reklama

When We Were Them

WHEN WE WERE THEM LAURA TAYLOR NAMEY

Young adult

Willa, Luz i Britton były najbliższymi przyjaciółkami od dzieciństwa. Wydawało się, że nic nie może zniszczyć tej przyjaźni. A jednak wszystko zmieniła wielka miłość. I jeszcze większa tragedia.

W tym tygodniu zakończą swoją przygodę ze szkołą średnią. Razem łatwiej byłoby pokonać obawę przed jutrem, odpowiedzieć sobie na pytania o przyszłość. Ale jedna samolubna decyzja sprawia, że Willa zostaje z pudełkiem wspomnień, wypełnionym symbolami ich siostrzeństwa. I myślą, że nic już nie będzie jak dawniej, bo nie da się naprawić złamanego serca, zapomnieć o naruszonej intymności i wybaczyć podłego kłamstwa. Dorośli wszystko tylko komplikują, nikt już nie może na nikogo liczyć.

A gdy brzydka prawda wychodzi na jaw, Willa musi dzielnie zmierzyć się z przeszłością.

Informacje dodatkowe o When We Were Them:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-04-26
Tytuł oryginału: When We Were Them

Kup książkę When We Were Them

When We Were Them - opinie o książce

"When We Were Them" to książka młodzieżowa, która opowiada historię trzech przyjaciółek.. Willa, Luz i Britton, znają się od dawna, wspierają, wiedzą o sobie naprawdę wszystko.. zbierają wspólne wspomnienia, a nawet pamiątki, do pudełka, które przechowują na zmianę.. W tym tygodniu kończą szkołę, ale nie tylko.. może się też niestety okazać, że Willa oprócz zakończenia szkoły może też stracić naprawdę wyjątkową przyjaźń.. Dlaczego? Co się takiego wydarzyło, że dziewczyny czują złość na Willę i czy.. uda się jej odbudować tą relację? Przecież ma tylko tydzień.. a jak wiecie stracone zaufanie, trudno jest odbudować.

Książka bardzo mi się podobała, fajnie było przeczytać książkę młodzieżową o przyjaźni.. oczywiście był tutaj też wątek romantyczny!? Ale zdecydowanie na drugim planie, choć mocno ciekawy..
Podobało mi się to, że mamy dwie płaszczyzny czasowe, te obecne gdzie Willa starała się pogodzić z rzeczywistością z zakończeniem szkoły, świętowaniem rodziny z tej okazji, oraz z poszukielwanuem odpowiedzi.. a druga płaszczyzna, to ta w której Autorka opowiada historię przyjaźni dziewczyn, i muszę przyznać, że wiele razy podczas lektury się uśmiechnęłam i szczerze kibicowałam, wręcz podziwiałam to, jak one się świetnie dogadywały .. wspierały i potrafiły, nie wyróżniały żadnej ponad to.. były równe, i przede wszystkim mogły na siebie liczyć, stały się dla siebie rodziną, bo nawet obiady z okazji zakończenia szkoły, miały odbyć się razem wraz z rodzinami... coś pięknego.. To nie jest też lekka historia.. daje dużo do myślenia, bo czasami niektóre bardzo bolesne wydarzenia zmieniają nasze myślenie, nie chcąc źle... można kogoś bardzo zranić "W dobrej wierze".. Czy prawdziwa przyjaźń jest jak miłość i przetrwa wszystko? Przekonajcie się sami! ??

A Cuban Girl's Guide to Tee and Tommorow
Laura T. Namey0
Okładka ksiązki - A Cuban Girl

Miłość nie zawsze jest częścią planu... Poruszająca historia o dziewczynie z Miami, która niespodziewanie odnajduje uczucie - i samą siebie - w małym angielskim...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski