reklama

Thorgal. Wyprawa do krainy cieni

Thorgal i Aaricia niedługo cieszą się swoim wspólnym szczęściem. Los gotuje im kolejne przeszkody. Shardar Potężny, władca Brek-Zarith, ściga człowieka o imieniu Galathorn. Aby go odnaleźć, jest gotowy na wszystko: uwięzić Thorgala, porwać Aaricię, zawładnąć ich synem...
Dziecko z gwiazd będzie musiało kolejny raz pokonywać przeszkody podstępnych i okrutnych bogów...

Informacje dodatkowe o Thorgal. Wyprawa do krainy cieni:

Thorgal. Wyprawa do krainy cieni - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jako nastolatka uwielbiałam komiksy o przygodach Thorgala, więc z sentymentem i zainteresowaniem sięgnęłam po książkę Amelie Sarn "Thorgal. Wyprawa do Krainy Cieni". Nie rozczarowałam się: jest w niej wszystko, do czego przyzwyczaiła czytelnika seria komiksowa: dzielny, nieustępliwy bohater Thorgal, jego piękna żona Aricia - córka króla Wikingów, a także mnóstwo przygód, walk, magii i mitycznych stworzeń.

Thorgal i Aricia próbują wieść spokojne życie w małej wiejskiej osadzie, oczekując na narodziny dziecka. Są szczęśliwi i czują się wyjątkowo dobrze wśród przyjaźnie nastawionych ludzi, odkrywając uroki życia osadników. Niestety ich sielankę niszczy młoda dziewczyna, która zakochuje się w Thorgalu i - odtrącona przez niego - mści się, oskarżając go przed żołnierzami o pomoc zbiegowi. Ten incydent niszczy szczęście Thorgala i Aricii - wojownik zostaje aresztowany i wywieziony w nieznane, a kiedy - po wielu trudach - udaje mu się zbiec z niewoli i wrócić do wioski, odkrywa zgliszcza i ciała pomordowanych i dowiaduje się, że jego ukochana Aricia utonęła. Bohater załamuje się i traci wszelkie chęci do życia - aż na jego drodze staje czarodziej, który wyjawia mu, że może odzyskać Aricię i dziecko, jeśli pomoże mu w pewnym przedsięwzięciu i ośmieli się udać do Krainy Cieni, aby przebłagać Śmierć... To zadanie, któremu sprostać może tylko ktoś taki, jak Thorgal, który nie cofnie się przed niczym, aby uratować żonę.

Książkę czyta się bardzo szybko, nie jest to z pewnością wybitna literatura, brak tutaj głębokiej charakterystyki postaci i literackiej głębi, ale nie o to tutaj chodzi: to po prostu przyjemna i lekka lektura, która na pewno nie rozczaruje miłośników fantastycznych przygód i bohterskich czynów.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2016-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (285) książki w 2016 roku, Fantastyka, Mam,
Drugi tom przygód Thorgala w wersji powieściowej przeczytałam sporo czasu po pierwszym. Opowiada on historię porwania Aaricii i uwięzienia wraz z nowo narodzonym dzieckiem przez władcę Brek-Zarith. Nasz bohater zbiera siły i rusza na ratunek ukochanej. Historia zawarta w tym tomie także została oparta na komiksowej i dla tego, kto czytał wcześniej wersję obrazkową powinna być dobrze znana. Czyta się ją szybko, lecz nie uniknęłam tu w paru miejscach nudy. Momentami brakuje mi tu żywiołowej akcji. Lecz mimo wszystko polecam ją fanom komiksowego Wikinga.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2021-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Thorgal z ukochaną ciężarna Aaricią mieszka spokojnie w odległej od Wikingów wiosce. Niestety, przez kłamstwa Shaniah, zadurzonej w nim nastolatki, której zapędy odrzucił, Thorgal zostaje aresztowany i rozdzielony na cztery długie lata z żoną i synkiem.

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2018-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, wyzwanie 70 książek 2018,

Seria komiksów o Thorgalu Aegirssonie była kiedyś moją ulubioną lekturą. Tutaj historia dziecka gwiazd w nieco innej odsłonie. Thorgal i jego żona Aaricia osiedlili się w małej wiosce i oczekują przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Niestety córka ich przyjaciela Caleba, Shaniah, zakochana w Thorgalu, mści się za odrzucenie jej miłości i oskarża go o pomoc Galathornowi, poszukiwanemu przez ludzi Shardara Potężnego. Thorgalowi udaje się uciec, ale wracając do wioski, znajduje ją spaloną wraz z jej mieszkańcami. Przez kilka lat załamany błąka się po kraju w towarzystwie Shaniah, która się nim opiekuje, aż pewnego dnia dowiaduje się, że jego żona jednak żyje, dziecko również, ale aby ich odnaleźć musi pokonać wiele przeszkód.

Książka bardzo fajna, ale moim zdaniem nie umywa się do komiksów. Swoją drogą, muszę je kiedyś odszukać i przypomnieć sobie całą historię Thorgala.

Dziecko z gwiazd
Amelie Sarn0
Okładka ksiązki - Dziecko z gwiazd

Thorgal, kultowy bohater komiksów Grzegorza Rosińskiego, teraz w powieści. Miliony fanów na całym świecie czytają od lat komiksy opowiadające o jego losach...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung