reklama

Wiara, nadzieja i miłość

Dzieło to traktuje o cnotach teologalnych, czyli takich, które mają charakter nadprzyrodzony, a zatem są darami łaski Bożej przyjętej przez osobę wierzącą. Wiara, nadzieja i miłość jest książką mającą swoje źródło w ustnych wystąpieniach autora i stanowi rozwinięcie kazań wygłoszonych w Domu Papieskim w obecności papieża Franciszka w ramach przygotowania do Bożego Narodzenia 2022 r. Dzięki temu napisana jest językiem przystępnym dla przeciętnego czytelnika, choć dotyczy spraw bardzo poważnych, i prowadzi do tego, by faktycznie praktykować na co dzień tytułowe cnoty. One sprawiają, że jesteśmy w stanie żyć pełnią przesłania Jezusa z Nazaretu, Syna Bożego, tu i teraz w XXI wieku.

ODBIORCY KSIĄŻKI:

- książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno do wiernych świeckich, jak i duszpasterzy;

- to pomoc dla księży w ich posłudze, którą mogą polecić parafianom, by pogłębili swoją wiarę i wiedzę teologiczną;

- to także publikacja dla osób zaangażowanych w nauczanie religii w szkołach i w ogóle w katechezę, również tę prowadzoną przy parafii;

- to również książka dla studentów teologii.

DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ TĘ KSIĄŻKĘ?

Bez cienia przesady można powiedzieć, że Wiara, nadzieja i miłość to dzieło unikatowe na polskim rynku wydawniczym. To nie tylko książka o cnotach teologalnych, ale tak naprawdę to kompendium całej teologii katolickiej opartej na Piśmie Świętym i Tradycji Kościoła. Dotyczy ona bowiem całego dziedzictwa chrześcijańskiego i przekazuje najważniejsze treści naszej wiary. To nauka o Panu Bogu zaprezentowana w formie zrozumiałej dla każdego czytelnika otwartego na prawdę. Dlatego nie brakuje w niej obrazów, historyjek, przypowieści, poezji i drobnych doświadczeń osobistych autora, co sprawia, że jej lektura nie nuży, ale przybliża najważniejsze prawdy objawione nam przez Pana Boga.

Kard. Raniero Cantalamessa (ur. 1934 r.) - kapucyn, włoski teolog, kaznodzieja Domu Papieskiego, znawca literatury klasycznej oraz autor licznych i poczytnych książek tłumaczonych na wiele języków.

Informacje dodatkowe o Wiara, nadzieja i miłość:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2024-09-23
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Fede, speranza e carita

Tagi: Religie i wierzenia Chrześcijaństwo teologia Duchowośc i przeżycia religijne

Kup książkę Wiara, nadzieja i miłość

Pasterze i Rybacy. Rekolekcje dla biskupów, księży i wiernych świeckich
Raniero Cantalamessa0
Okładka ksiązki - Pasterze i Rybacy. Rekolekcje dla biskupów, księży i wiernych świeckich

Książka jest propozycją tygodniowych rekolekcji ze słynnym kaznodzieją Domu Papieskiego kard. Ranierem Cantalamessą skierowaną głównie do kapłanów, zakonników...

Oblicza miłosierdzia Boga i człowieka. Krótkie medytacje dla niecierpliwych
Raniero Cantalamessa0
Okładka ksiązki - Oblicza miłosierdzia Boga i człowieka. Krótkie medytacje dla niecierpliwych

Kaznodzieja domu papieskiego trzech papieży, ojciec Cantalamessa, kapucyn, w intrygujący sposób chce nas przekonać, że Jezus przyszedł na ziemię właśnie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski