Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych

Ocena: 5 (2 głosów)

Skowronka Hopka została porzucona przez rodzinę, ale wkrótce po tym adoptował ją puchacz wegetarianin.

Niebawem okazało się, że mieszkańcy lasu potrzebują pomocy Hopki. Tylko czy krótkonogi i bezskrzydły ptaszek podoła wyzwaniu? Czy znajdzie w sobie tyle odwagi? Jaką lekcję wyniosą leśnie zwierzęta? Czy niemożliwe stanie się możliwe?

To wzruszająca i pouczająca opowieść, która wzmacnia u dzieci poczucie własnej wartości, uczy tolerancji i dbania o własne potrzeby.

Inspiracją dla opowieści o skowronce Hopce jest prawdziwa historia dziewczynki, która urodziła się bez rąk i z bardzo krótkimi nogami. Biologiczna rodzina opuściła ją, jednak została adaptowana i wychowana przez kochających ludzi w życzliwej atmosferze.

Informacje dodatkowe o Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2024-09-25
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788382526929
Liczba stron: 96
Tytuł oryginału: Hoppy the Lark: Impossible is just another word

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące Dzieci od ok. 6 lat

więcej

Kup książkę Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych - opinie o książce

Od literatury dziecięcej zawsze oczekuje się więcej niż od książek dla dorosłych czytelników. Dlaczego? Ponieważ te dla dzieci poza interesującą opowieścią, która będzie potrafiła na tyle zaciekawić młodych, by po paru stronach nie odłożyły książki w kąt, to dodatkowo powinna nauczać bądź serwować mądrą lub budzącą empatię puentę.

"Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych" autorstwa rumuńskiego pisarza Alexa Donoviciego to pierwsza książeczka z serii. Historia opowiada o skowronce, która urodziła się bez skrzydeł i z wyjątkowo krótkimi nóżkami. Przerażona odpowiedzialnością i trudem takiego życia matka skowronki zabrała jej rodzeństwo i porzuciła Hopkę na pewną śmierć.

Hopka jednak przypadkiem poznaje pewnego puchacza, który nie dość, że ją przygarnia do siebie, to również uczy, jak radzić sobie w życiu bez skrzydełek. Tym samym udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a słowo "niemożliwy" to w rzeczywistości wyłącznie słowo.

Czy Hopce uda się pokonać przeciwności losu? Czy odnajdzie mamę oraz rodzeństwo?

Alex Donovici przedstawił naprawdę wzruszającą opowieść, która dodatkowo uczy. Przekazuje młodszym czytelnikom takie wartości jak tolerancja wobec osób odmiennych, poczucie własnej wartości oraz fakt, że własne potrzeby są równie ważne jak potrzeby innych. Ogromną zaletą "Skowronki Hopki" jest również fakt, że pomysł stworzenia Hopki został zainspirowany prawdziwą historią dziewczynki, która urodziła się bez rąk i miała wyjątkowo krótkie nogi. Dziewczynka, mimo że porzucona przez biologiczną rodzinę, odnalazła miłość oraz bezpieczeństwo wśród osób, które ją adoptowały.

Na wspomnienie zasługują przepiękne, klimatyczne ilustracje autorstwa Steli Damaschin-Popy. Są stonowane, wielobarwne, o przyjemnej, idealnie dopasowanej do opowieści kreski.

"Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych" to krótka książeczka dla dzieci, ale bardzo warta polecenia. Historia uczy, bawi oraz wzrusza, a także zachwyca kolorowymi ilustracjami. Jest idealnym wyborem dla młodszych czytelników, dopiero rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem albo takich, którym rodzice czytają do snu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czy bajka dla dzieci w wieku 6+ może wpłynąć na dorosłego - skłonić go do refleksji i ukazać, jak brutalny potrafi być świat, zachowując jednocześnie formę odpowiednio dostosowaną do młodego czytelnika? ?


Oczywiście, że tak! Najlepszym tego dowodem jest seria książeczek o Skowronce Hopce autorstwa Alexa Donovici. To dwie książki oparte na prawdziwej historii małej dziewczynki, która urodziła się bez rąk i z bardzo krótkimi nogami. Jej biologiczna rodzina opuściła ją, jednak została adoptowana i wychowana przez kochających ludzi w życzliwej atmosferze.

 

,,Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych" to pierwszy tom serii i muszę przyznać, że sięgając po niego, nie spodziewałam się, że co rusz w moich oczach będą pojawiać się łzy. Wkraczamy w świat Skowronki, która mimo młodego wieku przeszła już bardzo wiele - urodziła się bez skrzydeł, ma krótsze nóżki, a mama i jej rodzeństwo ją porzucili. Na szczęście Puchuuuch Leśny Duch okazuje Skowronce wiele miłości i ciepła. Bierze ją pod swoje skrzydła, wzmacniając jej poczucie własnej wartości, uczy ją samodzielności i wpaja, że nawet bez skrzydeł może osiągnąć wiele.

 

Skowronka, dzięki swoim przykrym doświadczeniom, okazuje się być niezwykle wrażliwą ptaszyną o wielkim sercu. Jest troskliwa, pomocna i życzliwa. Odnajduje w sobie odwagę i wdzięczność, akceptuje swoją odmienność, a dzięki temu zyskuje ogromną wolę walki, która przydaje się podczas obrony drzew przed wycinką i pomocy zlęknionemu krukowi.

 

Uzupełnieniem tej wartościowej bajki są przepiękne ilustracje wykonane przez Stellę Damaschin-Popa, które można podziwiać przez dłuższy moment. Do tego tekst jest napisany w taki sposób, aby trafił prosto w serca czytelników w każdym wieku.

 

,,Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych" to książka, która uczy tolerancji i akceptacji siebie takim, jakim się jest. To cudowna historia, która wzrusza i przekazuje wiele cennych wartości. Jest to lektura nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Serdecznie polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Skowronka Hopka. Na ratunek zimie
Alex Donovici0
Okładka ksiązki - Skowronka Hopka. Na ratunek zimie

Po tym jak ludzie zniszczyli las, skowronka Hopka i jej przyjaciele potrzebują dobrego planu, by uratować ich wspólny dom. Jest połowa grudnia i zwierzęta...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy