Tomek na wojennej ścieżce


Tom 3 cyklu Przygody Tomka Wilmowskiego
Ocena: 5.4 (15 głosów)
Inne wydania:

Seria powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego na różnych kontynentach. Między innymi chłopiec bierze udział w wyprawie łowieckiej na kangury w Australii i przeżywa niebezpieczne przygody w Afryce, żyje wśród czerwonoskórych Nawajów i Apaczów. W te niezwykłe przygody wpleciona jest historia odkryć dokonywanych przez polskich podróżników. Książki są lekturą łatwą i atrakcyjną dla chłopców od wielu pokoleń.

Informacje dodatkowe o Tomek na wojennej ścieżce:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 9788374954891
Liczba stron: 252
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Wiesław Zięba

więcej

Kup książkę Tomek na wojennej ścieżce

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Tomek na wojennej ścieżce - opinie o książce

Tomek udaje się do Ameryki Północnej. Tam zaprzyjaźnia się z plemieniem Indian. Razem z Nowickim udzielają pomocy Czarnej Strzale. I znowu mamy książkę pełną przygód, która spodoba się nie tylko nastoletnim czytelnikom.
Link do opinii

Wróciłam do tej książki po latach. Warto było. Już zdążyłam zapomnieć, jak to Szklarski potrafi wprowadzić w nastrój. Czyta się lekko, mimo że książka zawiera wiele faktów geograficznych, historycznych, kulturowych oraz biologicznych. Dzięki tek książce poznałam częściowo kulturę Indian różnych szczepów oraz ich historię. Zakończenie wprawia mnie w melancholijny nastrój. Pokazuje się też dylemat: czy to przez Tomka zginął Czarna Błyskawica? Na jego miejscu miałabym wyrzuty sumienia. Ale nic nie jest pewne. Gorąco polecam

Link do opinii
Avatar użytkownika - barwinka
barwinka
Przeczytane:2021-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

W czasach nastoletnich była to moja ulubiona część przygód Tomka Wilmowskiego. Trochę elementów westernu, Tomek dojrzewa i powoli staje się młodym mężczyzną. Są tu też elementy przemijania i śmierci. Nadal, po latach wzbudza dużo energii i pozytywnych emocji. Warto poznać i warto sobie przypomnieć.

Link do opinii
Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2019-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Książka jest inna od pozostałych w cyklu, ale porusza ważne kwestie z którymi utożsamia się główny bohater. Polecam, warta przeczytania!

Link do opinii
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:1998-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014 i wcześniejsze,

Tym razem nie ma żadnych łowów ani wielkiej wyprawy. Tomek po niefortunnej przygodzie z nosorożcem wyjeżdża do USA na zaproszenie szeryfa Allana, stryja małej Sally. Razem z nim oczywiście przebywa tam bosman Nowicki i Dingo, a także Sally z mamą. Założenie jest takie, że chłopiec ma wypocząć, ale przygody najwyraźniej bardzo go lubią. W wyniku konfliktu pomiedzy Polakami a meksykańskim hodowca koni Sally zostaje porwana. Tomek zwraca się o pomoc do lokalnych indian, z którymi zdążył sie zaprzyjaźnić za plecami szeryfa :-) Tomek i Bosman, sami pochodzący z kraju pod zaborami, mają wiele zrozumienia dla walki Indian, stawiając w niekomfortowej sytuacji szeryfa, który ma chwytać indiańskich buntowników.

Link do opinii
Inne książki autora
Tomek u źródeł Amazonki
Alfred Szklarski0
Okładka ksiązki - Tomek u źródeł Amazonki

Naszych bohaterów odnajdujemy w Brazylii. Jan Smuga pracuje w kompanii eksploatującej kauczuk w dorzeczu Amazonki. Indianie, wynajęci przez konkurencję...

Tomek u źródeł Amazonki
Alfred Szklarski0
Okładka ksiązki - Tomek u źródeł Amazonki

Akcja powieści rozpoczyna się napaścią na obóz zbieraczy kauczuku nad Rio Putumayo. W ślad za napastnikami wyrusza samotnie nieustraszony Pan Smuga...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy