne domowe kremy, zakwas żytni i wiele innych informacji, które sprawią, że wasza kuchnia stanie się nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Ponadto bardzo spodobała mi się treść, gdzie było przedstawione od jakiego wieku dziecko powinno zacząć jeść surowe warzywa i od jakich, jako pierwszych zacząć, aby nie uszkodzić mu gospodarki jelitowej.
A teraz cytat:
,,Czy wiesz, że wszystko, co jesz, wpływa zarówno na twoje ciało, jak i na umysł?"

Nie wiem, może w tej kwestii jestem totalnym laikiem, ale nie wiedziałam, że rzecz, którą jem, a która mi nie smakuje mój organizm będzie miał problem z jej przetrawieniem. Co gorsza, w ogóle go nie wchłania, tylko wydala. Wiele rzeczy, które spożywamy nawet nie są świeże, a co za tym idzie, tylko nam szkodzą. Przysłowiowe banany z przeceny. Myślimy sobie, że to nic iż mają ciemne plamki. A jeszcze sprzedawca wmówi nam, że jest to oznaką dojrzałości.
Nie wierzcie w to.
Każdy owoc, czy też warzywo, gdzie zebrała się już maleńka warstewka pleśni nie nadaje się do spożycia. Nic nam nie daje odkrojenie, gdyż nadgnicie już sugeruje nadpsucie. I to nie kawałka owocu, tylko całości. Owszem, czasem nie zawsze od razu daje nam konsekwencje. A nieraz bywa tak, że one się pojawiają, ale wewnątrz nas, czego nie możemy zauważyć.
Reasumując, książkę polecam każdej pani domu i nie tylko w uwadze o same przepisy. Dzięki niej przekonacie się co zjeść, byście byli szczęśliwi. Nie na darmo się mówi, że przez żołądek do serca. Jeśli zjesz rzeczy dobre dla swojego organizmu, to on wam się odpłaci szczęściem. Gorąco ją wam polecam i zachęcam do posiadania własnego domowego egzemplarza.

SuperLunche. Zdrowe, ekspresowe, sezonowe
Maciej Szaciłło0
Okładka ksiązki - SuperLunche. Zdrowe, ekspresowe, sezonowe

SuperLunche to 70 dań, które przygotujesz w maksymalnie 30 minut, bez problemu zapakujesz i zabierzesz do pracy. W książce znajdziesz przepisy na...

Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem. . Szybkie i zdrowe dania do pracy
Maciej Szaciłło0
Okładka ksiązki - Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem. . Szybkie i zdrowe dania do pracy

Druga część bestsellerowej książki. Jedz i pracuj... to książka dla wszystkich, którzy cały dzień lub jego znaczącą część spędzają poza domem. Dla tych...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung