Serce Benu

Kłopoty piętrzą się wokół Ryana Corriona. Trudny charakter i moc, o której działaniu nie ma najmniejszego pojęcia, tylko potęguje jego problemy. Z bezsilności podejmuje naukę u nowo poznanego Żniwiarza. Świat, do tej pory dla niego ułożony, okazuję się wielką niewiadomą, wywołując mętlik w głowie: dhampiry rządzące miastem, druidzi żyjący w zgodzie z naturą, krainy z powieści istniejące w rzeczywistości, a także istoty magiczne, które nie są złe.

Nauka o świecie i o byciu Żniwiarzem nie jest prosta. Nie może się na niej w pełni skupić z powodu intrygi, przez którą jest ścigany zarówno przez Łowców, jak i inne mityczne stworzenia. A kiedy wszystko powoli zaczyna się układać, powraca do niego przeszłość i nadchodzi czas na podjęcie trudnych decyzji. Śmierć czy życie? Sprowadzić zagładę na miliony ludzi czy ratować pojedyncze istoty? Oddać to, czego szukał, czy walczyć do samego końca? Co jest prawdą, a co iluzją stworzoną przez innych?

Beata Goździewska – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Obecnie studentka w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego ,,Apeiron” w Krakowie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Autorka powieści Żniwiarz. Początek obłudy. W wolnych chwilach uwiecznia momenty na fotografiach. Fanka seriali i książek fantasy osadzonych w realnej rzeczywistości. Pisze dla odprężenia i własnej satysfakcji.

Informacje dodatkowe o Serce Benu:

Serce Benu - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2020-07-12,

Ryan Corrion z pozoru jest zwyczajnym człowiekiem żyjącym w zwykłym mieście. Jednak pozory mylą. Miasto jest zaludnione przez magiczne istoty, zarówno przyjazne ludziom, jak i demoniczne. Sam Ryan ma różne niezwykłe moce, których nie potrafi do końca kontrolować. Ten brak kontroli kosztował już życie paru osób. Żeby okiełznać te moce, rozpoczyna trudną i bolesną naukę u jednej z istot zwanych Żniwiarzami. Trudy nauki to nie jedyny jego problem. Jest ścigany przez niejakich Łowców i różne rodzaje magicznych istot. Ale równie wielkim zagrożeniem zdają się być demony... przeszłości. Czy Corrion pokona przeciwności? Czy nauczy się kontrolować swe moce? Jak je wykorzysta?

Niezwykły świat z pogranicza jawy i snu. Zanurzyłam się w nim i wsiąkłam całkowicie. Ostrzegam tylko, że nie powinno się książki czytać przed snem. Koszmary gwarantowane.

dr Kalina Beluch

Żniwiarz. Początek obłudy
Beata Goździewska0
Okładka ksiązki - Żniwiarz. Początek obłudy

Ryan zawsze inaczej patrzył na świat. Nie tylko potrafił poczuć, dotknąć i usłyszeć więcej, ale był w stanie dostrzec nawet duszę. Rodzina Ryana należała...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski