Śmierć frajerom. Złota maska

Ocena: 4.75 (4 głosów)
Inne wydania:

Heniek Wcisło, najbardziej utalentowany warszawski kasiarz, powraca. Jest zakochany i szczęśliwy. Postanawia rozpocząć uczciwe życie, marzy o przyszłości z piękną Lodzią. Ale los ma wobec niego inne plany.

Brawurowa akcja ,,Złotej maski" zaprowadzi nas na masońskie salony międzywojennej Warszawy, pokaże szalone życie artystów skupionych wokół Witkacego w Zakopanem, a nawet... pozwoli zajrzeć nocą do parku Ujazdowskiego, aby posłuchać japońskich muzyków.

Grzegorz Kalinowski, jak nikt dotychczas, ukazał kulisy przewrotu majowego i połączył wielką historię Polski z opisem życia w stolicy, gdzie niewysłowione bogactwo mieszało się z niewyobrażalną nędzą.

Nie zabraknie namiętnej miłości, polityki i wielkiej tajemnicy, która połączy Heńka Wcisłę i peruwiańską księżniczkę. Każdy kto sięga po tę powieść musi być gotowy na zaczytanie się. Od  niesamowitych przygód bohaterów ,,Złotej maski" nie sposób się oderwać!

Informacje dodatkowe o Śmierć frajerom. Złota maska:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328702127
Liczba stron: 600

więcej

Kup książkę Śmierć frajerom. Złota maska

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Śmierć frajerom. Złota maska - opinie o książce

Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książek 2016, Przeczytane,
Dalsze losy Heńka Wcisło. Lata 20-te XX wieku. Warszawsko-zakopiańska przygoda z kolejną dawką znakomitego przedwojennego humoru, znanego do tej pory fanom Vabank Julisza Machulskiego. Kto wie, może reżyser pokusi się o ekranizację powieści Kalinowskiego.
Link do opinii
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2015-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Zdecydowaną zaletą książki jest ukazanie międzywojennej Warszawy ze wszystkimi zwyczajami, ciekawostkami i kombinatorstwem. Niestety, wielość wątków i nacisk położony na tę właśnie opisowość, w parze ze śledzeniem krok za krokiem Heńka Wcisły przekłada się na zerwanie głównego wątku i zaburzenie równowagi. Dość dobry wątek kryminalny przesłonięty zostaje zupełnie mało istotnymi szczegółami. A szkoda. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/smierc_frajerom_zlota_maska_recenzja
Link do opinii

Uwielbiam książki z klimatem. A ta taka jest. Niestety biorąc knigę w ciemno, po raz kolejny okazało się, że zaczynam od któregoś tomu z kolei zamiast od pierwszego. Jednak mam szczęście i okazało się, że drugi tom to oddzielny rozdział i jest tyle wyjaśnień i nawiązań do poprzedniego tomu, że szybko dało się ogarnąć o co tu chodzi. 

Heniek Wcisło jest młodym mężczyzną o bogatej przeszłości. Co tu ukrywać, był kasiarzem. Ale teraz jest praworządnym obywatelem. No przynajmniej stara się nim być. Bo szybko okazało się, że nieświadomie nadepnął na odcisk pewnemu zaciętemu młodemu funkcjonariuszowi policji. I tak zaczyna się skomplikowana gra. A to wszystko osadzone w okresie dwudziestolecia międzwojennego. I ten klimat. Tak prawdzie odmalowana atmosfera. Nieraz zabrzmiała mi w głowie przewodni utwór z filmu "Va banque". Zwłaszcza, że pojawia się postać najsłynniejszego polskiego kasiarza. Tak, tak, chodzi o Szpicbródkę. I ważne wydarzenia historyczne w tle. Mowa o przewrocie majowym z 1926 roku. I umiejętnie wpleciona legenda o peruwiańskiej księżniczce. Niesamowicie wiele wątków, z których nie wszystkie zostały rozwikłane. 

Postacie są tak wyraźne, namacalne jakby to byli sąsiedzi. I nie ważne czy chodzi o głównych bohaterów czy o ciecia z bramy. Zakochałam się i na pewno sięgnę po kolejne tomy. 

Link do opinii

Bardzo duzo nazwisk, trzeba uwaznie czytać. Duzo wstawek historycznych. Jest ok.

Link do opinii
Inne książki autora
Generacja X, czyli kryzys wieku średniego
Grzegorz Kalinowski0
Okładka ksiązki - Generacja X, czyli kryzys wieku średniego

Big ,,Dude" Lebowski, w polskim Antycalifornictaion, powieście o kryzysie wieku średniego i towarzyskiej autolustracji. Trzy imprezy, które stają się...

Śledztwo ostatniej szansy
Grzegorz Kalinowski0
Okładka ksiązki - Śledztwo ostatniej szansy

Warszawa rok 1931; to czas katastrof lotniczych, zdrady oficera sztabu generalnego i upadku słynnego kabaretu Qui Pro Quo. To nie jest także dobry rok...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy