Ta książka, to zbiór 43 reportaży powstałych w ciągu ostatnich 24 lat. Ich tematyka krąży wokół zbrodni i wszystkiego, co z nią związane: wokół ofiar, przestępców, policjantów i motywów. Dużo w tych historiach bólu, rozpaczy, ale i nadziei, bo ona zawsze towarzyszy matkom szukającym zaginionych dzieci, czy rodzinom ofiar czekających na sprawiedliwy wyrok. Dużo tu pytań. Niektóre z nich wciąż zostają bez odpowiedzi. Czy zawodowy zabójca, który z zimną krwią zabił niewinnych, nieznanych sobie ludzi urodził się zły, czy to życie zrobiło z niego mordercę? Historiami, prezentowanymi w tej książce, żyła kiedyś Polska, niektóre wciąż rozpalają masową wyobraźnię, ale są też opowieści o zwykłych ludziach, którzy prowadzą zwyczajne, wydawałoby się nudne życie.
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-11-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN:
Liczba stron: 400
Język oryginału: polski
Generał Sławomir Petelicki, twórca jednostki specjalnej GROM w oczach rodziny, przyjaciół i podwładnych. Kilkanaście wyjątkowych, nigdy wcześniej nie...
Tę książkę powinien przeczytać każdy w tym kraju - w końcu taka nasza przyszłość, jaka edukacja naszych dzieci! Kiedy Polskę sparaliżował strajk nauczycieli...
Ocena: 5, Przeczytałam,
Interesujący zbiór 43 reportaży, które powstały w ciągu ostatnich 24 lat. Ich lektura jest wstrząsająca, dająca do myślenia. Pejzaż Polski, który wyłania się z tej publikacji skłania do refleksji.
''Dużo tu pytań. Niektóre z nich wciąż pozostają bez odpowiedzi. Czy zawodowy zabójca, który z zimną krwią zabił niewinnych ludzi, urodził się zły, czy to życie zrobiło z niego mordercę?".
Autorka wykonała ogrom pracy przygotowując swoje reportaże. Jest w nich dociekliwość, pragnienie poznania prawdy.
Dorota Kowalska przedstawia kulisy działalności grupy komando, która na zlecenie władzy eliminowała niewygodne osoby ( np. duchownych).
Przeczytamy również o zabójstwie gen. Marka Papały, Krzysztofa Olewnika.