Strawberry Kiss

Przed rozpoczęciem studiów osiemnastoletnia Natalia w nagrodę za dobre stopnie i ciężką pracę wyrusza na wakacje życia. Ojciec zabiera ją na kilka tygodni na południe Francji, gdzie piękna pogoda i piaszczyste plaże przegrywają tylko z pysznym jedzeniem i przystojnymi Francuzami. Uwagę Natalii zdaje się jednak przyciągać ktoś inny...

Robert jest partnerem biznesowym i przyjacielem ojca Natalii - mężczyzny, który nigdy nie wybaczyłby wspólnikowi, gdyby ten sięgnął po coś, co nie ma prawa należeć do niego. I choć Robert córkę swojego partnera biznesowego traktuje jak niedoświadczoną małolatę, wspólnie spędzony czas i nocne rozmowy o książkach sprawiają, że coś się zmienia.

Natalia wzbrania się przed narastającym pożądaniem, myśląc, że jest tylko zabawką w rękach starszego o dwadzieścia lat mężczyzny, który pragnie niezobowiązującego wakacyjnego romansu. A Robert? Kiedy dociera do niego, że chodzi o coś więcej niż flirt z młodszą dziewczyną, musi wybrać między lojalnością wobec wspólnika a zakazanym uczuciem.

Problem w tym, że ani rozgwieżdżone francuskie niebo, ani słodki smak tylko z pozoru niewinnych truskawkowych pocałunków nie pomagają dokonać właściwego wyboru.

Ta historia jest naprawdę SPICY. Sugerowany wiek: 18+

Strawberry Kiss - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-06-18, Ocena: 3, Przeczytałam,

„Strawberry Kiss” autorstwa Anny Langner to wakacyjna opowieść o niespodziewanej miłości, która rozkwita podczas gorącego lata na południu Francji. Główna bohaterka, osiemnastoletnia Natalia, nagrodzona za swoje ciężkie studia, wyrusza z ojcem na wakacje życia. Towarzyszy im Laura, jej przyjaciółka, oraz Robert, ojciec Laury i partner biznesowy ojca Natalii. Francuskie słońce, piaszczyste plaże i wyborne jedzenie tworzą idealne tło dla rozwijającej się relacji między Natalią a dużo starszym Robertem. Choć początkowo Natalia i Robert spędzają razem czas tylko na rozmowach o książkach, to te ich spotkania stopniowo przeradzają się w coś głębszego. Robert, mimo swojego wieku, zaczyna dostrzegać w Natalii nie tylko młodą dziewczynę, ale i intrygującą, dojrzałą osobę. Ich relacja nabiera subtelnych gestów i ukradkowych spojrzeń. Natalia jednak zmaga się z wewnętrznymi konfliktami, z jednej strony fascynuje ją Robert, z drugiej jednak zdaje sobie sprawę, że ich związek może być trudny do zaakceptowania przez bliskich, szczególnie przez jej ojca i jej przyjaciółkę Laurę.

Anna Langner w swojej książce subtelnie i z wyczuciem opisuje rodzące się uczucie między Natalią a Robertem, stopniowo budując napięcie i emocje. Ukazuje wewnętrzne rozterki bohaterów, którzy próbują balansować na krawędzi zakazanej miłości. Zręcznie kreśli tło, na którym rozgrywa się romans – francuskie krajobrazy, piaszczyste plaże i gorące słońce podkreślają zmysłowość i ulotność chwili. Motyw różnicy wieku, która wynosi aż dwadzieścia lat, został przedstawiony w sposób delikatny, a relacja między bohaterami rozwija się powoli, zaczynając od rozmów o książkach, które przeradzają się w głębsze uczucie.

„Strawberry Kiss” to opowieść o wakacyjnym romansie oraz o pokonywaniu przeszkód, jakie stają na drodze prawdziwej miłości. Langner pokazuje, że uczucie może przetrwać mimo różnic i trudności, jeśli tylko bohaterowie są gotowi walczyć o swoje szczęście. To historia dla miłośników romansów z motywem zakazanego uczucia i dużej różnicy wieku, których na pewno ona zachwyci. Jeśli należycie do ich grona, to „Strawberry Kiss” okaże się dla Was idealną lekturą na wakacje, która przeniesie Was do słonecznej Francji i zaoferuje niezapomniane literackie przeżycia.

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): spicy ❤

Rekomendowany wiek: 18+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2024-06-16,

Ojciec Natalii w nagrodę za jej dobrze zdaną maturę zabiera dziewczynę na kilkutygodniowe wakacje do klimatycznego francuskiego miasta. Razem z nimi lecą najlepsza przyjaciółka nastolatki, Lena oraz Robert, jej ojciec i jednocześnie partner biznesowy taty Natalii. Letni klimat, smak truskawek i pokusa, która zdaje się silniejsza od wszystkiego, sprawiają, że Natalia i Robert zbliżają się do siebie. Ukradkowe spotkania i pozornie niewinne rozmowy o literaturze przeradzają się w coś więcej. Czy relacja tej dwójki okaże się jedynie wakacyjnym flirtem, czy może prawdziwą, ale zakazaną miłością?

“Strawberry kiss” to książka, której wakacyjny klimat przeniesie Cię do słonecznej Francji, a vibe “Lolity” sprawi, że nie będziesz chciał* oderwać się od niej nawet na chwilę.

Nie ukrywam, że trochę bałam się motyw age gap. Bałam się, że w jakiś sposób zostaną przekroczone granice dobrego smaku. Moje obawy jednak szybko się ulotniły - jak koty od pustych misek. Anna Langner stworzyła historię sensualną i intrygującą. Wypełnioną narastającym napięciem powieść slow burn, w której nie wszystko od razu zostaje podane na tacy. Czytelnik musi przygotować się na stopniowy rozwój opowieści o dwójce ludzi, dla których zarówno różnica wieku, która jest między nimi, jak i uczucia najbliższych im osób, mogą okazać się przeszkodą w drodze szczęśliwego związku.

Bawiłam się przy tej książce rewelacyjnie. To lekka, przyjemna, wciągająca powieść, która sprawi, że w brzuchu obudzą się motyle, a na policzkach pojawią się wypieki. Autorka zadbała też o ciekawą linię fabularną, dzięki czemu “Strawberry kiss” nie jest jedynie hot płaską historyjką, a ciekawą spicy powieścią o uczuciach między dwojgiem ludzi i komplikacjach, jakie stają na ich drodze.

Klimatyczna, sensualna, iście truskawkowa historia, po którą warto sięgnąć, zwłaszcza latem, aby móc poczuć jej wakacyjny vibe.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-06-26, Przeczytałam,
W tym roku święta pachną tobą
Anna Langner0
Okładka ksiązki - W tym roku święta pachną tobą

Tej mroźnej zimy uczucia wybuchną płomieniem nie do ugaszenia Kalina jest początkującą pisarką z wielkimi aspiracjami. Kiedy otrzymuje ofertę napisania...

Nie byłaś grzeczna w tym roku
Anna Langner0
Okładka ksiązki - Nie byłaś grzeczna w tym roku

Dorota jest spokojną dziewczyną, która ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy kończy pracę w kawiarni i zrzuca skromny uniform, zaczyna swoje drugie życie...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun