reklama

Zbrodnia i medycyna

Budzą ogromne kontrowersje. Czy zabiegi takie jak aborcja lub eutanazja mijają się z etyką? "Zbrodnia i Medycyna" porusza ważne z punktu widzenia etyki zagadnienia, takie jak dobro i zło. Czy w kontekście ludzkiego życia i zdrowia można rozpatrywać dylematy natury moralnej?

Grzegorz Górny udziela odpowiedzi na ważne pytania w kontekście bioetyki. Poddaje opisowi kontrowersyjne procesy i zjawiska stojące na wspólnej płaszczyźnie wiedzy przyrodniczej, nauk medycznych, rozwiązań prawnych, systemów etycznych oraz świadomości społecznej. Osią pracy Grzegorza Górnego są wzbudzające emocje zjawiska, takie jak aborcja, eutanazja, zapłodnienie pozaustrojowe i transplantacja serca. Zastanawia się nad koncepcją dobra i zła w odniesieniu do tych ważkich zagadnień medycznych. Czy można stawiać takie pytania w odniesieniu do ludzkiego życia i zdrowia?

Poznaj odpowiedzi na te pytania i zamów tę książkę bez cienia zwłoki!

Grzegorz Górny jest dziennikarzem i publicystą. Absolwent dziennikarstwa na UW. Karierę dziennikarską zainicjował, pracując w redakcji Gazety Wyborczej. Współtwórca kwartalnika Fronda i redaktor naczelny tygodnika Ozon. Twórca filmów dokumentalnych z cyklu Raport Specjalny i autor reportażu o działalności Wojskowych Służb Informacyjnych. Od grudnia 2012 roku publicysta tygodnika "W Sieci" oraz portalu wpolityce.pl. Prowadzi Klub Trójki w Programie III Polskiego Radia. Wyróżniony wieloma nagrodami za całokształt pracy dziennikarskiej, filmowej i literackiej.

Grzegorz Górny jest autorem wielu książek i publikacji, m.in.: "Armenia. Między rajem a piekłem", "Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu", "Legnica i Sokółka w historii cudów eucharystycznych", "Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku", "Poszukujący, poszukiwani" oraz "Węgry - Tysiąc lat samotności".

Informacje dodatkowe o Zbrodnia i medycyna:

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Zbrodnia i medycyna

Zbrodnia i medycyna - opinie o książce

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko