Stara miłość nie rdzewieje

Tom 2 cyklu Cztery wesela

Ślub musi być, pozostaje tylko wybrać pana młodego!

Adwokatka rozwodowa Blair Hansen jest przekonana, że małżeństwo powinno być oparte na praktyczności, a nie namiętności. Kiedy czeka na własny ślub, niespodziewanie w jej życiu pojawia się Garrett, kolega ze szkoły prawniczej i jednocześnie jedyny facet, którego naprawdę kochała. Dlaczego właśnie teraz, gdy lada moment ma przysiąc innemu, że będzie z nim aż do śmierci?

Garrett Lowry nie może znaleźć kobiety, która pasowałaby do niego prawie tak dobrze, jak ta, którą kochał i stracił. Złamał jej serce, czego zawsze żałował. Po miesiącach prób skontaktowania się z nią, kiedy dziwny zbieg okoliczności znów stawia przed nim Blair, jest jednak przekonany, że to znak i powinni dać swojej miłości drugą szansę. Do szczęśliwego zakończenia pozostaje jeszcze odczepienie jednego wagonu.

Informacje dodatkowe o Stara miłość nie rdzewieje:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-04-14
Tytuł oryginału: The Player

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Stara miłość nie rdzewieje

Stara miłość nie rdzewieje - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-05-23,

Mam dziś dla Was recenzję drugiej książki z cyklu #czterywesela Denste Grover Swank pt. "Stara miłość nie rdzewieje".

Po pierwsze: wesele z pierwszej książki podobało mi się bardziej niż to, które przeczytałam w tej.

Po drugie: myślę, że ta historia była trochę przeciągana. Spokojnie mogłaby się zmieścić na 200 kartkach, a nie na 400...🙈

Poznajcie zatem bohaterów...

Adwokatka rozwodowa Blair Hansen bierze na dniach ślub. Uważa, że małżeństwo ma być praktyczne, a nie zawarte z miłości...🙈 A dlaczego? - ponieważ została zraniona pięć lat temu przez jej byłego chłopaka, który rzekomo ją zdradził, a to była nieprawda🙈

Kiedy na jej drodze przez przypadek spotyka Garreta jej uczucie do niego odżywa na nowo.

Garret przez te wszystkie lata nie potrafił znaleźć sobie żadnej kobiety, ponieważ ciąglę myślał o Blair...

Najbardziej w tej historiii rozbroiło mnie wiecie co? - Kiedy wszyscy goście zaczynali się zjeżdzać - pojawił się także Garret, bo okazało się, że jest kuzynem przyszłego pana młodego i jakoś nie było wcześniej okazji, żeby się spotkać, a miał zostać świadkiem🙈 Widać...taka moda :P

Poza tym autorka bardzo lubi nowoczesne babcie: w tamtej części babcia popylała naga po mieszkaniu uprawiając jogę, a tu rzucała takim hasłami, że jak na babcię to naprawdę brzmiało dziwnie. No, ale rzeba przyznać, że była bystrzejsza niż wszyscy inni w tej rodzinie :P

I nie mogę zapomnieć tutaj o awanturze o pierścionek, który miał być dziedziczony po babci. Dostał go Neil (narzeczony Blair)... oj jakie zamieszanie się tutaj porobiło to głowa mała 🙈

Duży plus należy się zabawie przedweselnej: do słoiczka wrzucało się po dolarze jak ktoś przeklnął. Było to ciekawe i śmieszne :D myślę, że ta zabawa sprawdziłaby się na niejednej imprezie 😁

Ogólnie pomysł na fabułę jest fajny, ale według mnie mogłaby ta książka być troszkę krótsza :D

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2021-05-16,

Ależ ja czekałam na tą książkę J Byłam zachwycona częścią pierwszą, więc już nie mogłam się doczekać historii kolejnych bohaterów.

Poznajcie Blair, która przez otoczenie jest odbierana jako ta zdystansowana, twardo stąpająca po ziemi prawniczka. Nie bez powodu wśród współpracowników nosi miano „zimnej królowej”. Trwają ostatnie przygotowania do jej ślubu z lekarzem, Neilem. Znają się od dwóch lat. Jest to raczej związek z rozsądku, niż z miłości. Między parą bohaterów trudno doszukiwać się chemii, a seks to dla nich tylko jedna z rzeczy do odhaczenia na liście.

Przygotowania do ślub zostają zakłócone przez niespodziewany przyjazd Garretta, który ma zostać drużbą na ślubie swojego kuzyna. Dlaczego? Okazuje się, że mężczyzna to były partner Blair, który złamał jej serce. To właśnie jest powód, dla którego kobieta boi się miłości i nie szuka jej, woli za to stabilizację. Jej narzeczony jest takim „bezpiecznym” wyborem.

Żeby tego jeszcze było mało, okazuje się, że z Garrettem będą musieli rywalizować między sobą na polu zawodowym, gdyż są stronami przeciwnymi w pewnym rozwodzie. Czy Garrett’owi uda się przebić przez mur, który Blair wzniosła wokół swojego serca? Czy warto narażać udany i spokojny związek z Neil’em, dla mężczyzny, który tak ją zranił?

No cóż, nie mogło być inaczej. Spod pióra autorki po raz kolejny wyszła powieść, która jest lekka i dowcipna. Dobrze wykreowani główni bohaterowie, ale też i Ci drugoplanowi robią dobrą robotę J

Zdecydowanie polecam ją każdemu, kto szuka zabawnej i przyjemnej lektury na wiosenne wieczory. Dla mnie był to bardzo świetny przerywnik między książkami o mocniejszej tematyce. Po raz kolejny bawiłam się wyśmienicie J

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2021-05-02,

Blair Hansen, adwokatka rozwodowa, przygotowuje się do najważniejszego dnia w swoim życiu. Niedługo ma zostać żoną Neila. Trwają gorące przygotowania do ślubu i wesela. Przyszła panna młoda jest osobą rozważną. Uważa, że istotą małżeństwa ma być stabilność, przewidywalność i praktyczność. Tuż przed ślubem, w jej życie wkracza były facet - Garrett Lowry. Poznali się w szkole prawniczej. Kiedyś łączyło ich wielkie uczucie, a rozstanie było bolesne.

Czy Blair już nic do niego nie czuje? Czy małżeństwo z rozsądku to dobry pomysł? Czy Garett odzyska jedyną kobietę, którą kochał?

Sięgnijcie po powieść "Stara miłość nie rdzewieje" i przekonajcie się.

Książka napisana przez Denise Grover Swank to historia lekka, łatwa i przyjemna, którą czyta się niezwykle szybko.

To opowieść o dwojgu ludzi, którzy przez zbieg złych zdarzeń, rozstali się. Minęło pięć lat i niespodziewanie spotkali się ponownie. Wracają do nich wspomnienia z przeszłości.

Blair Hansen jest teraz silną, pragmatyczną kobietą, która bardzo marzy o awansie. To teraz w jej życiu liczy się najbardziej. Chce zrobić wszystko, by osiągnąć sukces.

Garrett Lowry też zmienił się przez lata. Dojrzał emocjonalnie i odkrył na czym mu najbardziej zależy.

Polubiłam bohaterów tej powieści, ponieważ są wyraziści, pełni emocji i dążą do celu. Osobą, która niezmiernie działała mi na nerwy była przyszła teściowa Blair. To kobieta, która chce rządzić wszystkimi wokół. Jest nieznośna, męcząca i bardzo chciałam, by ktoś utarł jej nosa.

W książce znalazłam wiele momentów, które ubawiły mnie do łez. Kolacja z przyszłymi teściami Blair, została przez autorkę opisana w przezabawny sposób. Znajdziemy też dużo opisów dotyczących przygotowań do ślubu i wesela, które mają odbyć się w Stanach Zjednoczonych. Niektóre zwyczaje mnie dziwią do tej pory. Na przykład próba ceremonii ślubnej.

"Stara miłość nie rdzewieje" to pozytywna powieść, która pewnie nie zmieni waszego życia. Jednak myślę, że przyjemnie spędzicie z nią czas. Znajdziecie w niej kilka zaskakujących momentów, zabawne dialogi i ciekawe zakończenie.

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-04-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czytaliście już może "Stara miłość nie rdzewieje" lub "Przypadkowy narzeczony"? I jak wrażenia?
💍
Ja jestem świeżo po lekturze i jejku, co tu się zadziało. Czytałam ją do końca z wypiekami na twarzy i przysięgam, że gdy skończyłam ją czytać, to wyglądałam jak burak😁 Bo policzki miałam aż tak czerwone od tych emocji. Teraz trudno mi zebrać myśli do kupy i napisać coś mądrego i sensownego😉
💍
Książka jest przegenialna, a już sama końcówka to mistrzostwo. Miałam ją ocenić na 9, ale dzięki temu zakończeniu to daje maksimum gwiazdek. Sama historia świetnie napisana i poprowadzona, nie spodziewałam się nawet takiego obrotu spraw pomiędzy głównymi bohaterami i tylu komplikacji w ich życiu, a to wszystko z powodu ślubu. Który może dużo namieszać w życiu każdego człowieka.
💍
Książka z humorem to na pewno, bo czytając ją, uśmiałam się nie raz, ale i łezka mi w oku się zakręciła przez moment. O dziwo, najbardziej przypadły mi do gustu fragmenty z nienawidzoną teściową, którą pokochałam, za jej Kiciusia Porządnisia. I chociaż ją bardzo polubiłam, to jeju co to za kobieta (czytaj: wiedźma)🙈 Takiej teściowej nikomu nie życzę🙏 Przedstawienie tej postaci w ten sposób było genialnym posunięciem. Teściowa z piekła rodem, która nie widzi świata poza własnym synem, a przyszła synowa jest złem koniecznym, no wątek idealny.
💍
"Stara miłość nie rdzewieje" to seria książek #czterywesela, pierwszej części "Przypadkowy narzeczony" niestety nie miałam okazji czytać, ale koniecznie muszę ją nadrobić, bo coś czuję, że wiele straciłam. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne części tej serii. Bo ta książka to taki must have, jeśli potrzebujecie coś lekkiego do poczytania to koniecznie tylko z tą pozycją. Gwarantuje Wam maksimum wrażeń, przyjemności z czytania i historię z happy endem?
Za egzemplarz książki dziękuję @wydawnictwo.kobiece💞
💍 💍 💍 💍 💍 💍
Blair Hansen jest wziętą adwokatką i przygotowuję się do wzięcia ślubu ze swoim narzeczonym lekarzem Neilem. Ślub bierze nie z powodów miłosnych, tylko z powodów praktycznych i zawodowych. Z narzeczonym tworzą tylko i wyłącznie związek partnerski, w którym nie ma nawet żaru namiętności.
Kilka tygodni przed ślubem w życiu Blair pojawia się jej były chłopak i wielka miłość, Garrett Lowry. Mężczyzna złamał jej serce, przez co bardzo tego żałował i pocieszenia szukał w ramionach innych kobiet. Przeznaczenie jednak stawia ich na swojej drodze i Garrett jest przekonany, że to znak. Tym samym postanawia walczyć o swoją dawną miłość z kuzynem, który o dziwo jest przyszłym panem młodym.
Z kim Blair stanie przed ołtarzem?

Avatar użytkownika - Myszka77
Myszka77
Przeczytane:2021-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Legimi,

Gdy przeczytałam pierwszą część tej serii (Przypadkowy narzeczony), zaczęłam drugą, bardzo szybko i lekko się czyta, miły romansik na letnie dni. Tu główną bohaterką była kolejna z przyjaciółek Megan (ta z Przypadkowego narzeczonego) Blair, zupełnie o odmiennym charakterze.
Teraz będę szukała następnej części.

Avatar użytkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2021-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jest to książka, którą czyta się lekko i przyjemnie. Idealna na #relax ? A tak w skrócie = Jeśli miałabyś ochotę na romantyczną komedię z zawirowaniami, to jest to książka dla Ciebie ?

Po samym tytule możemy domyślić się, że ta historia będzie związana z dawną miłością, która z jakiegoś powodu nie wytrwała. Jednak też nie zakończyła się ona na tyle by móc zacząć nowy rozdział. Chociaż dla Blair był to temat zamknięty, właśnie planowała swoje wesele, jej zmorą okazał się były chłopak, którego przypadkiem spotkała w hotelowym barze, a jak się później okazało, był ona brakującym drużbą na weselu... To wydarzenie sprawiło, że czucie, które było tłumione przez dziewczynę w końcu chciało wyjść na jaw. Jej świat zaczął nabierać szybszego tempa. Z jednej strony planowała swoją przyszłość lecz z drugiej wracała do przeszłości.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-06-07, Ocena: 4, Przeczytałam,

Drugi tom cyklu Cztery Wesela i oczywiście cała fabuła skupia się wokół ślubu. Dla Blair ta uroczystoś ma charakter raczej praktyczny niż romantyczny, bo wiele od niego zależy w sferze zawodowej, wszystko do momentu, gdy na horyzoncie pojawia się stara miłość - czyli będzie się działo.

Autorka zręcznie połączyła humor i trochę trudne charaktery bohaterów, bo należą oni do raczej specyficznych postaci. Początek był przez to cięższy, musiałam się mocno wgryźć, żeby w pełni docenić tą powieść. Nie brakuje tu zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i całej gamy uczuć. Plusem jest to, że nie jest przesadnie słodko i mdło.

To powieść lekka i przyjemna i przewidywalna, no po prostu taki humorystyczny romans, który nada się na leżak w słoneczny dzień.

Adwokatka rozwodowa Blair Hansen jest przekonana, że podstawę małżeństwa stanowi praktyczność, a nie namiętność.
Kiedy czeka na swój własny ślub w jej życiu niespodziewanie pojawia się Garrett, jedyny facet, którego naprawdę kochała, a który wcześniej mocno ją zranił i dlatego od niego odeszła.
On też do dzisiaj nie potrafi znaleźć sobie kobiety i żałuje, że pozwolił odejść Blair.
Kiedy więc los ponownie stawia ich obok siebie, tym razem nie zamierza odpuścić.
Będzie o nią walczył.
Tylko..jest jeden mały problem, którego koniecznie trzeba się pozbyć.
Narzeczony.

Co zrobi Garrett i czy uda mu się odzyskać ukochaną?

Dowiecie się z książki, która naprawdę jest bardzo fajna.
Lekka, zabawna, z przeróżnymi zawirowaniami zmierzającymi do happy endu.
Pytanie- kto wystąpi w roli przyszłego męża?
Stare czy nowe???
Tego Wam nie zdradzę, ale jeśli szukacie idealnej pozycji na luźne popołudnie, która przyniesie Wam wiele przyjemnych chwil, to zapraszam do czytania.

"W pewnym momencie musisz przestać wierzyć, że to rozsądek przeprowadzi cię przez życie i zdać się na serce. Będziesz wtedy o wiele szczęśliwsza".
Blair to przyjaciółka Megan z poprzedniej części. Zimna, postępująca logicznie w każdej sytuacji, nieustępliwa prawniczka, "Królowa Śniegu", która nie wie co to łzy i nic nie jest w stanie wyprowadzić ją z równowagi. Lecz to tylko pozory, pod skorupą znajduje się skrzywdzona przez ojca dziewczynka. Kiedyś kochała, ale facet okazał się psem na baby, a przynajmniej tak to sobie tłumaczy. Gdy kilka dni przed ślubem, który ma być dla niej szansą na stanowisko partnera w kancelarii, w jej życiu znowu pojawia się Garrett, wszystko zaczyna przypominać tragikomedię, a Blair traci grunt pod nogami. Czy znajdzie w sobie odwagę by postawić na własne szczęście?
"Emocje tylko komplikowały sprawy. Łamały serca, wywoływały kłótnie."
Co to było za zamieszanie. Natłok wydarzeń i kolejno wychodzących na jaw tajemnic tuż przed ślubem sprawił, że nie było czasu na nudę. Historia jest chyba jeszcze bardziej zakręcona niż poprzedni tom. Na szczęście byłam już przygotowana na styl pisania autorki i tym razem poszło mi to sprawniej. Choć nie ukrywam- nadal uważam, że gdyby zdecydowała się na narrację pierwszoosobową oraz bardziej współczesny język opisów to byłoby lepiej. Ale nie ma co narzekać, historia jest moim zdaniem lepsza niż "Przypadkowy narzeczony". Z pewnością duży w tym udział Blair, bo była to bardzo intrygująca postać. Ujęła mnie swoją logiką i rzeczowym podejściem do życia, widziałam w niej dużo z siebie. Całkowicie rozumiem wszystkie rozterki, które nią targały, ponieważ rzucić wszystko dla swojej starej miłości...oj, to bardzo pochopne nieroztropne rozwiązanie. Że Neil był "śliski" to już wiedziałam w tamtej książce. Jak widać, nie zawsze facet, który wydaje się 'bezpieczny', ułożony i niezdolny do ukrytych intencji faktycznie taki jest. I Garrett hmm taki trochę syn marnotrawny. Jednak biorąc pod uwagę męskie ego oraz porywczość obu stron można być wyrozumiałym dla rozwoju wypadków w tym związku. Jednak swoim bezinteresownym postępowaniem zdecydowanie udowodnił, że czasem warto dać drugą szansę, mimo, że na szali leży pokiereszowane serce. Ujęło mnie też postępowanie trzech przyjaciółek- co by się nie działo i jakich by decyzje nie podjęły, zawsze były swoim wsparciem i to jest piękne. Także pomijając szaleństwo opowieści i cały styl książki- polecam Wam tę historię ;-)

Miłosna ruletka. Cztery wesela. Tom 3
Denise Grover Swank0
Okładka ksiązki - Miłosna ruletka. Cztery wesela. Tom 3

Libby St. Clair ufa przeznaczeniu. Wierzy w magię i przepowiednie. Szczególnie w tę jedną, którą przed laty ona i jej przyjaciółki...

Przypadkowy narzeczony
Denise Grover Swank0
Okładka ksiązki - Przypadkowy narzeczony

Pełna humoru i ciepła opowieść o przypadkowym spotkaniu dwojga ludzi, które wywraca ich życie do góry nogami. Megan rozstała się z narzeczonym...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski