Szósta era

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Duchy Azteków i najbardziej krwawe indiańskie bóstwa od dawna planowały zemstę na białym człowieku. Nie były na to gotowe... aż do teraz. Dawid Galiński jest nauczycielem biologii w liceum. Podczas zajęć jeden z jego uczniów przechodzi dziwną metamorfozę i zaczyna recytować słowa pradawnej pieśni. Niedługo potem inny uczeń zostaje brutalnie zamordowany. Galiński doznaje wrażenia, że coś zagnieździło się w jego głowie. To mówi do niego. Śledzi każdy jego ruch... Tymczasem dochodzi do kolejnych mordów. Ofiarom są wyrywane serca, a ich ciała zostają obdarte ze skóry. Poznań staje się epicentrum niewytłumaczalnych, szokujących wydarzeń, które wstrząsają jego mieszkańcami. Świat stanął w obliczu wielkiej zagłady, jaką dawno temu przepowiedzieli Indianie Mezoameryki.

Informacje dodatkowe o Szósta era:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2011-10-11
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788376741215
Liczba stron: 260

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Szósta era

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szósta era - opinie o książce

Książkę czyta się jednym tchem. Historia dotyczy najbardziej nauczyciela biologi Dawida Galińskiego. To wśród jego uczniów zaczynają się dziać niewyjaśnione rzeczy: dziwne teksty, czerwone oczy, morderstwa. Do tego samego bohatera coś opętuje i zmienia się powoli w ciągu całej historii. Wszystko jest spowodowane próbą powrotu azteckich bogów i ludu których wymordowali biali ludzie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2016-09-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2016,
Robert Cichowlas, tym razem nie w kooperacji, zabiera nas w szalony świat, gdzie azteckie wierzenia przejmują władzę... Magnetycznie przyciągająca okładka, przywodząca na myśl przepowiednie końca świata w 2012 roku związane z kalendarzem Majów. To, dzieje się w powieściowym Poznaniu, jest o wiele bardziej wyraziste i potężne. W szkole, w której uczy Dawid Galiński zaczynają dziać się dziwne rzeczy - uczeń recytuje dziwny wiersz mając oczy pokryte czerwienią, inny zostaje brutalnie zamordowany, na klasówkach pojawiają się tajemnicze, precyzyjne znaki. To dopiero początek fali rytualnych mordów i wypadków. Poznań spływa krwią, ale nie to jest najgorsze. Nieznana moc przejmuje władze nad umysłami ludzi, traktując ich jak marionetki, ale też w niezrozumiały sposób osnuwając ich wspomnienia mgłą zapomnienia. Jak rozwiązać zagadkę, gdy nikt ci nie wierzy, nie jesteś pewny świadectwa swoich zmysłów, a pamięć rozpływa się w oceanie nieokreśloności? Tu właśnie tkwi groza tej powieści. Nie w rozlewie krwi (tylko ludzi, zwierzęta nie giną! duży plus!), nie w okrucieństwie, ale w bezsilnym zderzeniu człowieka z czymś tak potężnym, że nie można go zatrzymać. Samo zrozumienie motywów tej siły i sensu wydarzeń nieomal przekracza możliwości posługujących się rozumem, kierujących się zdrowym rozsądkiem i przyzwyczajonych do fizycznych realiów ludzi. Dobrze zarysowana postać głównego bohatera z jego zagubieniem, szamotaniem się we własnym ciele by zrozumieć, poznać prawdę. Sam pomysł umieszczenia azteckich bóstw w centrum Poznania... szalenie ciekawy. Sa pewnie odniesienia do Mastertona (w treści również, w nazwisku jednej z postaci), ale to trochę poza moją obecną wiedzą, jako że znam go z jednego opowiadania. Wartka, intrygująca lektura. Świetna pozycja dla ciekawych horroru, który nie wywołuje torsji obrzydzenia, a straszy.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy