The Last Breath

The Last Breath to wzruszająca, ciepła opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy przypadkiem się odnajdują.

Hayley Flores jest spokojną studentką pielęgniarstwa, przykłada się do nauki, a od imprez woli spędzanie czasu ze swoją najlepszą przyjaciółką i wolontariat w szpitalu. Jednak w dwudzieste pierwsze urodziny zauważa, że w jej życiu brakuje spontaniczności. Tworzy więc szaloną listę zadań, która ma jej pomóc nadrobić stracone lata.

Hunter Morgan stał się popularny na kampusie, gdy porzucił sport dla muzycznej kariery. Jest pewny siebie, nie stroni od zabawy i lubi wyzwania. Jednym z nich staje się dla niego Hayley, która najpierw go całuje, a potem ucieka, nie podając nawet swojego imienia. Przypadkowy pocałunek wywołuje serię niespodziewanych wydarzeń, a losy Huntera i Hayley zaczynają się ze sobą przeplatać.

Informacje dodatkowe o The Last Breath:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-06

Tagi: Proza literacka

Kup książkę The Last Breath

The Last Breath - opinie o książce

"The Last Breath" to pierwsza książka autorstwa C.S.Riley, którą miałam okazję przeczytać. I muszę powiedzieć, że właściwie była to publikacja, której nie miałam w swoim czytelniczym planie na najbliższy czas, ale do sięgnięcia po nią ostatecznie przekonała mnie okładka stworzona przez @fortunateem.

Historia opowiada o losach Hayley Flores -- studentki pielęgniarstwa, która w swoje dwudzieste pierwsze urodziny postanawia zerwać z wizerunkiem totalnej nudziary, którą była do tej pory i za sprawą spontanicznej decyzji, pragnie zmienić coś w swoim życiu. Hayley zaczyna wprawdzie tylko od zmiany kolorów pasemek swoich włosów, ale po odbyciu szczerej rozmowy z przyjaciółką postanawia również stworzyć dwudziestojednopunktową listę absurdalnych zadań, które ma zamiar wykonać w najbliższym czasie.

Podczas wizyty w jednym z okolicznych barów, postanawia wypełnić pierwsze zadanie z listy. Pod wpływem chwili Hayley całuje nieznajomego wytatuowanego chłopaka, a następnie pośpiesznie oddala się z miejsca "zbrodni". Chociaż dziewczyna ma nadzieję, że nigdy już go nie spotka, Hunter Morgan odnajduje ją i pragnie za wszelką cenę zatrzymać ją przy sobie na dłużej. Czy mężczyźnie się to uda? Czy Hunter pomoże wypełnić Hayley wszystkie punkty z listy? Czy Hanter i Hayley staną się dla siebie kimś więcej? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że z początku historia opisana przez autorkę wydawała się lekka przyjemna i przewidywalna, ponieważ co właściwie może zaskoczyć czytelnika podczas zagłębiania się w opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy dopiero się poznają, przeżywają zauroczenie sobą nawzajem, próbując przy tym odhaczyć kilka punktów z przygotowanej wcześniej listy. Mogłoby się wydawać, że nic, ale... No właśnie to "ale" jest tutaj bardzo istotne, ponieważ w pewnym momencie, czytelnik zderza się z brutalną rzeczywistością, gdy wreszcie dowiaduje się, o czym tak naprawdę ta książka jest.

C.S.Riley stworzyła wyjątkową historię o kruchości ludzkiego życia oraz o tym, że trzeba oddychać pełną piersią i czerpać z życia garściami, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy, jaki los został nam zapisany w gwiazdach i jak długo będziemy jeszcze mogli cieszyć się życiem.

W książce występuje rónież wiele elementów powiązanych z muzyką, dlatego gorąco namawiam Was do czytania jej, odsłuchując w tle przygotowaną przez autorkę playlistę, która pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w klimat tej publikacji.

"The Last Breath" to bez wątpienia historia pełna emocji, która wzrusza i chwyta za serce, dlatego, zanim zdecydujecie się po nią sięgnąć, upewnijcie się, że macie w pobliżu zapas chusteczek higienicznych.

Bad boys bring heaven
C.S. Riley0
Okładka ksiązki - Bad boys bring heaven

Historia toksycznej miłości silniejszej od stereotypówHope Ciredman kroczy przez życie, jakby nie miała nic do stracenia. Oziębłość i beznamiętna...

Good Boys Go To Heaven
C.S. Riley0
Okładka ksiązki - Good Boys Go To Heaven

Oto opowieść o miłości, która maluje świat kolorowymi farbami!Nie ten chłopak, nie to miejsce, nie ten czas... Z barwnego lekkoducha, jakim była Leah...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz