Szalona historia komputerów

Ocena: 6 (1 głosów)

Takiej książki o komputerach jeszcze nie było! 

Historię komputerów opowiadają Docent Pięć Procent oraz pies (?es). Obaj dali się ,,wessać" i z wnętrza komputera (,,sieci komputerowej") przedstawiają nie tylko dzieje komputerów, ale też... gier, internetu itd. ,,Bo jak się jest w środku komputera - wie się o nim wszystko". 

Nieco szalona forma graficzna nawiązuje stylistycznie zarówno do bardzo popularnego Minecrafta, jak i wielu gier mobilnych, które wykorzystują modną teraz ,,kanciastą" oprawę. Jednocześnie jest to bezpośrednie nawiązanie do historii 8-bitowych komputerów, z którymi sentymentalnie związane jest całe pokolenie 30/40-letnich tatusiów oraz 50/60-letnich dziadków. Zarówno forma graficzna, jak i sposób narracji są na tyle uniwersalne, że z pewnością urzekną nie tylko sześciolatków, ale i dorosłych czytelników tej książki

Niezwykle lekka, ale bardzo rzetelna, jeśli chodzi o wiedzę, i fachowo skonsultowana opowieść ,,Szalona historia komputerów" może być wykorzystywana w różnorodnych działaniach edukacyjnych, m.in. w szkole. 

Równie fascynująca dla dziadka, jak dla wnuka!

Dorota Koman

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Mając 16 lat, otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School, dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994-1996) - w szkole Gordonstoun, znanej z surowych zasad i wychowywania od okresu międzywojennego wszystkich męskich kandydatów do brytyjskiego tronu. Na tej szkole wzorowała się autorka Harry`ego Pottera - według informacji podanych w filmie dokumentalnym Discovery Channel odwiedzała szkołę, czerpiąc inspirację. W całej swojej historii w szkole uczyło się tylko dwóch Polaków. Pierwszym był Autor. 

Marcin Kozioł spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku, w wieku 16 lat (pracę nad nią zakończył rok wcześniej). Wkrótce potem ukazało się jeszcze kilka jego publikacji dotyczących programowania komputerów (Amiga).

Informacje dodatkowe o Szalona historia komputerów:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-01-24
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788380970441
Liczba stron: 160

więcej

Kup książkę Szalona historia komputerów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szalona historia komputerów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Puchatka
Puchatka
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Szalona historia komputerów" zaskakuje dostępnością, finezją i doborem materiału. Marcin Kozioł stworzył doskonały przewodnik po komputerowym świecie, który wciągnie nie tylko dziecko, ale również dorosłego. Autor wprowadza czytelników w elektroniczne zakamarki i, zaczynając od podstaw, snuje niezwykle ciekawą historię. Wspaniała propozycja dla młodszego czytelnika (najlepiej w wieku szkolnym), ale też dla rodzica czy nawet seniora! Treści są przystępne, szata graficzna współgra z tematyką, a całość nie ogranicza się jedynie do odczytu, ale przede wszystkim zmusza do działania.
Link do opinii
Inne książki autora
Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Malinka Wombat. Malinka Wombat i Klops

Malinka Wombat mierzy czterdzieści centymetrów (z kokardą trochę więcej). I mierzy wysoko - marzy o tym, by zostać uznaną reporterką. Nie jest to łatwe...

Wombat Maksymilian i Misja na Dachu Świata
Marcin Kozioł0
Okładka ksiązki - Wombat Maksymilian i Misja na Dachu Świata

Mam na imię Maks. Ale to już pewnie wiesz. No i nie muszę chyba powtarzać, że wszystko robię na maksa... Zdarza się, że wpadam przez to w tarapaty, ale...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy