reklama

Układ limfatyczny i skóra

Tom 12 cyklu Medycyna holistyczna

Co skóra mówi o stanie Twojego zdrowia?
Skóra to największy narząd, jaki mamy. Skóra oddycha, przyjmuje substancje odżywcze, ma przemianę materii i wydala. Nazywa się ją też „trzecią nerką” lub „trzecim płucem”. Występują na niej również podstawowe reakcje układu odpornościowego, kiedy to pot rozcieńcza zarazki i inne substancje obce, a gorączka je wypala. Jeśli Twój organizm reaguje gorączką, to oznacza proces ozdrowieńczy. Gdy masz gorączkę i pocisz się, jest to gwarancją aktywności układu odpornościowego, który zwalcza chorobę. Gorączka jest najlepszą oznaką tego, że Twój organizm prawidłowo reaguje. Holistyczna terapia opisana przez Autorkę obejmuje porady dotyczące odżywiania i wzmocnienia odporności, środki naturopatyczne, takie jak kąpiele stóp, terapia światłem i kolorem, a także bogactwo znanych i nietypowych środków homeopatycznych, takich jak Elaeis, polio czy kwas deoksyrybonukleinowy.

Każda choroba przewlekła zaczyna się od skóry
Jeśli choroba zostanie wyleczona od wewnątrz, opuści ciało przez skórę. Przewlekłą chorobę możesz wyleczyć tylko wtedy, gdy Twoja skóra może ponownie wykazać swoją obronę immunologiczną poprzez gorączkę. Jednak to nie jest wcale takie proste. Jeśli Twój organizm jest zanieczyszczony, wcale nie musi zareagować gorączką. Pozwoli przeniknąć chorobie głębiej do organów. W tej książce najbardziej znana holistyczna terapeutka, dr Rosina Sonnenschmidt, opisuje proste metody, aby pobudzić organizm do walki z infekcjami i nie dopuścić do ich rozwoju. Dzięki niej odkryjesz przyczyny powstawania wielu chorób skóry, od opryszczki, grzybicy skóry i różycy po łuszczycę i półpasiec, bielactwo, twardzinę skóry i raka skóry. Poznasz także objawy typowe dla chorób układu limfatycznego, od podatności na infekcje do złośliwych chłoniaków.

Informacje dodatkowe o Układ limfatyczny i skóra:

Wydawnictwo: Vital
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-8168-345-6
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Piotr Lewiński

Tagi: naturoterapia homeopatia

Kup książkę Układ limfatyczny i skóra

Układ limfatyczny i skóra - opinie o książce

Całość ma przystępną formę przekazu, ale pod warunkiem zrozumienia początkowego, teoretycznego wprowadzenia w uzdrawianie holistyczne. Autorka posługuje się terminologią charakterystyczną dla swojej profesji i często używa fachowych zwrotów, dlatego ważne, by przyswoić sobie ich znaczenie zanim przejdziemy do dalszych zagadnień. Duchowy aspekt podkreślają cytaty zaczerpnięte z chińskiego dzieła pochodzącego z V wieku, pt.: „Shinjinmei”, klasycznego tekstu Zen ”Strofy wiary w Umysł”.

To wiedza która z pewnością będzie przydatna dla studentów medycyny, psychologii ale też osób, które chciałyby lepiej poznać samych siebie, gdyż autorka pokazuje nie tylko fizyczne aspekty choroby czy jakiejś dolegliwości, lecz także wymienia duchowe przyczyny ich występowania. Za każdym bowiem schorzeniem kryje się źródło problemu, które ma swoje korzenie w naszym umyśle, postępowaniu, nawykach czy przekonaniach na różne aspekty życia.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/12/689-ukad-limfatyczny-i-skora.html

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski