Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy

Dwunasty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu swoich lęków. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Pewnego dnia Pracuś oznajmia, że nikomu więcej nie pożyczy swoich narzędzi. Pozostałe Smerfy są oburzone, bo przez to trudniej wykonywać im różne prace, chociażby przy budowie mostu. Czy Pracuś dobrze postępuje? A może za jego decyzją kryje się jakiś ważny powód? Dzięki temu komiksowi odkryjesz radość z pożyczania. Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry'ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z ,,Ernesta i Rebeki", ,,W.I.T.C.H." czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

Informacje dodatkowe o Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-07-12
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Grandir avec les Schtroumpfs - Tome 12

Kup książkę Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy

Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy - opinie o książce

Pracuś nigdy nie robił problemu, kiedy ktoś coś od niego chciał pożyczyć, jednak liczył na to, że ta rzecz zostanie mu zwrócona. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Smerfy, zamiast oddawać właścicielowi, pożyczają dalej sobie nawzajem, jakby to była ich własność. Pewnego dnia Pracuś ma dość szukania swoich własnych rzeczy i oświadcza, że nikomu nic więcej nie pożyczy. Będzie to nie mały problem dla innych, bo bez narzędzi trudno cokolwiek zrobić. Czy Pracuś się zlituje nad innymi? Czy Smerfy zrozumieją swój błąd? Czy poradzą sobie sami, a może Papa Smerf będzie musiał interweniować?

Komiks to już dwunasty tom z rewelacyjnej serii, która pomaga małym czytelnikom zrozumieć różne emocje. Tym razem poruszany jest temat pożyczania i oddawania rzeczy. Historia, jaką w nim przeczytamy, będzie doskonałym początkiem rozmowy na ten temat, wytłuczenia dziecku, dlaczego powinno się zawsze oddawać pożyczoną od kogoś rzecz, szanować czyjąś własność, a także czy pożyczanie jest naszą decyzją, czy obowiązkiem.

W książce oprócz komiksu znajdziemy też porady, które są nie tylko wartościowe, ale również napisane w ciekawy sposób. Warto je przeczytać wraz z naszą pociechom a później porozmawiać co sądzą o tym, co usłyszały.

Ilustracje zdecydowanie ładne, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.

„Smerfy i świat emocji. Smerf, który miał dość pożyczania swoich rzeczy. Tom 12” to jeden z wartościowszych komiksów dla dzieci. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Amazing Spider-Man. Tom 3
Okładka ksiązki - Amazing Spider-Man. Tom 3

Trzeci tom serii ,,Amazing Spider-Man" na podstawie scenariusza J. Michaela Straczynskiego. W Nowym Jorku pojawia się Ezekiel, by ostrzec Parkera przed...

Dzikie Zwierzęta (#15). Dzikie Zwierzęta cz.15 Hipopotam
Okładka ksiązki - Dzikie Zwierzęta (#15). Dzikie Zwierzęta cz.15 Hipopotam

Kolekcja "Dzikie zwierzęta" to wyjątkowa seria skierowana dla młodych miłośników przyrody. Z każdym tomem mnóstwo prezentów: figurka zwierzęcia, naklejki...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska