Zapomniani święci. Skuteczni orędownicy, wierni przyjaciele

Prezentujemy sylwetki piętnaściorga świętych. Są to:

1. Św. Anna, Matka Maryi, 2. Św. Dobry Łotr, 3. Św. Sebastian, 4. Święci Kosma i Damian

5. Św. Dorota z Cezarei, 6. Św. Leonard z Limoges, 7. Św. Edward III Wyznawca, 8. Św. Izydor Oracz i jego żona Maria, 9. Św. Rozalia z Palermo, 10. Św. Święta Zyta, 11. Św. Mikołaj z Tolentino, 12. Św. Gertruda Wielka, 13. Św. Ludwina z Schiedam, 14. Św. Marcin de Porres, 15. Św. Arnold Janssen.

Niegdyś byli oni bardzo znani i popularni, dziś jakby odeszli nieco w zapomnienie. A szkoda, gdyż byli ludźmi głębokiej wiary, świadkami Ewangelii, których orędzie jest ponadczasowe. Mogą się stać przewodnikami i orędownikami na drogach naszego życia duchowego. Wróćmy do tych nieco zapomnianych, ale sprawdzonych przyjaciół. Poznajmy ich biografie i odkryjmy na nowo moc ich orędownictwa u Boga.

Św. Jan Paweł II przypominał: ,,Świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot" (Orędzie na XIII Światowe Dni Młodzieży, 30 XI 1997 r.).

Informacje dodatkowe o Zapomniani święci. Skuteczni orędownicy, wierni przyjaciele:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-10-16
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Zapomniani święci. Skuteczni orędownicy, wierni przyjaciele

Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok
ks. dr Zbigniew Sobolewski0
Okładka ksiązki - Módlmy się z Chrystusem, Maryją i świętymi przez cały rok

Ten bogaty i okazały modlitewnik dedykowany jest wszystkim chrześcijanom, wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego. Opracowany przez cenionego duszpasterza...

Żyję we wspólnocie Kościoła
Ks. dr Zbigniew Sobolewski0
Okładka ksiązki - Żyję we wspólnocie Kościoła

W ostatnich latach w Polsce dużo się mówi i pisze o Kościele. Niekiedy jego przeciwnicy próbują go oczernić, zdeprecjonować, pozbawić autorytetu. Pojawia...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung