reklama

Ścigając wiatr

Pani Zofia przez całe swoje życie rozmawia z duchami. Czując, że jej dar stanowi ważne przesłanie dla innych, decyduje się opowiedzieć o swoich doświadczeniach ulubionej pisarce, aby ta wydała je w postaci książki. Kobiety odbywają szereg spotkań w przytulnej kawiarni o nazwie Literacka. Ich rozmowy składają się na pełną wzruszeń i zaskakujących wątków powieść, która zatrzymuje czytelnika skłaniając do refleksji nad najważniejszymi pytaniami o sens ludzkiego życia i śmierci.

Informacje dodatkowe o Ścigając wiatr:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-01

Kup książkę Ścigając wiatr

Ścigając wiatr - opinie o książce

"Życie to powieść, napisana przez Wyższą Istotę, a my jesteśmy jedynie aktorami, bohaterami pozytywnymi, bądź bardziej negatywnymi, jak wypadnie".

Czy istnieje życie po życiu? Wszyscy chcemy poznać odpowiedź na to pytanie. Pytanie dotyczące fundamentalnej tajemnicy naszego jestestwa. Możemy oczywiście posiadać zupełnie rozbieżne zdania na ten temat, bo przecież, gdy jedni wierzą to drudzy zaprzeczają, ale wszyscy po lekturze tej książki nie unikniemy głębszej refleksji, która z pewnością skłoni nas do chwilowego zatrzymania prozy życia.

Margota Kott to absolwentka biologii, a także studiów podyplomowych z kryminologii i kryminalistyki, pomocy psychologicznej oraz socjoterapii. Wielbicielka kotów, kryminałów, w tym Sherlocka Holmesa i czeskiej literatury. Jest autorką powieści kryminalnych, powieści psychologicznej i poradnika. Laureatka wielu konkursów literackich, obecnie prowadzi firmę w branży nieruchomości.

W kawiarni Literacka spotykają się ze sobą pewna starsza pani oraz Pisarka. Zofia od dziecka była inna, gdyż posiada specyficzny dar, a mianowicie jest pośrednikiem, medium pomiędzy światem żywych, a światem zmarłych. Pisarka podejmuje się wyzwania pod postacią spisania jej doświadczeń i wydania książki. Wspólne rozmowy kobiet odsłaniają równoległy świat, w którym śmierć nie jest końcem.

Nieważne, czy należycie do sceptyków wizji życia po życiu, czy też wpisujecie się w społeczność ludzi wierzących w istnienie zaświatów, ta książka jest dla was. Historia Zofii i spisującej jej dzieje Pisarki to bowiem opowieść skłaniająca do szerokiej refleksji w temacie tego, co czeka nas po śmierci. Opowieść przypominająca swoją formą wiele zasłyszanych przez nas kiedyś historii, które w codziennym biegu, zostały zepchnięte na margines naszej podświadomości. Co ważne, w dobie zalewającej nas zewsząd literatury rozrywkowej, brakuje na naszym rynku takich właśnie pozycji, sięgających do jądra naszego istnienia, pozwalających na dłuższą chwilę się zatrzymać i zastanowić nad tym, czy będziemy istnieć po śmierci ciała i jeśli tak, to w jakiej formie.

Margota Kott nie ukrywa, że historia opisana na kartach jej najnowszej książki została w dużej mierze oparta na faktach, co niewątpliwie zwiększa jej ładunek poznawczy. Poznając bowiem dzieje medium, jakim od lat jest Zofia, nie sposób nie wciągnąć się w przedstawione przez nią historie. Jedne opowieści zadziwiają, jak ta o niewyprasowanym garniturze do trumny, inne szokują, jak ta o pewnej szafie i przyjaciółkach, a jeszcze inne wywołują konsternację, jak chociażby informacje o współpracy policji z tego typu osobami. Cała książka składająca się z trzydziestu części pokazuje czytelnikowi zupełnie inny świat, nad którym warto się pochylić.

Chciałabym kiedyś spotkać się w klimatycznej kawiarni z osobą, która opowie mi o swoich doświadczeniach z duchami. W kawiarni, w której na ścianach wiszą tak piękne batiki, jak te wplecione w treść książki. Na pewno wówczas byłabym bogatsza o wiedzę, którą nabyłam dzięki Margocie Kott. Wiedzę dotyczącą tego, jak wielkim obciążeniem jest dar, jaki posiadają tacy ludzie, jak wielkim obciążeniem dla medium są zadania otrzymywane od ludzi z zaświatów.

Należy wspomnieć, że autorka w warstwę stricte ezoteryczną, która pełni w fabule pierwszoplanową rolę, wplata także pewien zagadkowy wątek z pojawieniem się ducha Jenny i jej przyjaciółki. I tak wraz z poznawaniem codzienności medium, przed czytelnikiem, krok po kroku odkrywana jest tajemnica, która w finale wywołuje spore zdziwienie. To trafiony zabieg, który dodaje literackiego smaczku całej tej niecodziennej historii.

Duchy, zaświaty, niezakończone sprawy, tarot, fotografia kirlianowska i dar będący swoistym przekleństwem – to wszystko znajdziecie w książce Margoty Kott, która będąc wielopłaszczyznową opowieścią o przenikaniu się życia i śmierci, staje się także ważną lekcją dla każdego z nas. Lekcją o czasie i energii, o świecie materialnym i świecie duchowym. Lekcją o tym, by zawsze mieć otwarty umysł.

Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów
Margota Kott0
Okładka ksiązki - Kompendium wiedzy dla autorów kryminałów

Z tym kompendium popełnisz zbrodnię doskonałą! Marzysz o napisaniu kryminału, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Boisz się błędów logicznych...

Morderstwo w Pradze
Margota Kott0
Okładka ksiązki - Morderstwo w Pradze

Aleksandra otrzymuje list, w którym Tajemniczy Darczyńca proponuje jej spędzenie dwóch tygodni w Pradze wraz z osobą towarzyszącą. Pomimo niecodziennej...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung