reklama

Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

WSZYSTKO, CO DZIECI POWINNY WIEDZIEĆ O WODZIE

Woda we wszystkich postaciach ma kluczowe znaczenie dla naszego życia, bo woda to życie.

Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka?

Na te i wiele innych pytań płynnie i przekonująco odpowiada Susanne Orosz. Autorka w osiemnastu ciekawych historiach ukazała różne zagadnienia związane z wodą.

Celem publikacji jest pobudzenie zainteresowania problematyką wody i przekazanie informacji w pouczającej, ale lekkiej formie. Opowieści zawarte w tej wartościowej książce pokazują, jak ważny dla ludzi, zwierząt i przyrody jest błękitny żywioł. I że zajmowanie się nim przysparza mnóstwa radości.

Towarzysząc głównym bohaterom w ich przygodach, dzieci będą między innymi: razem z Sarą zastanawiać się, gdzie jest woda, skoro ciągle pada deszcz? Z Leonem skakać z trampoliny do basenu. A nawet zatroszczą się o strumień, który płynie w pobliżu szkoły Friedricha.

Daj się ponieść nurtowi tych opowieści!

Informacje dodatkowe o Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą:

Wydawnictwo: ToTamto
Data wydania: 2022-07-13
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788382520422
Tytuł oryginału: Wasser. Geschichten zum Planschen, Staunen und Forschen

Kup książkę Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Nauka może być przyswajana w bardzo przyjemny sposób. Na przykład podczas czytania książeczek z historiami różnych bohaterów, którzy przeżywają przygody odkrywając świat. A nic nie pomaga nauce, jak fajna zabawa i ładne ilustracje w przypadku książek.
"Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą" to zbiór kilkunastu opowieści, dzięki którym dzieci nabywają wiedzę o żywiole, który jest niezbędny do życia człowieka, zwierząt, roślin itp.
Każdą historyjkę rozpoczyna tytuł i pytanie dotyczące zagadnienia, które jest omawiane w opowieści. Dzieci dowiedzą się ile wody jest w ciele, dlaczego łzy są słone, czy na pustyni jest woda, jak z wody powstaje prąd, skąd bierze się powódź i wiele innych ciekawostek.
W każdej opowieści poznajemy innych bohaterów, którzy są dziećmi, a zagadnienie wyjaśnia osoba dorosła. Między innymi podlewanie pomidorów, bycie świadkiem powodzi, zbieranie funduszy na studnię w Somalii, skakanie na basenie, kąpiel, zabawy w śniegu, to czynności, podczas których dzieci dostają odpowiedzi na swoje pytania.
Susannne Orosz pisze w bardzo przystępny sposób, choć pewne zagadnienia wymagają dodatkowego wytłumaczenia. Treść jest przejrzysta, a ilustracje Meike Töpperwien pięknie ją uzupełniają. Prawie każdej ze stron towarzyszą obrazki, co na pewno ucieszy młodych czytelników. Sama okładka przyciąga wzrok, pod którą znajduje się kawał wartościowej wiedzy. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8 lat, ale myślę, że dzieci młodsze i starsze mogą skorzystać z tego zbioru opowiadań. Ja jako osoba dorosła też się przy niej dobrze bawiłam. Ze swojej strony polecam każdemu, kto chce poznać trochę bliżej żywioł wody.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaką rolę w naszym życiu odgrywa woda? Czy rzeczywiście jest nam do życia tak niezbędna? Dzięki książce Susanne Orosz "Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą" możecie przekonać się sami o roli wody na naszej planecie. Autorka w 18 opowiadaniach, między innymi: "Pomidory nie lubią deszczu", "Żabi król" i "Słoń u wodopoju" opowiada o bardzo ważnych współczesnych problemach dotyczących wody. Oczywiście wszystko napisane jest językiem zrozumiałym dla dzieci, dlatego tę książkę powinno poznać młodsze pokolenie. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na pytania, między innymi: Na czym polega obieg wody?, Jak plastik trafia do morza? oraz Co dzieje się podczas chrztu?. Do tego wszystkiego możecie przeczytać kilka informacji dotyczących Polskiej Akcji Humanitarnej. Opowiadania znajdujące się w książce "Chlupiące historie, które bawią i uczą" zawierają cudowne ilustracje, których autorką jest utalentowana Meike Topperwien. Dzięki tym historią miałam możliwość poznania mnóstwo bohaterów i ich niezapomnianych przygód. Idealna książka na prezent nie tylko dla najmłodszych czytelników. Polecam czytać ją dziecku przed snem, ponieważ znajdziecie tutaj króciutkie historyjki, zabawnych bohaterów i razem z nimi możecie rozwiązywać problemy. Może dzięki autorce Susanne Orosz dużo czytelników zacznie oszczędzać tak cenny skarb, jakim jest woda. Z całego serca poleca mommy_and_books.

Wszystkie dzieci kochają wodę. Czy to basen, kałuża, deszcz, woda z węża ogrodowego, ciepła, zimna, brudna, czysta - woda równa się świetna zabawa.

Dla naszych milusińskich @wydawnictwototamto przygotowało coś ekstra. Książka, której tematem przewodnim jest oczywiście tytułowa woda. Osiemnaście rozdziałów, które skrywają chlupiące historie, które nie tylko rozbawią, ale też zainteresują tematem ekologii i dbaniem o naszą planetę.

J dlaczego łzy są słone?

J jak rośliny piją wodę skoro nie mają ust?

J jak powstaje śnieg?

J czy na pustyni jest woda?

Książka przeznaczana jest dla dzieci w przedziale wiekowym 6-8 lat. I faktycznie młodsze dzieci mogą mieć problem ze zrozumieniem wszystkich historyjek. Trzeba wziąć pod uwagę, że trzeba będzie poświęcić trochę czasu na wyjaśnienie niektórych pojęć. Jednak każda historia to fantastyczna przygoda. Przygoda i nauka w jednym! Czego można chcieć więcej? J

Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Susanne Orosz0
Okładka ksiązki - Dlaczego mleko jest białe? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Dlaczego ziemniaki rosną pod ziemią? Skąd się wzięły pomidory? Jak zrobić w domu pyszny makaron i biały ser? Co to jest miód? I co ma wspólnego lukier...

Dlaczego mleko jest białe. Historyjki dla ciekawskich dzieci. Audiobook
Susanne Orosz0
Okładka ksiązki - Dlaczego mleko jest białe. Historyjki dla ciekawskich dzieci. Audiobook

Dlaczego mleko jest białe? Dlaczego ziemniaki rosną w ziemi? Dlaczego można jeść pokrzywę? W tej książeczce młody czytelnik znajdzie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski