W dzisiejszym świecie ludzie są zbyt zapatrzeni w telefony i wirtualny świat, by dostrzec to co się dzieje wokół nich. Nie zauważają, iż ich dzieci pragną uwagi, spędzania wspólnie czasu, czy też zwykłej rozmowy. Gnają do przodu, zapominając o tym, co najważniejsze.
Tomcio to chłopczyk, który zazdrości wszystkim tego, że mają swoje telefony. Też pragnąłby mieć swój własny, dlatego robi wszystko co w jego siłach, aby rodzice choć na moment dali mu się pobawić swoim. Czasami człowiekowi nie chce się aż wierzyć do czego jest zdolne dziecko, by osiągnąć swój cel.
Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 32
Tytuł oryginału: Tomcio Telefoncio
Język oryginału: Polski
Anita – starsza pani z piórkiem we włosach, pomagająca wszystkim dookoła, ciesząca się życiem, które w każdej chwili może jej powiedzieć: Żegnaj...
W Ruczaju Dolnym rewolucja społeczno-obyczajowa przybiera na sile za sprawą trzech miejscowych muszkieterek. Wkrótce dołącza do nich czwarta. W powieści...
Przeczytane:2018-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku, Egzemplarz recenzencki,
Wanda Szymanowska to autorka, która potrafi zaskakiwać pod każdym względem. Pisze nie tylko powieści dla dorosłych, ale również poczytne bajki dla dzieci. Nie są to jednak zwykłe bajki, gdyż każdy z nich niesie w sobie jakiś przekaz. Tym razem jest podobnie.
Tomcio to chłopczyk, który zazdrości wszystkim tego, że mają swoje telefony. Też pragnąłby mieć swój własny, dlatego robi wszystko co w jego siłach, aby rodzice choć na moment dali mu się pobawić swoim. Czasami człowiekowi nie chce się aż wierzyć do czego jest zdolne dziecko, by osiągnąć swój cel.
"Robert na chwilę oderwał wzrok od wyświetlacza telefonu i wzruszył ramionami. Co to za różnica, czy jest w domu, czy nad morzem? Ważne, że ma telefon i w nim cały świat."
Bajki to miła odskocznia dla maluchów. Aczkolwiek autorka łączy przyjemne z pożytecznym. W dzisiejszym świecie ludzie są zbyt zapatrzeni w telefony i wirtualny świat, by dostrzec to co się dzieje wokół nich. Nie zauważają, iż ich dzieci pragną uwagi, spędzania wspólnie czasu, czy też zwykłej rozmowy. Gnają do przodu, zapominając o tym, co najważniejsze.
Czy w czasach, w których nie było telefonów ludzie i dzieci nie byli szczęśliwsi, a przede wszystkim bardziej aktywni? Czy każdą wolną chwilę spędzali w domu? Otóż nie. Żyli inaczej i doskonale sobie radzili bez tego przedmiotu. I wydaje mi się, że ich życie było bogatsze w doświadczenia.
Wanda Szymanowska swoją bajką stara się uświadomić nam wszystkim, że świat nie kończy się na telefonie, że można bez niego żyć i doskonale się bawić. To też poniekąd apel do rodziców, by więcej czasu i swojej uwagi poświęcali swoim pociechom. Wychowanie własnego potomstwa jest niezwykle ważne, ale tylko od nas samych zależy jak ono będzie wyglądało. Dziecku można zorganizować czas w doskonały sposób, na który nie składa się telefon, a doskonałym tego przykładem jest babcia Tomcia.
Zapamiętajcie, że świat nie zamyka się w tym jednym małym przedmiocie zwanym telefonem, za pomocą którego dzisiaj można załatwić wszystko. Nie psujmy dzieciom radości z dzieciństwa, zamykając je w tym urządzeniu. Wręcz przeciwnie, ograniczmy im jak najbardziej dostęp do niego, aby mogły cieszyć się beztroskim młodzieńczym czasem.
Tomcio Telefoncio to bajka dzięki której wielu z was, może zrozumie, jak ważne jest interesowanie się losem własnych dzieci. Jak ważne jest to, abyście więcej czasu spędzali ze swoimi pociechami, dostarczając im wiele ciepła i miłości. Koniecznie zapoznajcie się z tą pozycją!