Uzdrowił mnie Jan Paweł II

Książka Pawła Żuchowskiego przestawia nadzwyczajne wydarzenie, które miało miejsce 1 maja 2011 roku w Kostaryce. W dniu beatyfikacji Jana Pawła II doszło do niewytłu­maczalnego z punktu widzenia lekarzy uzdrowienia Floribeth Mora Diaz, której nie dawano szans na przeżycie. Fakt ten nazwano cudem, ponieważ nikt nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, jak to możliwe, by osoba, którą zaatakował tętniak wrzecionowaty, zaczęła nagle się czuć i zachowywać tak, jakby nigdy nie była chora, a wszelkie zmiany, jakie poczyniła choroba zupełnie zniknęła. Uzdrowiona przez papieża Polaka Kostarykanka ma obecnie 51 lat, mieszka na przedmieściach San José, cieszy się życiem, rodziną i wnukami, wspominając ciągle wydarzenie, które przyniosło jej szczęście i niekwestionowany rozgłos. Autor książki połączył rozmowy o cudzie i wie­rze z wydarzeniami, które miały miejsce w tym odległym kraju. To reportaż z wyjazdu do Kostaryki, ilustrowany zdjęciami i wy­wiadami.

Informacje dodatkowe o Uzdrowił mnie Jan Paweł II:

Uzdrowił mnie Jan Paweł II - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-05-25, Przeczytałam, 52 książki 2014,
1 maja 2011 roku, podczas beatyfikacji Jana Pawła II, wydarzył się cud. Mieszkanka Kostaryki, Floribeth Mora Diaz, została uzdrowiona, mimo że nie dawano jej żadnych szans na odzyskanie zdrowia. Tętniak wrzecionowaty zaatakował jej mózg i powodował paraliż. Lekarze dawali jej miesiąc życia, a ich rola sprowadzała się jedynie do uśmierzania bólu, bo nic innego nie można było już zrobić. Floribeth modliła się i została wysłuchana. Wydarzył się cud. Po obejrzeniu beatyfikacji papieża Polaka odzyskała zdrowie, tętniak zniknął, co z medycznego punktu widzenia jest niewytłumaczalne. Paweł Żuchowski jest korespondentem RMF FM, a w swoim reportażu przedstawia czytelnikom historię Floribeth Diaz, przeprowadza wywiady z bohaterką cudu, lekarzem, ludźmi z jej otoczenia i przypadkowymi przechodniami. Ponadto relacjonuje swoją podróż do Kostaryki, dzięki czemu możemy dowiedzieć się czegoś o pracy dziennikarza. Reportaż ilustrowany jest zdjęciami. Sami zdecyduje dla kogo jest ta książka i czy chcecie ją przeczytać. Autor tylko relacjonuje, nie narzuca swojego zdania i pozostawia czytelnikowi do oceny, czy to był cud. Ja chciałam ją przeczytać, bo wierzę w cuda i ciekawią mnie takie historie. Dla mnie jest to interesujący reportaż, który szybko i przyjemnie się czyta ze względu na dosyć dużą czcionkę, niewielką objętość i lekki styl. kingaczyta.blogspot.com
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski