Wędrówki Janka i Spółki. Góry Stołowe

Janek to młody miłośnik podróży po Polsce, poszukiwacz ciekawostek historycznych i przyrodniczych. Podróżując z rodzicami i kudłatymi przyjaciółmi przyczepą kempingową, odkrywa piękne i ciekawe zakątki Polski. Podczas letniej wyprawy caravaningowej, zawędrował w Góry Stołowe.

Na kempingu poznaje Kubę, chłopca, który całe dni spędza grając na tablecie. Janek postanawia zarazić chłopca bakcylem podróży i pokazać, że wędrówki to wielka frajda. Aby zrealizować swój plan, angażuje rezolutną Tośkę i poczciwego Bruna. Okazuje się, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z założeniami i trzeba znaleźć plan awaryjny. Bohaterowie nie narzekają na nudę, gdyż każdy dzień przynosi wiele atrakcji. Odwiedzają nietuzinkowe muzea, obiekty przyrodnicze oraz poznają wskazówki, jak zachować się w górach, aby nie ściągnąć na siebie gniewu Liczyrzepy. Niosąc pomoc tym, którzy są w potrzebie, poznają wartość przyjaźni i tolerancji oraz przekonują się, że warto dać innym drugą szansę, a kontakt ze zwierzętami jest źródłem przyjemności.

Przygody chłopca i jego czworonożnych przyjaciół mają zachęcić młodych czytelników do podróżowania po Polsce, poznawania geografii, przyrody, historii Polski oraz odkrywania fascynujących miejsc i zjawisk geograficznych. Sympatyczna suczka Tośka, wzorując się na swojej ulubionej młodej reporterce, opowiada o podróżach, w których czynnie bierze udział.

Książka zachwyca pięknymi rysunkami, ilustrującymi miejsca, odkrywane przez bohaterów.

Czy w Górach Stołowych można znaleźć stoły? Czy wszyscy ludzie lubią psy? Co oznacza żółta wstążka przywiązana do obroży czworonoga? Czy każdy może zostać bohaterem? Czy znajomość numerów ratunkowych jest przydatna?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań można znaleźć podczas lektury tej fantastycznej opowieści.

Atutem książki jest narracja, gdyż historia opowiedziana jest z punktu widzenia psa, który jest także bohaterem książki. Dzięki temu zabiegowi, książka jest źródłem cennej wiedzy o zwierzętach. W opowieści wplecione są przysłowia i związki frazeologiczne związane z psami, co jest przykładem, na to, że zwierzęta obecne są w polszczyźnie.

„Wędrówki” to również krótki przewodnik po Górach Stołowych, zarówno dla młodego odkrywcy, jak i jego rodziców, ponieważ pomaga zaplanować rodzinne zwiedzanie.

Informacje dodatkowe o Wędrówki Janka i Spółki. Góry Stołowe:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-03-15

Kup książkę Wędrówki Janka i Spółki. Góry Stołowe

Zawsze razem
Danka Turek0
Okładka ksiązki - Zawsze razem

Różnią się wiekiem, zainteresowaniami, mają odmienne pozycje społeczne. I właśnie dlatego że są tak inne, ich przyjaźń jest taka piękna.   Barbara wydaje...

Kalejdoskop
Danka Turek0
Okładka ksiązki - Kalejdoskop

Każdy z nas ma problemy. Każdego dotykają dramaty: te małe, codzienne, i te duże, po których trudno na nowo zacząć żyć Dorastająca pod koniec lat...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka