Lulu i Nelson. Kierunek Afryka. Tom 1

Początek przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany.

Rodzice Lulu są cyrkowymi treserami lwów. Zarówno oni, jak ich córka kochają zwierzęta, którymi się zajmują. Niestety, najpierw ginie matka dziewczynki, a zaraz potem cyrkowe drapieżniki... Bohaterka postanawia wyruszyć do Afryki po nowe lwy do oswojenia. Ale czy dziesięciolatka sprosta takiemu zadaniu? I czy naprawdę wyobraża sobie, że lwy lubią żyć w niewoli? Także ludzie pragną wolności, co Lulu sobie uświadomi, kiedy dotrze do Afryki Południowej i pozna prawdę o systemie segregacji rasowej. Historia o niebezpiecznej wyprawie na kraniec świata w prosty i piękny sposób ukazuje, jak dobro może zwyciężać zło.

Scenarzystami serii są Charlotte Girard i Jean-Marie Omont, którzy wcześniej wspólnie tworzyli niezwykle wysoko oceniany przez czytelników cykl mangowy ,,La balade de Yaya". Rysunki są dziełem Aurélie Neyret, ilustratorki pism dziecięcych i współautorki znanej także w Polsce serii ,,Pamiętniki Wisienki".

Informacje dodatkowe o Lulu i Nelson. Kierunek Afryka. Tom 1:

Lulu i Nelson. Kierunek Afryka. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-07-24, Ocena: 6, Przeczytałem,

Tytułowa Lulu to niezwykła dziewczyna, która wraz ze swoim ojcem jest częścią trupy cyrkowej. Całe swoje życie była związana ona ze zwierzętami, jednym z jej najlepszych przyjaciół jest lew Cyrus. Jej w miarę szczęśliwe dzieciństwo pewnego dnia zmienia się w tragedie, kiedy tracą oni wszystko w ogromnym pożarze. Pod wpływem tego wydarzenia wyrusza ona do Afryki, kolebki dzikich kotów, gdzie wraz z ojcem będą chcieli rozpocząć życie od nowa. Po przybyciu do RPA szybko poznaje ona Nelsona. Czarnoskórego chłopca, który na co dzień musi borykać się z przemocą i uprzedzeniami rasowymi. Kiedy Lulu staje w jego obronie, wszystkie snute plany nagle się zmieniają. Oboje rozpoczną bowiem w tym momencie swoją wielką przygodę, której celem jest odnalezienie szczęścia i wolności.

Grafika widniejąca na oprawie albumu Lulu i Nelson #1 przedstawiająca dwójkę biegnących dzieci w towarzystwie białego lwa jest dosyć sugestywna. Część potencjalnych odbiorców może sądzić, że historia to dawka prostej przygody ze zwierzętami w rolach głównych. Po części jest to prawda, ale duet scenarzystek Charlotte Girard i Jean-Marie Omont postanowił do tego wszystkiego dodać jeszcze kilka bardziej skomplikowanych i złożonych treści.

Pierwsza odsłona serii w głównej mierze skupia się na zaprezentowaniu czytelnikowi bohaterów (szczególnie dzieci) i otaczającej ich rzeczywistości. Autorki kreślą tutaj zarys większej przygody o spełnianiu marzeń, w której pojawiają się liczne przeciwności losu. Dla młodego czytelnika będzie to dawka ciekawej historii, w której nie zabraknie zarówno bardziej dynamicznych scen, jak i takich przepełnionych różnorakimi emocjami. Obok tego wszystkiego mamy tutaj również do czynienia z ciekawą formą ukazania brutalnego oblicza apartheidu. Nierówności rasowe są pokazane w dość uproszczonym stylu, jednak pewne elementy opowieści będą zrozumiałe tylko dla starszego odbiorcy.

Japoński dla początkujących. Fiszki PLUS
Okładka ksiązki - Japoński dla początkujących. Fiszki PLUS

Fiszki Plus. Japoński dla początkujących Skuteczny trening dla początkujących! (600 fiszek + nagrania mp3 z programem + Kolorowe przegródki) ...

Okładka ksiązki - Wyspy Kanaryjskie przewodnik praktyczny. Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hierro, La Graciosa, Lobos

WYSPY KANARYJSKIE Teneryfa o Fuerteventura o Gran Canaria o Lanzarote o La Palma o La Gomera o El Hierro o La Graciosa o Lobos Bajeczne plaże z białym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung