„Stefcia” to seria dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i trochę młodszym. W każdej części przedstawione są sytuacje z codzienności maluchów i rodziców, łatwe do rozpoznania. Śledząc przygody bohaterki, dzieci odkryją więc sposoby na stawianie czoła codziennym wyzwaniom.
Seria przyciąga uwagę i wspiera dziecko w codziennym rozwoju.
Prosty język
Krótkie teksty
Elementy aktywizujące
Czytelne, zabawne ilustracje
Szczegóły na obrazkach
Rodzice na końcu każdej książeczki znajdą inspiracje i wskazówki, wspierające ich w wychowawczej przygodzie.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Więcej
Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2024-05-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 24
Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku...
Szóstka przyjaciół z ulicy Pazurkowej z utęsknieniem czeka na kolejne wakacje. Wreszcie będą mogli spędzać całe dnie w tajnej bazie w domku pod drzewem...
Przeczytane:2024-05-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Cykl książek o Stefci znamy bardzo dobrze. To z nią moja prawie pięciolatka poznaje świat i uczy się przeróżnych rzeczy. W książce ,,Stefcia chce do mamy" jest opisany problem rozstania dziecka z mamą, tęsknoty za nią, oraz radzeniem sobie z sytuacjami, kiedy rodzice muszą na jakiś czas je opuścić. W pozycji ,,Stefcia wybiera buty" czytaliśmy o tym jak trudno jest dziecku rozstać się ze swoimi bucikami. Autorka delikatnie podeszła do tematu akceptacji faktu wzrostu i zmiany swoich ulubionych butów na inne, pasujące do rozmiaru stopki. W książce ,,Stefcia się złości" znajduje się sytuacja stresowa dla dziecka, które nagle nie mogło gdzieś pojechać, gdyż rozchorowało jej się rodzeństwo. Był tam sposób pogodzenia się oraz zamiany złości na pozytywne uczucia. I wreszcie nadszedł czas na najnowszy tytuł, w którym ,,Stefcia poznaje koleżankę". Każda z tych części jest odpowiednia dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem, czy też zerówką. Oczywiście dziewczynka jest wniebowzięta, kiedy nowa koleżanka pojawia się u niej. Nie sądziła tylko, że będzie chciała dotykać jej rzeczy, oraz bawić się jej zabawkami. Ciężko jest im dojść do porozumienia, gdyż Stefcia nie wie co to znaczy dzielić się z kimś tym, co się posiada. A przynajmniej na czas zabawy. W pewnym momencie na karty książki wchodzi mama głównej bohaterki. Ja sądzicie, czy udało im się pobawić razem?
Na trzeciej kartce od końca mamy poradę dla rodziców, którzy szybko i bez większych emocji mogą zażegnać kryzys zabawkowy. Są również podpowiedzi jakich zdań możemy użyć, by dziecko zrozumiało, że nie ma niczego złego w tym, że ktoś bawi się naszymi zabawkami, podczas gdy my sami bawimy się jego rzeczami. Ta bajka zachęca dziecko, lub uczy, gdyż mogą ją czytać z pomocą rodziców nawet trzylatki, w jaki sposób mogą się bawić. Wiadomo, że nauka dzielenia jest trudna, jednak im szybciej ją wprowadzimy, tym później nasze dziecko będzie mniej nerwowe. Do tego ma cudowne ilustracje, pełną gamę kolorów i duży druk, by móc czytać ją nie tylko w dzień, ale i przed zaśnięciem. Szczerze polecam!