Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia

Ocena: 5 (1 głosów)

Każdy, kto posługuje się mową, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że ważne jest nie tylko mówienie z sensem czy poprawność językowa, ale również poprawna wymowa. Nie jest ważne, czy jest się profesjonalistą – nauczycielem, aktorem, prezenterem, politykiem czy dziennikarzem – książka ta jest przeznaczona dla każdego. Szczególnie, jeśli czeka go rozmowa kwalifikacyjna, ważny egzamin ustny czy prezentacja przed szerszą publicznością.

Dzięki podstawowym informacjom teoretycznym zawartym w tej książce można lepiej poznać aparat mowy, a ćwiczenia i łamańce językowe usprawnią wymowę i pomogą utrwalić nabyte umiejętności. Zaproponowane ćwiczenia rozluźniające i rozgrzewające, doskonalące dykcję, usprawniające pracę języka, warg, szczęk i podniebienia miękkiego można wykonywać wszędzie – w domu, w samochodzie, w drodze do pracy.

Do książki dołączona będzie płyta CD z nagraniami pomagającymi w ćwiczeniu wymowy. Publikacji towarzyszyć będą również dostępne w internecie filmiki edukacyjne z autorem w roli głównej.

Mirosław Oczkoś - trener z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń dla menadżerów, polityków, biznesmenów, księży, psychologów. Aktor, reżyser filmowy i telewizyjny, specjalista public relations w zakresie pracy z głosem i autoprezentacji. Autor poradników poświęconych emisji głosu i sztuce przemawiania. Absolwent łódzkiej filmówki oraz warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, gdzie obecnie jest wykładowcą.

Informacje dodatkowe o Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2015-04-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7773-322-6
Liczba stron: 240

więcej

Kup książkę Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sztuka mówienia bez bełkotania i faflunienia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
To była moja pierwsza styczność z książką tego typu. Nie miałam zatem wielkich oczekiwań,a tu spotkała mnie miła niespodzianka. Treść ,,Stuki mówienia" pozytywnie mnie zaskoczyła i z pewnością w przyszłości z chęcią sięgnę po książki jej podobne. Okazuje się bowiem, że samorozwój może wiązać się z niesamowitą przygodą powiązaną z relaksem. Od czego zaczynamy? Na wstępie autor pokazuje nam ćwiczenia mające na celu rozgrzanie naszego aparatu mowy. Nigdy nie pomyślałabym, że będzie to tak zabawne! To jak wykrzywiałam usta czy wydymałam policzki, z pewnością wyglądało komicznie, ale przyniosło efekty. Potem następuje krótka część teoretyczna na temat głosek, akcentu i rezonansu. I w zasadzie jest to jedyne miejsce w książce, które mnie nie interesowało. Czytając te informacje, miałam wrażenie, iż są to rzeczy bardzo ogólnikowe, które już skądś znam. Co gorsza, bez tej części, książka byłaby tylko zbiorem ćwiczeń leksykalnych. Czas na to, co najważniejsze. Najobszerniejszą częścią tej książki jest praktyka. Około 150 stron z ćwiczeniami rożnej treści, ma za zadanie nauczyć nas pewnych technik mówienia. Od czytania kolejno przypadkowych słów, przez łamańce językowe, wypowiadanie głosek, trudnych słów, aż do czytania skomplikowanych wierszy czy tekstów. Oczywiście wszystko na głos! Do książki dołączona jest pytka z nagranymi poleceniami, które należy wykonać np. na stojąco. I szczerze mówiąc, bardzo ułatwiało to prace, gdyż wygodnie było słuchać tego, co mam kolejno robić, niż co chwila zaglądać do książki. Czy zauważyłam efekty po korzystaniu z tej książki? Ćwiczenia robiłam około miesiąc i szczerze mówiąc, ja wielkich zmian nie widzę. Dostrzegam co prawda pewną lekkość wypowiadania trudniejszych słów, ale w wypowiadaniu ich nie słyszę wielkiej zmiany. Co innego moja mama. Według niej, moja artykulacja głosek ulega sporej zmianie. Ogólni, z całej tej książki jestem zadowolona. Jak widać, ćwiczenia w niej zawarte dają efekty, a samo ich wykonywanie nie jest problematyczne. Z pewnością będę kontynuować pracę nad swoją "Sztuką mówienia".
Link do opinii
Inne książki autora
Sztuka poprawnej wymowy, czyli o bełkotaniu i faflunieniu
Mirosław Oczkoś0
Okładka ksiązki - Sztuka poprawnej wymowy, czyli o bełkotaniu i faflunieniu

Nieważne, czy jesteś nauczycielem, szkoleniowcem, aktorem, dziennikarzem, prezenterem, biznesmenem, czy politykiem - profesjonalista zawsze mówi...

Paszczodźwięki. Mały poradnik dla wielkich mówców
Mirosław Oczkoś0
Okładka ksiązki - Paszczodźwięki. Mały poradnik dla wielkich mówców

Nasza dykcja to jeden z elementów udanej komunikacji. Ma znaczenie podczas prezentacji w pracy, na rozmowie kwalifikacyjnej, a nawet na randce....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy