reklama

Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć

Międzynarodowy bestseller jednego z najpoczytniejszych francuskich pisarzy. W serialowej ekranizacji produkcji CANAL+ grają: Jean Reno i Alexandra Maria Lara

Tym razem Marc Levy stworzył niezwykłą i czarującą historię miłosną, która w najbardziej nieoczekiwany sposób łączy ojca i córkę, przeszłość i teraźniejszość.

Kilka dni przed ślubem Julia Walsh dwukrotnie doznaje szoku. Po raz pierwszy, kiedy umiera jej ojciec, z którym od lat nie miała bliskich relacji, po raz drugi, gdy dzień po pogrzebie w mieszkaniu przyszłej panny młodej ląduje ogromna skrzynia, a w niej coś, co wygląda jak wierna kopia ojca. Okazuje się, że ojciec stworzył robota wyposażonego w część swoich neuronów i pamięć. Dziewczyna niechętnie zgadza się zamienić to, co powinno być jej miesiącem miodowym na sentymentalną podróż z ojcem, aby nadrobić stracony czas. Julia może maszynę wyłączyć, ale daje się wciągnąć w tę niezwykłą grę, która prowadzi do odkrycia tajemnicy mogącej zmienić weselne plany.

Pomiędzy przemycanymi emocjami, urazami z dzieciństwa, czułym humorem i siłą przyjaźni ukryty jest prawdziwy suspens...,,Télé 7 Jours"

Powieść, którą pochłoniesz w biegu. ,,Direct Soir"

Informacje dodatkowe o Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2022-08-10
Tytuł oryginału: Toutes ces choses qu

Tagi: Beletrystyka - problematyka życia wewnętrznego

Kup książkę Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć

Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć - opinie o książce

Avatar użytkownika - magi18
magi18
Przeczytane:2022-10-03, Ocena: 4, Przeczytałam,

Och ? Cóż to była za cudowna podróż i jak żałuję, że już się skończyła.

Jak ja teraz pragnę zobaczyć serial. ? Jak kusi w tym momencie wykupienie Canal+ tylko dla tych bohaterów, dla tej historii.

Zakochałam się... w miejscach, bohaterach, historiach. Ta książka mnie oczarowała, sprawiła, że znów wierzę w magię (a może zawsze w nią wierzyłem).

I ten malutki element science-fiction. ? Kocham takie smaczki.

Coś mi się wydaje, że będą same zachwyty. Ale spróbuję dodać trochę konkretów.

Umiera ojciec Julii, by później jego kopia w postaci androida znalazł się w mieszkaniu bohaterki. I tak zaczyna się niezwykła, pełna wrażeń i humoru historia. Nie brakuje też mądrych słów. Niby banalnych, ale pomagającym też i czytelnikom zmierzyć się z własną przeszłością. Bo... ta książka coś mi uświadomiła, coś bardzo ważnego.

Polecam. I na zakończenie zostawiam takie malutkie pytanie: czy gdybyście mogli spędzić dodatkowy tydzień z osobą wam bliską, która zmarła, czy nie skorzystalibyście z tej możliwości? Bo ja skorzystałabym i powiedziałabym to wszystko, czego do dziś żałuję, że nie powiedziałam.

Niesamowita książką. Chyba to będzie mój ulubieniec tego roku.

Avatar użytkownika - Emma81
Emma81
Przeczytane:2019-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

Marc Levy tym razem serwuje nam powieść z wątkiem robonautyki i techniki przyszłości. Julia, niedoszła mężatka, która w dzień planowanego ślubu zmuszona jest pochować ojca, otrzymuje niespodziewanie szansę, by spędzić ze zmarłym jeszcze trochę czasu. Czy dobrze wykorzysta ten czas? Czy pozwoli robo-ojcu odbudować ich wzajemne  relacje, zepsute za życia? Jakie skrywane tajemnice rodzinne wyjdą na jaw? I co moga one zmienić w życiu bohaterki?

"Nigdy nie jest za późno, dopóki nie stanie się coś nieodwracalnego".

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2019-01-19, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Symfonia potworów
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Symfonia potworów

To poruszająca historia, której bohaterką jest Weronika, jest pielęgniarką na wschodzie Ukrainy, ma dwójkę dzieci, którymi, z racji tego, że jej mąż walczy...

Przepowiednia
Marc Levy0
Okładka ksiązki - Przepowiednia

Londyn, rok 1950. Alice ma wyjątkowy dar – rozróżnia i trwale zapamiętuje każdy zapach. Komponowanie perfum, które następnie sprzedaje londyńskim...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski