Książka jest z każdej strony dziwna i oryginalna. Burzy bowiem tradycyjne wyobrażenia o książkach biograficzno-literackich, dotyczących konkretnego autora. Jest to książka bardzo osobista i prywatna - o tym, w jaki sposób wiersze Szymborskiej zaistniały w niej i w innych twórcach, w jaki sposób związały się z ich prywatnym życiem i dlaczego nie można się od nich uwolnić.

Informacje dodatkowe o Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało: Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2002-02-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7162-986-9
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało: Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu

Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało: Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu - opinie o książce

Avatar użytkownika - rena-56-56
rena-56-56
Przeczytane:2013-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Fascynujące opowieści o wierszach Wisławy Szymborskiej snute przez znanych poetów , pisarzy i samą autorkę tej ciekawej pozycji. Pomogły mi kolejny raz rozszyfrować głębię pięknej poezji noblistki. Niestety, książką nie do zdobycia - nakład drugi wyczerpany. Poszukiwanie tej biograficzno-literackiej książki doprowadziły mnie do znajomości z jej autorką, co poczytuję sobie za zaszczyt.
Przybij piątkę
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Przybij piątkę

Paweł, Bartek, Mikołaj i Nikola, czyli ananasy z drugiej klasy, wciągają czytelnika w rozmowę o rzeczach ważnych i poważnych, jak rytuały szkolne, typy...

Iza Buntowniczka
Marta Fox0
Okładka ksiązki - Iza Buntowniczka

Iza Buntowniczka to ciąg dalszy pamiętnika Izy Anoreczki. Teraz, gdy przekonała już do siebie kolegów z klasy, ma odwagę decydować o swoim, prawie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski