reklama

TOKYO GHOUL:RE: TOM 10

Ludzie i ghule mogą się wzajemnie zrozumieć.

Kaneki odzyskał pamięć i przejął wolę poprzedniego „Jednookiego Króla”. Obecnie znajduje się pod dachem kawiarni „:re”.

Napawa się znajomym, przywodzącym wspomnienia aromatem i smakiem kawy w otoczeniu dawnych przyjaciół, ale jako „Król” ma przewodzić otaczającym go ghulom.

Smak bycia w tym miejscu…

Chcąc porozumieć się z ludźmi, tworzy organizację zwaną „Czarną Kozą” (Goat) i próbuje nawiązać rozmowy z BSG.

A wszystko, by rozbić skorupę zwaną światem.

Informacje dodatkowe o TOKYO GHOUL:RE: TOM 10:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-03-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

NOWY POZIOM RELACJI CZŁOWIEK-GHUL

Po przepełnionych akcją i walkami poprzednich tomach „Tokyo Ghoula:re”, nadszedł czas na część spokojniejszą i bardziej sentymentalną. Zasiadając do lektury tego tomu, od razu przypominałem sobie, jak jakiś czas temu (nie minęło go tak wiele, ale mało też nie – przynajmniej jeśli odmierzać jego upływ ilościami przeczytanych stron) zasiadałem do lektury pierwszej serii „TG”. I chociaż to przede wszystkim shounen, więc czytelnicy oczekują starć, trupów i krwi (w końcu to także) horror, właśnie ten leniwy, wspominkowy ton sprawia, że dziesiąty tomik jest najlepszym z dotychczasowych z „re”.

Nadszedł czas na nowy etap w relacjach ludzi i ghuli. Od Najazdu na Cochleę minął miesiąc. Sasaki, jako główny sprawca wszystkiego, wciąż jest poszukiwany, a jednak na głowie ma ważniejsze rzeczy. Przypomniał sobie o ty, kim był kiedyś, wspomnienia z bycia Kenem Kanekim powróciły, a on sam wraca do kawiarni spotkać się z ghulami ze swojej przeszłości. To jednak tylko początek. Teraz, będąc ghulim królem, Ken chce założyć własną organizację i wprowadzić relacje z ludźmi na zupełnie nowy poziom. Co jednak z tego wszystkiego wyniknie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/03/tokyo-ghoulre-10-sui-ishida.html

Tokyo Ghoul 1
Sui Ishida0
Okładka ksiązki - Tokyo Ghoul  1

To tu skrywa się źródło "rozpaczy"... Wtapiają się w tłum, polują na ludzi i pożerają zwłoki. Nazywa się je "ghulami". Losy młodzieńca, który...

TOKYO GHOUL:RE: TOM 6
Sui Ishida0
Okładka ksiązki - TOKYO GHOUL:RE: TOM 6

„Pokochałam cię!” Podczas walki wyniszczającej szeregi rodu Tsukiyamów na miejsce nagle przybywa „Jednooka Sowa”. Zza...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung