Przewodnik do podręcznika nr AZ-21-01/20-KI-2/20.

Cechą charakterystyczną scenariuszy jest pokazanie piękna wartości chrześcijańskich, które uczeń ma sam odkrywać oraz którymi ma się zafascynować i chcieć nimi żyć.
Przewodnik zachęca do stosowania różnorodnych form aktywizacji, pracy z obrazem, tekstami biblijnymi, doktrynalnymi i literackimi, środków audiowizualnych i multimedialnych oraz śpiewu i modlitwy.
Stanowi zbiór gotowych scenariuszy otwartych na twórczą inicjatywę katechety.
Zaproponowano różne formy i metody do przekazu tej samej treści, by dać jak największą możliwość dostosowania sposobu prowadzenia lekcji do konkretnej grupy uczniów.
Strukturę scenariuszy tworzą trzy stałe etapy: I. Szukam tego, co ważne; II. Rozważam i zdobywam; III. Zostaję ubogacony i działam.

Informacje dodatkowe o Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Przewodnik metodyczny dla klasy V szkoły podstawowej:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2020-08-10
Kategoria: Poradniki
ISBN: b.d

Tagi: przewodnik metodyczny

Kup książkę Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Przewodnik metodyczny dla klasy V szkoły podstawowej

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy. Przewodnik metodyczny dla klasy V szkoły podstawowej - opinie o książce

Szlak Transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin. Wydanie 5
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Szlak Transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin. Wydanie 5

Szlak transsyberyjski łączący Moskwę z Pekinem przebiega śladem Wielkiego Szlaku Herbacianego, „niekończącymi” się torami Kolei Transsyberyjskiej...

Słownik ortograficzny dla dzieci. Jak to się pisze?
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Słownik ortograficzny dla dzieci. Jak to się pisze?

Ilustrowany słownik ortograficzny dla dzieci w wieku 7+ Nowy, ilustrowany słownik ortograficzny to niezastąpiona pomoc naukowa dla uczniów klas...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz