Ucieczka z nieznajomym

Kiedy chcesz wydostać się z pułapki, możesz stracić czujność i... zmysły. Ucieczka z nieznajomym nie wydaje się rozsądna, ale Hannah nie ma wyboru. Czy właśnie wpakowała się w jeszcze gorsze kłopoty?

Powrót nie wchodzi w grę. Hannah musi uciekać, kryć się przed mężem i oprawcą w jednej osobie. Jeśli trafi on na jej ślad, zrobi wszystko, aby ją zatrzymać i odpowiednio zdyscyplinować. Plan kobiety jednak nagle się sypie i trzeba improwizować. Wtedy Hannah odkrywa, że jeden ze stojących przy drodze samochodów ma otwarte drzwi. Chowa się za siedzeniem pasażera i postanawia zdać się na los.

Szybko się orientuje, że mężczyzna, który nieświadomie wywiózł ją z dala od zagrożenia, nie jest zwyczajnym turystą. Tajemniczy Jonathan może pomóc jej w ucieczce. Podczas wspólnej podróży tych dwoje odkrywa, jak wiele ma ze sobą wspólnego, a ich przypadkowa znajomość stopniowo przeradza się w pożądanie, z którym coraz trudniej im walczyć. Czy dopadnie ich przeszłość? Czy mogą zaufać sobie nawzajem?

Informacje dodatkowe o Ucieczka z nieznajomym:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-07-14

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Ucieczka z nieznajomym

Ucieczka z nieznajomym - opinie o książce

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-10-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Przerażająca z pozoru Historia dwojga ludzi których połączyła podróż ale także przeszłość o której oboje chcieliby zapomnieć Hannah bita  i poniżana przez męża a zarazem stróżem prawa ucieka w nieznane wsiadając do przypadkowego samochodu czy tajemniczy Jonathan nieświadomy towarzystwa wywiezie pasezerke z dala od zagrożenia i da jej schronienie ale czy też mimo trudnej przeszłości połączy ich pożądanie namiętność i miłość

Została skrzywdzona przez bliską osobę i zmuszona do ucieczki. Kiedy sprawy nie idą zgodnie z planem, musi zdać się na łaskę nieznajomego. Czy ktoś wyciągnie do niej pomocną dłoń, a może trafi z deszczu pod rynnę?

Hannah jest ofiarą przemocy domowej. Regularnie katowana przez partnera, szuka dogodnej okazji do porzucenia go. Jej plan nie jest idealny i w kryzysowym momencie zostaje zmuszona ukryć się w przypadkowym samochodzie. Szybko orientuje się, że jego kierowca może być równie niebezpieczny jak jej mąż.

„Ucieczka z nieznajomym” to udane połączenie romansu i powieści sensacyjnej. Poczucie zagrożenia i dynamiczna akcja powodują, że książka trzyma w napięciu. Nie możemy być pewni, za którym rogiem czyha zagrożenie, dzięki czemu czytanie jest emocjonujące.

Podoba mi się również jak Katarzyna Bester poprowadziła wątek miłosny. Do romansów mam zazwyczaj dwa podstawowe zastrzeżenia: są przewidywalne, a uczucie, które wybucha między bohaterami pojawia się właściwie bez powodu. Z pierwszym problem pisarka poradziła sobie dając, wspomnianą już, sensacyjną otoczkę. A jak jest z drugą kwestią? Całkiem nieźle. Autorka nie bombarduje nas gwałtownymi zrywami namiętności. Postacie z powieści myślą przede wszystkim o ucieczce, która jest na początku najistotniejsza, a nie o bieliźnie partnera. Co jakiś czas pojawiają się przebłyski rodzącego się uczucia, ale nie zaciemnią bohaterom zdrowego rozsądku i priorytetów. Te wszystkie zabiegi dają naturalny efekt, co mnie zadowala.

Nie mogę napisać, ze „Ucieczka z nieznajomym” to historia napisana przez życie. Ona jest niezwykła i szalona jak hollywoodzkie kino akcji. I to jej jej urok. Moja mama często mówi, że ona czyta książki, aby oderwać się od szarej rzeczywistości. Ta książka na to pozwala. Warto dołączyć do Hannah i jej niebezpiecznej ucieczki.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-08-22,

"Ucieczka z nieznajomym" to lekki, niezbyt absorbujący romans. Wraz z bohaterami możemy udać się w podróż i przeżyć ekscytująca przygodę.

Katarzyna Bester napisała kolejną powieść, którą szybko się czyta. Bardzo lubię jej styl pisania. Wymyśla świetne i wciągające historie, okraszone dużą dawką humoru. Nie brakuje też w nich chwil namiętności.

Tym razem poznajemy kobietę, która ucieka przed mężem sadystą. Hannah musi się gdzieś ukryć. Znajduje samochód z otwartymi drzwiami i chowa się w nim. Ma nadzieję, że kierowca jej nie zauważy, i że uda jej się daleko odjechać. Okazuje się, że właściciel samochodu nie jest zwyczajnym turystą i pomaga Hannah uciec.

Z każdą kolejną stroną robi się coraz ciekawiej, a bohaterowie poznają się lepiej.

"Ucieczka z nieznajomym" to romans, który każdemu polecam. Na wakacje i urlopy będzie lekturą jak znalazł. Jest emocjonująco i zabawnie. Szybka akcja, pożądanie unoszące się w powietrzu i dużo problemów, które trzeba rozwiązać.

Świetnie się bawiłam przy lekturze tej książki. Nie było miejsca na nudę, a czas szybko mijał.

Serdecznie polecam 📚📚.

Hannah wie, że ma tylko jedną szansę na ucieczkę. Jeśli jej się nie uda, jej mąż będzie jeszcze gorszy niż wcześniej. Mimo tego podejmuje ryzyko i podczas spektaklu w operze ucieka. Jednak jej plan się sypie i musi improwizować. Znajduje samochód, który ma otwarte drzwi i chowa się za siedzeniem kierowcy. Właściciel auta, nie jest zwykłym turystą i kobieta szybko się o tym przekonuje. Ten, po początkowej nieufności, postanawia jej pomóc. Co z tego wyniknie? Czy uda jej się uciec przed mężem-katem? Jakie sekrety skrywają bohaterowie?

Po przeczytaniu opisu powieści, byłam nią naprawdę zainteresowana. Motyw ucieczki, dla mnie zawsze jest ciekawy i czytam go z dozą niepokoju, ale i ekscytacji. Jest to moje drugie spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie nie będzie to ostatnie. Pani Katarzyna piszę bardzo dobre historie!

Od pierwszej strony już się coś dzieje i powieść nie zwalnia tempa. Non stop coś się dzieje. Dodatkowym atutem jest to, że czyta się ją niezmiernie szybko, a przez niezbyt dużą ilość stron, można ją przeczytać za jednym posiedzeniem. Autorka ma lekkie pióro i łatwo angażujemy się w wydarzenia. Jest też dużo plot twistów, niektóre łatwo przewidzieć, inne dają mocne zaskoczenie.

Bohaterowie też zostali ciekawie wykreowani Hannah to jedna wielka niewiadoma. Trudno przewidzieć, co za chwilę zrobi. Jednak mimo tego, da się ją polubić i kibicować. Przeszła piekło, z którego stara się uwolnić. Jednak nie osądzajcie jej dopóki nie skończycie książki, bo wtedy jej postać przybiera całkiem innego charakteru! Naprawdę ciekawy zabieg stworzyła autorka. Jonathan za to na początku jest mocno tajemniczy, ale dość szybko można zauważyć, że pod tą maską kryje się coś więcej. Też go polubiłam kibicowałam w działaniach.

Jeżeli szukacie ciekawej książki, z ogromną ilością zwrotów akcji, z ciekawymi bohaterami, to ten tytuł powinien przypaść Wam do gustu. To również pozycja dla osób, które nie lubią dużej ilości scen łóżkowych, na szczęście nie ma ich tutaj aż tyle. Ja jestem bardzo zadowolona z lektury! Katarzyna Bester ma ciekawe pomysły na fabuły i zdecydowanie muszę nadrobić innej powieści autorki!

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-08-01,

🕶🕶🕶Recenzja🕶🕶🕶

Premiera 14.07.2021 r.

"Ucieczka z nieznajomym" - Katarzyna Bester

Jeszcze nigdy ucieczka nie była tak intensywna, pełna strachu, humoru, wzajemnej troski oraz miłości i pożądania.

Hannah ucieka od męża tyrana. Życie zafundowało jej wiele cierpienia i bólu. Musiała żyć pod jednym dachem z sadystą. Znosiła to ale do czasu. Tylko silna kobieta jest w stanie uciec od takiego życia.
Za każdym razem kiedy opowiadała o swoim życiu miałam łzy. Taka dobra kobieta a przeszła tyle złego.
Pojawienie się nieznajomego ułatwia jej ucieczkę. Pomaga jej jak nikt do tej pory. Hannah wreszcie odzyskuje stabilizację ale gdzieś nadal czuje strach. Przy nimi wreszcie może czuć się bezpieczna.
Ta kobieta jest naprawdę dobra i sympatyczna, pokazuje to w każdej sekundzie. Ma w sobie także ikrę i bystry umysł, który prowadzi ją do spełnienia swojego planu.

Jonathan to bardzo tajemniczy i małomówny mężczyzna. Nic o sobie nie mówi, tylko bezinteresownie pomaga obcej kobiecie. Jest bardzo spostrzegawczy i szybko umie rozgryźć człowieka i jego emocje oraz intencje. Jest także odpowiedzialny. Nosi w sobie tajemnicę która nie jest ani w jednym stopniu dobra. Pomimo tego przez całą książkę poznajmy jego dobre oblicze. Mocno stara się pomóc nieznajomej kobiecie, nie zważa na niebezpieczeństwa. Staje się ona jego priorytetem.

Ich relacja opierała się głównie na wspólnej ucieczce. Mało rozmawiają ale z czasem łapią z sobą kontakt. Podróż, wspólne posiłki, rozmowy i humor to coś co potrafi połączyć dwojga ludzi.
Miłość. Rodzi się nagle i niespodziewanie. Żadne z nich się tego nie spodziewało, ale taka właśnie jest miłość. Przychodzi i trafia prosto w serce.

Książka zawiera wiele zwrotów akcji, momentów któreś wywołują ciarki, wspomnień, od których nie raz łza popłynie po policzku. Będzie także humor, chociaż trochę mniej niż w poprzednich książkach. W tej historii aktorka przedstawiła nam świat poniżanej kobiety, jej zachowanie i ból. Pokazuje także jej siłę i odwagę żeby uciec.

Nie zabraknie także namiętności i pożądania. Będzie to idealne rozluźnienie od napięcia jakie towarzyszyło całej ucieczce.

Jest to kolejna książka Katarzyny, którą pokochałam. Jej książki biorę w ciemno. Są wspaniałe, z pozoru przewidywalne ale tak naprawdę nigdy takie nie są. Tak samo jest z tą. Zawiera tyle zagadek, że chcemy jak najszybciej odkryć każdy jej element. A kiedy dowiadujemy się prawdy, nogi się uginają.
Świetnie się przy niej bawiłam. Zawiła akcja pobudza apetyty na dalsze czytanie a delikatna miłość wywołuje uśmiech.
Kochani musicie po nią sięgnąć. Obiecuje, że nie będziecie się nudzić. Emocji będzie wiele i przez to zarwana nocka to obowiązek ❤
9/10❤

Hannah ucieka od męża i jednocześnie swojego oprawcy. Nie ma wyjścia. Długo to planowała i kiedy coś nie idzie zgodnie z planem, nie ma zamiaru się poddać. Zauważa przy drodze otwarte drzwi do jednego z samochodów, postanawia skorzystać z nadarzającej się okazji. Chowa się za siedzeniem pasażera i decyduje się zdać się na los. Jak się dość szybko okazuje, los bywa przewrotny. Jonathan, bo do jego samochodu wsiadła Hannah wie, że ma niespodziewaną pasażerkę, jednak nie zdradza się z tą wiedzą. Czeka do postoju, a potem zaskakuje nieproszonego gościa. Hannah natomiast szybko orientuje się, że Jonathan to nie jest zwykły turysta. Mężczyzna może pomóc jej w ucieczce. Bo chociaż kobiecie chwilowo udało się uciec, sprawa z jej mężem nie jest zakończona. Kiedy ją dopadnie, zemści się i podporządkuje sobie kobietę od nowa. Czy tajemniczy Jonathan pomoże Hannah odzyskać wolność? Czy to coś, co rodzi się między nimi w trakcie ucieczki będzie miało szansę przetrwać?

Uwielbiam twórczość Kasi Bester. Przede wszystkim za genialny humor, który idealnie wpasował się w moje poczucie humoru już w chwili, kiedy spotkałam się z jej piórem po raz pierwszy. W „Ucieczce z nieznajomym” również ten sam niezastąpiony, często ironiczny humor się pojawia, jednak ta powieść jest inna. Autorka pokusiła się o wątek sensacyjny w najnowszej książce i muszę przyznać, że wplecenie tego wątku w buzującą od emocji fabułę wyszło jej nadzwyczaj dobrze. Otrzymujemy zatem niezwykłą, wybuchową mieszankę, w której znajdziemy genialnie skrojoną intrygę i intrygujący romans ze szczyptą erotyki.

Każda kolejna książka autorki jest coraz lepsza. Bardzo fajną sprawą jest śledzić jej rozwijający się warsztat, który już na tym etapie jest bardzo dojrzały. Podoba mi się również fakt, że Kasia bawi się gatunkami. Nie trzyma się sztywno romansu, ale dodaje do niego inne elementy. To dość ryzykowna sprawa i taki eksperyment nie zawsze ma prawo się udać. Tym razem jednak wyszło bardzo dobrze i uważam, że autorka powinna brnąć w to nadal. Od początku można odczuć napięcie, które pod koniec dosłownie sięga zenitu. A epilog powieści to cudo. Lepiej nie mogła się ta historia zakończyć. Dodatkowy plus za Pana Puszka i świetną znajomość kocich zwyczajów. Barwni, zwariowani bohaterowie to kolejny mocny punkt powieści. Ich losy są ciekawe i przejmujące, a oni sami zarażają pozytywną energią. Nawet wtedy, kiedy wcale nie jest im samym do śmiechu. Nie będzie niespodzianką, jeśli napiszę, że najbardziej podobał mi się w powieści Jonathan. To nie tylko przystojny mężczyzna, na którym chętnie zawiesza się oko. To też człowiek, który ujmuje swoim światopoglądem i zasadami, którymi się w życiu kieruje. Niezwykle kolorowa i jednocześnie bardzo złożona postać. Jonathan ma swoje tajemnice, którymi niechętnie dzieli się ze światem. Hannah jest początkowo dla niego sporym ciężarem, bo musi mierzyć się ze swoimi problemami, przed którymi próbuje uciec. Kiedy dochodzą do tego kłopoty zupełnie obcej mu kobiety, wydaje się, że to dla niego już za dużo. Ale ten mężczyzna jest twardy, potrafi dźwignąć na swoich barkach wszystko, co życie na niego zrzuci. Poza tym, co to za kochany człowiek. Ze świecą można szukać teraz takich mężczyzn. To dżentelmen, do tego bardzo rodzinny, opiekuńczy i odpowiedzialny. No powiedzcie, ilu znacie mężczyzn, którzy lubią zakupy, szczególnie te ciuchowe? Jonathan ma więcej zalet, ale nie wspomnę o nich, żeby nie psuć Wam zabawy. Ja się zakochałam. Taki mężczyzna to skarb. Hannah jest odważna. Ma w sobie siłę, której brakuje wielu dzisiejszym kobietom. Nie chce tkwić w toksycznym związku, stara się z niego uwolnić. Podziwiam ją za to, że po pierwsze bierze sprawy w swoje ręce, pomimo grożącego jej niebezpieczeństwa, po drugie nie boi się wsiąść do samochodu obcej osoby, a przecież w ten sposób może trafić z deszczu pod rynnę. Relacja Jonathana i Hannah od początku jest burzliwa, jednak ewidentnie coś ich do siebie ciągnie. Są jak ogień i woda, przyciągają się i odpychają jednocześnie. Mimo tej elektryczności między nimi, która raz ich zbliża, a zaraz później oddala, wydają się być całkiem udanym duetem. Z zaciekawieniem śledzi się ich wspólne losy, obfitujące w mrożące krew w żyłach sytuacje. Czy coś może z tego być i jak rozwiąże się sprawa z mężem kobiety, musicie sprawdzić już sami.

W książce od początku dużo się dzieje, akcja jest dynamiczna, a niewielka liczba stron powieści sprawia, że połyka się tę książkę na raz. A szkoda, bo w tym świecie i z tak rewelacyjnie wykreowanymi bohaterami chciałoby się pobyć trochę dłużej. Zakończenie serwuje spore zaskoczenie, którego, chociaż się starałam, nie udało mi się wcześniej przewidzieć. W trakcie lektury też zresztą nie brakuje zaskoczeń. Dlatego książkę czyta się nie tylko szybko, ale i bardzo przyjemnie. Muszę przyznać, że świetnie przy niej odpoczęłam. Zawsze zresztą bardzo dobrze relaksuję się przy książkach Kasi. Tym razem wybrałam odpowiedni moment na lekturę, bo po jej przeczytaniu zdecydowanie poprawił mi się nastrój, a nie był w tym czasie najlepszy. Autorka stworzyła interesującą i angażującą fabułę, a jej bohaterowie coś sobą reprezentują. Niosą na swoich barkach ogromny bagaż trudnych doświadczeń i emocji, z którymi próbują poradzić sobie sami. Na szczęście trafiają na kogoś, kto jest w stanie im w tym trudzie trochę ulżyć. Fajnie się czyta tę książkę, co nie oznacza, że jest lekka. Są momenty, w których łzy same cisną się do oczu, a ciarki przebiegają po całym ciele.

Gorąco zachęcam Was, abyście zapoznali się z twórczością Kasi Bester, jeśli tylko będziecie mieć ku temu sposobność. „Ucieczka z nieznajomym” świetnie nada się na początek. Bo to prawdziwa bomba emocjonalna, brawurowa, obezwładniająca i totalnie nieprzewidywalna. Wciąga, zaskakuje, dostarcza mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Polecam!

Avatar użytkownika - Kantorek90
Kantorek90
Przeczytane:2022-11-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2022,

,,Ucieczka z nieznajomym" to kolejna książka pani Bester, która miałam okazję przeczytać. Rzadko zdarza mi się sięgać po polskich autorów, ale jej książki naprawdę trafiły w mój czytelniczy gust.

Ta książka to prawdziwa bomba emocjonalna. Od samego początku trzyma w napięciu, wciąga i zaskakuje, ponieważ miejscami jest całkowicie nieprzewidywalna.

Hannah jest lekarzem ginekologiem. Podczas podróży do Wiednia, kobieta ucieka od męża oprawcy, przypadkowo ukrywając się w samochodzie nieznajomego mężczyzny.

Jonathan, to były policjant, którego Hannah bierze za zwykłego turystę, który może pomóc jej w ucieczce. Jednak czy naprawdę nim jest?

Zarówno ona jak i on skrywają przed sobą kilka tajemnic, które odkryją przed sobą podczas wspólnej podróży do Anglii.

Nie jest to typowy romans, jak inne książki tej autorki, więc jeżeli tego spodziewaliście się po tej książce to będę Was musiała rozczarować. Niemniej jednak każdy fan kryminałów znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2021-09-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

Historia, która sprawiła, iż na chwilę zapomniałam o rzeczywistości. Od pierwszej strony urzekła mnie fabuła. Mimo, iż z początku główna bohaterka trochę irytowała, to z każdą następna strona polubiłam ją coraz bardziej. Historia miłosna też nie przesłodzona, a rzekłabym ciekawa. Dla miłośników romansów idealna (Czyli dla mnie też ?).

Wiadomo zakończenie przewidywalne, ale to nie o to chodzi w tej książce. Tu ma być miło, lekko I przyjemnie. Ma być radość, nie zaszkodzi odrobinę dreszczyku (a tutaj takie momenty znajdziesz) oraz wciągające. Wszystko znalazłam.

Najbardziej mi się podobało, iż autorka wzięła na warsztat tak modny ostatnio zawód. Jaki nie zdradzę.? i najważniejsze, że to co w sieci nie zawsze jest do końca prawdą.

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2023-05-26, Ocena: 3, Przeczytałam,
Chętnie przyjmę oświadczyny
Katarzyna Bester 0
Okładka ksiązki -  Chętnie przyjmę oświadczyny

Wyścig po miłość czas zacząć! Czy można się zakochać, gdy fundamentem związku są duże pieniądze? Mallory zadaje sobie to pytanie za każdym razem, gdy...

Motyw zbrodni
Katarzyna Bester0
Okładka ksiązki - Motyw zbrodni

Nowy Jork atakuje śnieżyca. Detektyw Aidan Winters spędza dzień z rodziną, gdy dzwoni telefon. Winters jest potrzebny na Moście Brooklińskim, gdzie znaleziono...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski