reklama

A Cuban Girl's Guide to Tee and Tommorow

Miłość nie zawsze jest częścią planu... Poruszająca historia o dziewczynie z Miami, która niespodziewanie odnajduje uczucie - i samą siebie - w małym angielskim miasteczku.

Lilii Reyes nie planowała lata w Anglii. Zdecydowanie nie miała zamiaru utknąć w małym miasteczku Winchester, zupełnie pozbawionym słońca i z pewnością nieprzypominającym Miami. Kiedy Lila w lokalnej herbaciarni poznaje Oriona Maxwella, jej koszmarna wycieczka zaczyna nabierać kolorów. Czy Lila porzuci wszystko co zaplanowała do tej pory i podąży za głosem serca?

Informacje dodatkowe o A Cuban Girl's Guide to Tee and Tommorow:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-02-22
ISBN: 9788367502092
Tytuł oryginału: Cuban Girl

Kup książkę A Cuban Girl's Guide to Tee and Tommorow

A Cuban Girl's Guide to Tee and Tommorow - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2023-04-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

𝔸 ℂ𝕦𝕓𝕒𝕟 𝔾𝕚𝕣𝕝'𝕤 𝔾𝕦𝕚𝕕𝕖 𝕋𝕠 𝕋𝕖𝕒 𝔸𝕟𝕕 𝕋𝕠𝕞𝕠𝕣𝕣𝕠𝕨

Tytuł jednocześnie intryguje i męczy bo taki jest długi 😂

Jednakże, niech Was to nie zmyli.

Ta książka bawi, wzrusza i hipnotyzuje💙

Dziewczyna, która dostała potrójny cios emocjonalny od życia wylatuje ze słonecznego Miami do Anglii, gdzie pod opieką rodziny ma spędzić wakacje.

Czy zdoła się pozbierać?

Trafia na paczkę przyjaciół, gdzie zostaje ciepło przyjęta i jednocześnie znajduje się w centrum zainteresowania "chłopaka od herbaty".

Lila znajduje z nim wspólny język mimo felernego startu ich znajomości.

Wciągnęła mnie ta historia, pełna była zabawnych sytuacji a jednocześnie dawała dużo do myślenia.

Cieszę się, że bohaterka znalazła źródło swoich problemów i sposób na ich rozwiązanie.

Czytając, niemal czułam woń i smak pysznego jedzenia, przygotowanego przez nią z przepisów jej babci 😍

Bo jak to się mówi, przez żołądek do serca.

Nie inaczej było i tym razem.

Można uznać książkę za romans Young Adult jednak jest w tej historii głębszy sens i cenne rady.

Romans bohaterów niejako schodzi na drugi plan.

Książka jest napisana w lekkim stylu, rozdziały są krótkie i czyta ją się szybko.

Nie brakuje wtrąceń po hiszpańsku co akurat nie stanowiło dla mnie problemu ani nowości ze względu na oglądaną z synem bajkę o małym piracie 😂🙈

Książka lekka i idealna do oderwania się od rzeczywistości, problemów i trudów życia codziennego

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-03-05,

Lila Reyes to młoda dziewczyna, która pochodzi z Miami. W jej życiu wydarzyło się wiele złych rzeczy. Śmierć kochanej babci, zdrada i kłamstwa. Jedynym rozwiązaniem jest wyjazd daleko od tego co złe. Ale czy Lili odnajdzie się w Anglii, daleko od domu, od rodziny? A może ktoś jej w tym pomoże?

Lily jest bardzo rozdarta i ciężko jest się jej odnaleźć w deszczowej Anglii. Pobyt tam ma być dla niej oczyszczeniem i poradzeniem sobie z emocjami.

Bardzo podobała mi się ta książka. To lekka literatura młodzieżowa, która przypadła mi do gustu.

Ta książka pokazuje jak młoda dziewczyna radzi sobie w obcym mieście, zdala od rodziny, z problemami. Początkowo myśli, że to będą jej najgorsze wakacje, ale okazuje się, że pokocha Anglię i zyska przyjaciół.

Avatar użytkownika - dariawojciechowska
dariawojciechowska
Przeczytane:2023-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, m,

Cudowna książka. W końcu coś Young Adult bez zbędnego patosu, bez żadnej patologii czy toksyny. Sprawnie napisana, bohaterowie przeciekawi. Jest lekka, urocza, ale też ma w sobie dużo mądrości. Polecam!

"A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow" to pozycja, która chodziła już za mną od dłuższego czasu, jednak za każdym razem, gdy miałam się za nią zabrać, jakaś inna książka odciągała od niej moją uwagę. Czy zatem był to zwiastun tego, że jednak nie przypadnie mi ona do gustu?

Lila Reyes to mieszkająca w Miami siedemnastolatka kubańskiego pochodzenia, która już od dawna wie, co będzie robić po zakończeniu szkoły. Wraz ze starszą siostrą Pilar, planują przejąć rodzinną piekarnię i poprowadzić wspólny biznes, korzystając z wiedzy, którą przekazała im ich ukochana babcia. Jednak jak to w życiu bywa, czasami to, co mamy zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach bierze w łeb, z powodów, które są od nas niezależne.

Gdy w krótkim odstępie czasu umiera ukochana babcia dziewczyny, porzuca ją chłopak, z którym spotykała się od trzech lat, a najlepsza przyjaciółka wyjeżdża do Afryki, Lilii traci grunt pod nogami. Właśnie wtedy jej rodzina postanawia wysłać ją na trzymiesięczny pobyt do cioci Cate, która mieszka w deszczowej Anglii.

Jak można było się spodziewać, z początku Lila nie jest zadowolona z tego, że została wsadzona do samolotu i wysłana na drugi koniec świata, jednak z czasem przekonuje się do miejsca, w którym się znalazła. A wszystko za sprawą Oriona Maxwella, lokalnego specjalisty od herbaty.

Jak znajomość z chłopakiem oraz jego znajomymi wpłynie na samopoczucie Lilii? I czy pomoże jej uporać się z emocjami, które nagromadziły się w niej przez ostatnie miesiące? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce autorstwa Laury Taylor Namey.

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona tą publikacją i myślę, że mimo iż jest to pozycja z gatunku literatury młodzieżowej, spodoba się ona nie tylko nastoletnim odbiorcom.

Chociaż mogłoby się wydawać, że będzie to kolejna historia o młodzieńczej miłości, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Oczywiście książka nie jest zupełnie pozbawiona tego wątku, ale jest on jedynie tłem, dla innych istotnych spraw, na które autorka chciała zwrócić uwagę swoich czytelników.

Zatem, żeby była jasność w "A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow" nie znajdziecie gwałtownych wybuchów namiętności między głównymi bohaterami, a jedynie uroczą, powolnie rozwijającą się relację, ale w zamian dostaniecie piękną opowieść o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka jest pielęgnowanie swoich pasji oraz wsparcie rodziny i przyjaciół.

Chociaż nie jestem fanką młodzieżówek i muszę przyznać, że sam początek historii wcale mnie nie wciągnął w ostatecznym rozrachunku w towarzystwie Lilli, Oriona oraz innych mieszkańców Winchester bawiłam się wyśmienicie. Nawet pomimo faktu, że czytając o tych wszystkich pysznościach, które wyszły spod ręki Lilii, miałam wrażenie, że jestem nieustannie głodna.

Dlatego, jeżeli szukacie książki, która pozwoli Wam miło spędzić wieczór, albo lekarstwa na czytelniczy zastój, koniecznie sięgnijcie po "A Cuban Girl's Guide to Tea and Tomorrow" autorstwa Laury Taylor Namey.

Lilka to zakochana w swoim świecie amerykanka, mieszkanka Maimi, z korzeniami kubańskimi. To licealistka, która w ciągu ostatniego roku przeszła naprawdę wiele co jest dla miej ogromnym ciosem i cóż.. nie radzi sobie z tym potrójnym pechem .. wiec jej bliscy, wysyłają ją na wakacje do Anglii do ciotki.. Dziewczyna jest zła na rodzinę, nie chce wyjeżdżać.. a gdy jest już na miejscu, zdecydowanie czuje różnicę, chociażby w pogodzie.. przez kilka dni nie wychodzi z pokoju, aż w końcu pewnego dnia postanawia to zmienić..
Jej ciotka prowadzi pensjonat, a Lilka trafia do kuchni tego pensjonatu i nagle zmienia całe swoje nastawienie do tego wyjazdu.. decyduje, że będzie pomagać w kuchni, jednak i tam dziewczyna musi się pierw zmierzyć z szefową kuchni..
Lilka poznaje też grupkę przyjaciół, którzy wyciągnęli ją z domu, zwyczajnie z nią porozmawiali i od tego czasu, spotykają się regularnie ?
Jest jeszcze Orion, chłopak z innej galaktyki, bo przecież z Anglii, oboje do siebie ciągnie, są sobą zauroczeni, ale zdają sobie sprawę, że wakacje się skończą, i każde z nich zajmie się sobą, w końcu oboje mają swoje zobowiązania.. On prowadzi rodzinną herbaciarnie, a ona ma przejąć rodzinną piekarnię.

Uwierzcie mi, bardzo dawno nie czytałam tak smakowitej książki, czułam tu wszystkie smaki, zapachy, nie mam pojęcia jak tego dokonała Autorka, ale zdecydowanie przeniosła mnie w ten kolorowy świat na czas czytania książki.. To idealna pozycja na lato dla młodzieży, ale i dla starszych czytelników, pokazuje jak wielka jest siła miłości, rodziny.. I jak wiele szczęścia, może dać wsparcie.. nie zapomnijmy o tym w relacjach z naszymi najbliższymi.. To książka, która pokazuje też problemy młodych ludzi, ich troski, niepowodzenia, walkę o lepsze jutro, o marzenia.. I jak ważne jest wysłuchanie i docenienie tego... wtedy życie dla wszystkich z nas będzie łatwiejsze ?. Totalnie pokochałam tą szaloną dwójkę bohaterów, wzruszyłam się na sam koniec historii i z przyjemnością poznałabym losy innych przyjaciół z paczki Oriona ??

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2023-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,
When We Were Them
Laura T. Namey0
Okładka ksiązki - When We Were Them

WHEN WE WERE THEM LAURA TAYLOR NAMEY Young adult Willa, Luz i Britton były najbliższymi przyjaciółkami od dzieciństwa. Wydawało się, że nic nie może...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski