reklama

Technologie i procesy ochrony powietrza

Zgodnie z jednym z opublikowanych dokumentów Ministerstwa Środowiska: ,,Powietrze jest jednym z elementów środowiska, którego ochrona należy do priorytetowych kierunków polityki państwa. (...) Pomimo stałej poprawy jakości powietrza w Polsce, istotnym problemem nadal pozostają:

w sezonie zimowym: przekraczające normy stężenia pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5 oraz benzopirenu, w sezonie letnim - zbyt wysokie stężenia ozonu troposferycznego."

Najważniejszą zaletą niniejszej książki jest całościowe omówienie problemów ochrony powietrza, począwszy od:

powstawania zanieczyszczeń, przez: technologie ograniczania ich emisji, projektowanie i modelowanie urządzeń ograniczających emisję, modelowanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu.

Publikacja ta dedykowana jest wszystkim tym, którym bliska jest tematyka:

ochrony środowiska, ograniczania skażenia powietrza, zrównoważonego rozwoju naszego kraju i Europy.

Informacje dodatkowe o Technologie i procesy ochrony powietrza:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2018-05-07
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788301198763

Kup książkę Technologie i procesy ochrony powietrza

Technologie i procesy ochrony powietrza - opinie o książce

Inżynieria procesowa. Dyfuzyjny ruch masy
Roman Zarzycki0
Okładka ksiązki - Inżynieria procesowa. Dyfuzyjny ruch masy

Inżynieria procesowa jest dyscypliną naukową z dziedziny nauk technicznych. Zajmuje się badaniem i opisem praw i procesów zachodzących w płynach i w...

Inżynieria procesowa. Wymiana ciepła
Roman Zarzycki0